שונות משוּנוֹת - מצלמה של עובדות

המצלמה של הרעיונות ושל העובדות ממשיכה לצלם


מהמצלמה של הרעיונות והעובדות הגשנו לפיענוח את הממצאים ורבים ביקשו להוסיף "שונות ומשוּנוֹת".

מצלמה של עובדות
כנס עיתונאים באילת. עולה ראש הממשלה: חדשנות, חדשנות. אנחנו עושים עם היזמים ועם 8200. .
עולה שר הכלכלה והמסחר: חדשנות, חדשנות לא רק סייבר גם מלפפונים. זו ישראל..
עולה שר האוצר: חדשנות, חדשנות. למה? מה אנו רוצים? שכר יותר גבוה ופחות מסים. .חזונאים.
 
המצלמה של העובדות מתחילה לצלם:
1) קיצוץ 100 מיליון ₪ לאוניברסיטאות.
2) רוב הסטודנטים במיכללות ולא באוניברסיטאות.
3) מ - 30 מרכזי איכות למדענים חוזרים, הפעילו 10. משונה? לא!
4) בשנות ה – 70 במאה שעברה היו 134 חברי סגל אקדמי לכל 100 אלף תושבים. כמו בארצות הברית. היום המספר הוא 60 לכל 100 אלף. לשבור את המצלמה.

מצלמה של רעיונות
מצלמת רעיון ישן: התיישבות. הלעֵיל'ים החליטו להקים 20 ישובים בנגב.
לפני 58 שנים גולדה מאיר, שרת העבודה, החליטה להקים עיירות. הצעתי ונימקתי לה שבמקום אלה תהיינה באר שבע וצפת ערים של חצי מיליון. "צריך ליישב את הארץ", אמרה. "גולדה, אנחנו כבר לא יישוב. אנחנו מדינה ולא צריך ליישב את הארץ. צריך שבני אדם יחיו בנגישות לכל האופציות המזומנות לאדם בין לידה ומוות".

רעיונות נכונים חיים מעבר לזמנם. הדבקות ברעיון ההתיישבות, הפיגום להקמת המדינה, מעבר לזמנו, הוליכה להקמה של עשרות ערי פיתוח דפוקות, הרבה יישובים חקלאיים עודפים ועשרות עשרות של התנחלויות בולעות כל. כל אלה הפקיעו את המשאבים מהיעדים הנכונים שהיו מאפשרים את חלומו של שר האוצר של המעמד הבינוני.

אחדות לאומית
המצלמה של העובדות פוגשת אחדות. מי לא מדבר אחדות לאומית. כל רב, כל פרופסור מתרפק על גווילים מארון הספרים, מחבק התלמוד והרוחניות (במלעיל). מאמנת כינרת להסכם גביזון – מדן ועד ח"כ איילת מהבית היהודי שמדברת אחדות לאומית על תנאי בלי הרפורמים והקונסרבטיבים = 90% מהעם בתפוצות. שוחרי טוב חופשיים (חילוניים) רצים לרצות את הדתל"נים במציאות של חינוך דתי-מפלגתי. מכתה א' מסבירים לתלמידים כי החילונים הם סוג ב'.
והמצלמה מגלה שבכנס לחברה במיכללת ספיר מתקיים דיון בנושא "של מי היהדות הזאת". משתתפים אנשי פנים, עמותה חילונית לחידוש היהדות, עם ח"כ מרג'י מש"ס, צמרת שסילק את ראש מלמדי האזרחות, ח"כ קלדרון ורוניצקי. איך עמותת פנים וקלדרון עם רוניצקי: "אני שונא את מדינת תל אביב עם חלונות הראווה. מתייעץ עם הגאון ליאור הרב לסירוב פקודה. וגיור רק בקבלת מצוות. והעיקר מסירות לעם". מדוע הנכדים שלי מסורים לקרבי שבקרבי 36 חודשים וחייליו מסורים מחצית מהם? של מי היהדות הזאת? של רוניצקי היא לא של אף ישראלי חופשי.

פירות המחאה החברתית
בזכותו ובחסותו של לפיד – גונב המחאה החברתית – רוניצקי הוא הממונה על זהות יהודית בתקציבי ממשלה ושר החינוך האורתודוקסי מציע שכל בי"ס יעשה לו רב רוחני. הנה מה שהולידה המחאה תחת הסיסמה "רק לא פוליטיקה". משונה? לא! ביום שישי האחרון פרשת וישלח, פגישת יעקב עם עשו. מילד עד זקן יאמרו לך: עשו שונא לישראל. ואתה קורא ומוצא שההגון בין שני האחים מכל זווית הוא עשו. ולא יעזור שום דבר. ומכאן, שׂרואליק יושב בטנק, משוריין בשיריון קשקשים ומוחמד עם הקלע ביד. ושרואליק הדויד ומוחמד הגוליית. לא יעזור. תופעות שונות ומשוּנֹות.

הביטחון במצלמה
בפוקוס המצלמה של הרעיונות נקלט שר הביטחון. עובדת האונה הימנית: "הטרור לאחרונה הוא תוצאה של התהליך המדיני, שבו עולה בתקשורת הפלשתינית הדה לגיטימציה והשינאה לישראל גוברת. .......הנפגעים שלנו הם קורבנות התהליך המדיני". הנה כמה משוּנוֹת השונות בראשו של השר, השאיר את האונה השמאלית ביוטבתה. הכיבוש, ההתנחלויות, שריפת העצים והמסגדים, הפקעת הקרקעות כל אלה לא מספיקים לפלשתינים הם צריכים תהליך שלום כדי להגיע לאורגזמה האנטי ישראלית. ולכן, שימו לב: "הרשות הפלשתינית לא פחות עוינת מהשילטון בעזה. וחושבת לחתור תחתינו באמצעים אחרים". איזה מנוולים. עם שר כזה נתניהו יעשה שתי מדינות. שונות ומשוּנֹות בתרבות היהודית.


תמונה ראשית:  Dbroglin
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל