על הספר "לחיות מתוך שמחה"

דמיין לעצמך אם תרצה שאתה מלך ואוצרותיך עולים על גדותיהם. בעצם יש לך עושר כה רב עד שאינך יודע איפה להתחיל לחלק אותו. כל האנשים בממלכתך, מתהלכים ואומרים כמה עניים הם, אבל כאשר אתה מציע להם את כספך הם מתעלמים ממך, או תוהים מה פגום במה שאתה מציע להם.

דמיין לעצמך אם תרצה שאתה מלך

אוצרותיך עולים על גדותיהם. בעצם יש לך עושר כה רב עד שאינך יודע איפה להתחיל לחלק אותו. כל האנשים בממלכתך, מתהלכים ואומרים כמה עניים הם, אבל כאשר אתה מציע להם את כספך הם מתעלמים ממך, או תוהים מה פגום במה שאתה מציע להם.
אני מתבונן מסביב ורואה בכל את המחסנים המלאים – לא מנוצלים – לא בשימוש ואף לא ידועים, שמעתם את הביטוי "גן עדן עלי אדמות". אין דבר שעוצר בכם מלממש אותו. מלבד יכולתכם לבקש ולקבל.
מהם מחסנים אלה? מהם הדברים שמאוחסנים בהם, שהיינו כל כך שמחים להעבירם הלאה?
אחד מאלה היא האהבה, איננו מודדים צמיחה כפי שאתם מודדים אותה (קידום בקריירה כסף נוסף וכו'). אנו מתמקדים בהתפתחות רוחנית שכוללת שמחה, אהבת העצמי, היכולת לקבל, היערכות מחדש של השלילי לחיובי, עידון האגו, הנכונות לחבוק את החדש והיכולת לעבוד ביחד למען תכלית משותפת.
יש כל כך הרבה אהבה, היא מצויה בשפע, כמו האוויר שאתם נושמים. ככל שאתה נותן יותר אהבה כך אתה מקבל יותר אהבה, כן גוברת צמיחתך הרוחנית. כל רגע בו אתה מתמקד במשהו שאינו עובד, במחשבה על מישהו שאינו אוהב, מקרב אותך לחבורת האנשים המטים עורף לעושרו של המלך. תמיד יש לך הזדמנות לחשוב על הפעמים בהן היית נאהב, לדמיין עתיד מלא שפע, ובכך לקחת חלק בעושר הרוחני.
על מה אתה חושב? כל נשימה לוקחת אותך למעלה, לעולם המהויות, שבו נוצרת הצורה, ובכל נשיפה אתה שולח לעולם את מאווייך.
ככל שאתה מתמקד בקושי, כן תיצור יותר קושי. כן תגרום לכך שהקושי יתפשט לשטחים אחרים בחייך שכבר עובדים.

 

מהן משאלות הנשמה?

משאלות הנשמה הן משאלות שמטרתן להביאך להתפתחות רוחנית, ולתכלית עליונה. בהירות, אהבה מיקוד ותשוקה למצוא את נתיבך הגבוה ולהביא יותר אור לחייך, גם היא משאלת נשמה.
משאלות אישיות יכולות להיות כסות למשאלות הנשמה. בדרך כלל הן ספציפיות יותר, כמו למשל המשאלה למכונית חדשה או חפץ חומרי כלשהו. אם אתה נכון לבדוק את המניע העמוק יותר, העומד מאחורי מה שאתה רוצה, ואת מה שאתה מצפה לקבל ממנו, תוכל לפתח דרכים וצורות רבות בהן יכולים הדברים להגיע אליך.
 

ללמוד לקבל הוא ללמוד לבקש את מהות הדבר שאתה רוצה, לא את הצורה שלו

תכופות מביא לך היקום את הצורה הספציפית שביקשת, ואז אתה מגלה שזה לא בדיוק מה שרצית. זה גורם לבזבוז זמן רב. לפני שאתה אומר שאתה רוצה משהו שאל, "אולי יש דרך כוללת יותר, או מדויקת יותר, בה אני כול להגדיר משאלה זאת?
כאשר אתה אומר: "אני רוצה שגבר זה או אישה זו יאהבו אותי" או "אני רוצה שאדם זה יביא לי שמחה", אתה מקשה על היקום להביא לך את מה שאתה מבקש. במיוחד כאשר הם לא אוהבים אותך, או לא מביאים לך שמחה. אם תאמר לעומת זאת: "אני פתוח לקבל גבר או אישה שיאהבו אותי" יהיה לך הרבה יותר קל לממש זאת. כי אז אינך צמוד לצורה ואדם מסוים, אלא יותר למהות (אהבה שמחה).
אם אתה רוצה שמשהו יופיע בדרך המאוד מסוימת שבה האישיות משתוקקת אליו, זה יכול לקחת יותר זמן מאשר אם תיתן ליקום ליצור קסם וגם להביא לך את משאלת הנפש. זה דורש בדרך כלל את היכולת לשחרר ולהינתק. אפשר שהתנסית במקרים בהם ראית תמונה מסוימת והיא התממשה בחייך, אבל רבים מכם אינם יודעים כיצד לשחרר את הישן ולהיפתח לחדש. אם אתה רוצה לקבל היה נכון להיפתח לצורות חדשות.
אם למשל חייך גדושים במערכות יחסים רבות, או שאתה ממלא את זמנך במערכת יחסים שאינה מספקת, אז אין מקום בחייך למערכת יחסים מספקת. אם אתה מבקש יותר כסף, אבל אתה משקיע את כל זמנך במתן שירותים חינם, או משקיע את זמנך בפעילויות שאינן מכניסות כסף, יהיה לך הרבה יותר קשה למשוך אותו.

 

אם אתה רוצה ליצור מה שאתה מבקש, היה נכון לעשות את מה שנשמתך מכוונת אותך לעשות

כאשר אתה מבקש דבר מה, תמצא את עצמך לעתים קרובות עובר שינויים בלתי צפויים, שמכינים אותך לקראת קבלתו. אפשר שדרוש שינוי גישתך ואפשר שנקודת המבט בה אתה אוחז יוצרת מחסום אנרגטי המונע ממך למשוך אותו אליך. היקום ישלח לך מיד התנסויות רבות להיפתח ולשנות את גישתך, כדי שיתאפשר לך לקבל את מה שביקשת.
לפעמים כדי לקבל עליך להרפות מכמה דברים, אפשר שעליך לשחרר מחשבה, חבר, פעילות חסרת ערך, או רמה גבוה של דאגה. זה לא שהיקום מעניש אותך או מנסה להקשות עליך לקבל את מה שאתה רוצה – מה שקורה הוא שיש לך מורה פנימי עדין ואוהב, שרוצה לתת לך את הדברים רק כאשר אתה מוכן לקבלם, רק כאשר הם לטובתך הנעלה.
 

סמוך על עצמך והאמן שאתה יכול ליצור את שאתה חפץ

מה שיעזור לך להיפתח לשפע רב יותר הוא להאמין בעצמך ולהרפות מכל אותם זיכרונות עבר בהם הדברים לא עבדו. אם בכל אופן אתה חושב על העבר, היזכר באותן פעמים בהן ביטאת את העוצמה ואת היצירתיות שלך. היכנס לליבך ובדוק עם עצמך, האם אתה מרגיש שמגיע לך לקבל את כל השמחה והאהבה שמצפים לך בדרכך לתכליתך הגבוהה.
אתה יכול להתחיל לדמיין שמחה, שלווה והרמוניה, כזכותך המולדת, מיקוד בהירות ואהבה נמצאים בהישג יד – יש רק לבקש אותם. דרוש תמונה ברורה של תכליתך העליונה, והייה נכון להכיר במתנות כאשר יגיעו אליך, יום יום, גם בדברים הקטנים. ככל שתכיר במה שנשלח אליך, כך תוכל לקבל יותר לתוך חייך.

בקש! איננו יכולים לתת לך מאומה בלי שתבקש. היקום מחכה שתבקש. כאשר אתה רואה שזה בא, היה נכון לקחת ולקבל אותו. כאשר ההזדמנות מגיעה, תפוס אותה! תודה ליקום והכר בעזרתו ואתה יכול ליצור גן עדן עלי אדמות!
 
תמונה ראשית: Heath Alseike
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל