ביקור מולדת - אין כמו בבית

עברנו לקנדה ל-3 שנים. ביקרנו בארץ, המשפחה ביקרה אותנו ובכ"ז אני מחכה לביקור הבא בישראל: למפגש עם המשפחה והחברים, לטיול ברחובות כפ"ס, לקפה איכותי (שחסר בקנדה) ולכך שבכל מקום יש חברים לילדים. והכי כיף – הכל בעברית ! יש אי נוחות מסויימת בביקורים בישראל (מעבר לעלות) – זהו מסע דילוגים מעייף בין המשפחה והחברים, שבסופו תמיד מרגישים שלא התראינו מספיק.

הביקורים בישראל

בביקור הראשון – סיפרנו לחברים כמה אנחנו נהנים ברילוקיישן ואיזה מדהימים הסתיו, השלג והטיולים בקנדה.
בביקור השני – היינו צריכים לשכנע שלמרות שאנחנו נהנים ברילוקיישן, אין כמו ישראל ושבטוח נחזור בזמן (אז עוד לא האמינו לנו).
הביקור הבא נועד להתראות עם המשפחה והחברים וגם להתכונן לקראת החזרה לישראל (עוד פחות משמונה חודשים). עדיין נצטרך לענות על שאלות איך אנחנו מוותרים על חיי נוחות, בלי דאגות ביטחון וטיולים מדהימים לטובת חיי שגרה ולחץ בישראל (אני לא בטוחה שהצלחנו לשכנע את כולם, שאין כמו בישראל).
 

אין כמו בבית

לא משנה אילו חופשות עושים במהלך הרילוקיישן – הוואי, קוסטה ריקה, קוויבק, הרי הרוקיס, אגמים ויערות מקסימים בקנדה או כל מקום אגדי אחר, החופשה האמיתית מבחינתי היא החופשה בישראל : לא צריך לדאוג איפה נטייל ומה נאכל (לזה הסבתא דואגת), אפשר להתפנק אצל ההורים, הילדים פוגשים חברים בכל מקום, כל כך כיף לשמוע עברית כל היום....
בקיצור, כיף אמיתי.
 

מנוחה בישראל או "מסע דילוגים" ?

כדי להספיק לראות את המשפחה והחברים הקרובים צריך לתכנן מראש את "מסע הדילוגים". זה נכון שכולם כל כך מחכים לראות אותנו, אבל האמת היא שאין להם הרבה זמן אלינו בין העבודה, החוגים של הילדים ושאר הלחץ המטורף של חייהם. וכך, לפני כל ביקור בישראל, אני מתאמת מראש עם מי ניפגש בכל יום (לאיפה "נדלג").
זוהי תוכנית שיבוץ מורכבת, בה צריך לבצע תיאומים תוך התחשבות בימים שאנחנו במרכז או בצפון הארץ, וימי החוגים של החברים ... בקיצור, מי שמצליח להיפגש בביקור עם כל מי שתכנן, יכול כנראה לסיים בהצלחה כל קורס ב"תורת השיבוץ".

צריך לזכור שהילדים שלנו מתגעגעים לדברים שונים מאיתנו. גם הילדים שלנו רוצים לפגוש את החברים שלהם (ולא להיסחב איתנו לכל מפגש משפחתי). ולכן למרות שאנחנו מנסים לחלק את הזמן שווה בשווה בין שתי המשפחות, צריך למצא זמן גם להיות בקרבת הבית ולאפשר לילדים להיות בפארק שהם אוהבים ולהפגש עם החברים שלהם.
 

לבקר בישראל או לטייל במקום אחר ?

אצל הרבה רילוקיישנים יש התלבטות אמיתית – האם לבקר בישראל או לבלות את החופשה במקום אחר ?

בעד חופשה בישראל :
- מתגעגעים למשפחות, לחברים ולאווירה הישראלית.
- אין כמו המפגש בין הסבתא והסבא לנכדים. אמנם אין לילדים סבלנות לנהל בקנדה שיחות בסקייפ, אך אין ספק שהם מתגעגעים לסבים ולסבתות. כשהילדים מגיעים לסבתא ולסבא, נראה כאילו רק אתמול הם היו שם - הם מתפנקים בכל דרך אפשרית, הם נהנים לקבל את תשומת הלב והם לעולם לא יוותרו על העוף והמרק האהובים של סבתא. גם לנו זה כיף, אין כמו להשאיר פה ושם את הילדים אצל הסבא והסבתא ולחוש קצת חופשיים.
- אין כמו הפוגה מהחורף הקנדי – כיף לבלות בחורף הישראלי, עם שמש ומעט גשם, במקום השלג והכפור.
- אמנם כבר מצאנו פתרון לכל דבר בקנדה, אבל ההרגשה היא תמיד טובה יותר בישראל. למרות שהחופשות בישראל עמוסות, אנחנו מוצאים את עצמנו בכל ביקור מתרוצצים גם לפגישה עם רופא שיניים לילדים, קניית בגדים ועוד כל כך הרבה סידורים. אמרתי כבר – אין כמו בישראל, הכל יותר מוכר, אמין ופשוט !

בעד חופשה אחרת :
- בתקציב הנסיעה לישראל (טיסה, השכרת רכב ועוד) , אפשר לעשות חופשה חלומית באיזור הרילוקיישן.
- אתה אמנם נוסע לארץ שלך, אבל לא לבית שלך (שבד"כ מושכר). זה לא פשוט לישון אצל ההורים מעל שבוע – אין פרטיות , לפעמים צפוף ולמען האמת יכול להיות בשלב כלשהו משעמם לילדים.
- יש כאלו שחוששים מהחזרה מהביקור – האם הילדים ירצו להישאר בישראל ? האם הביקור בישראל רק יעמיק את הגעגועים ? ועוד. כל אחד מגיב אחרת לרילוקיישן ולביקורים בישראל, אני הרגשתי שהביקורים בארץ, עשו לנו (ולילדים! ) רק טוב.
 

המפגש עם החברים

הביקורים גרמו לנו להרגיש "בבית" עם החברים. נראה כאילו רק אתמול נפגשנו ודיברנו, גם עם אלו שלא התראינו או דיברנו איתם תקופת מה. בשיחות הטלפון עם חברים, לפעמים יש הרגשה שאנחנו לא מדברים על הדברים החשובים, אלא בעיקר על מזג האוויר (כמה חם בישראל ואם ירד כבר שלג בקנדה) ואיזה טיול אני מתכננת עכשיו. אנחנו לא זמינים לחברים באופן שוטף וכך לא תמיד שותפים ללבטים ולדאגות. במפגשים בארץ, אני נהנית לשבת עם חברה ולשמוע מה באמת "עובר עליה" – עם הילדים, עם הבעל, עם ההורים, בעבודה ...
 

להתראות בקרוב בארץ

אנחנו מחכים לביקור הקרוב בדצמבר. הפעם יהיה נחמד להתייעץ עם החברים לגבי החטיבות בכפר סבא, איזו משפצת כדאי לקחת ולהתרגש עם כולם לקראת החזרה לישראל.
הטיסה הבאה לישראל (סיום הרילוקיישן) תהיה one way ticket !
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל