מדי פעם עולה השאלה האמתית שלי - מהו הקשר בין החיים והמוות?

כשאני טובעת, ממוגנטת על ידי חיי היומיום הארציים שלי, אני שוכחת כל הזמן, שכל רגע יכול להיות הרגע האחרון שלי כאן עלי אדמות. ומה אחרי זה? תמיד אני שוכחת לשאול את שאלת השאלות - ומה אחרי זה? מ' הקטנה - לא היה לה ספק מה יש אחרי זה, וכשכלבתה האהובה א' עברה לצד השני - ידעה בדיוק מה עליה לעשות. איזה סיפור קטן ונחמד.

סיפור קטן – עם שאלה גדולה!!!!!!!!!!!
אימא של מ' 
(אשתמש באותיות הראשונות של שמן, בכדי לשמור על פרטיותן) מאוסטרליה משתפת אותנו בחוויה שעברה עליה לפני חודשים ספורים. הסיפור נוגע ומרגש כל פעם, כשאני קוראת אותו:


הכלבה שלנו, בת ה- 14 א' מתה בחודש האחרון.
יום אחרי שהיא מתה – ילדתי הקטנה בת ה- 4 מ' בכתה ואמרה לי שהיא מתגעגעת לא' ושאלה אם אפשר לכתוב מכתב לאלוהים ולספר לו על א' כדי שיוכל להכיר אותה כשתגיע לשמים. אמרתי לה שאני חושבת שאפשר, והיא הכתיבה לי:


"אלוהים יקר,
בבקשה, האם תוכל לדאוג לכלבה שלי? היא מתה אתמול ולכן הגיעה אליך לשמים. היא חסרה לי מאוד, ואני מקווה שאתה משחק איתה. אני שולחת לך תמונה שלה כדי שתכיר אותה. היא אוהבת לשחק בכדור ולשחות. אני באמת מאוד מתגעגעת אליה.
באהבה מ' ".

שמנו את המכתב במעטפה עם תמונה של מ' עם א' וכתבנו את הכתובת: "לאלוהים".
ומאחור הוספנו את הכתובת שלנו. מ' הדביקה בולים על המעטפה: "צריך הרבה בולים כדי שהמכתב יגיע לשמים". ובאותו יום שמנו את המכתב בתיבת הדואר.
כעבור כמה ימים שאלה מ' אם אלוהים כבר קיבל את המכתב. אמרתי לה שאני חושבת שהוא כבר קיבל אותו.
ואכן, אתמול, מצאנו חבילה עטופה בנייר זהב על המרפסת בחזית הבית שלנו ועליה הכתובת: ל- מ', כתב היד לא היה מוכר לנו.
מ' פתחה את החבילה. בפנים היה ספר בשם: "כאשר חיות בית מתות". בצד הפנימי של כריכת הספר היה מודבק המכתב שכתבנו לאלוהים. בצד השני של הדף בספר הייתה התמונה ששלחנו מצורפת למילים הבאות:
"מ' יקרה,
א' הגיעה בשלום לשמיים. התמונה ששלחת עזרה לי מאוד. הכרתי אותה מיד. היא כבר לא חולה ומשחקת איתי בכדור. דעי שהיא אהבה מאוד להיות הכלבה שלך.
את יודעת, שאנחנו כאן בשמים לא זקוקים לגוף ולכן אין לי שום כיסים לשמור בהם את התמונה ששלחת, ואני מחזיר לך אותה בתוך הספר הקטן הזה שתשמרי לך אותה לזיכרון.
תודה לך על המכתב היפהפה ותודה לאימא שלך שעזרה לך לכתוב אותו ולשלוח לי. איזו אימא נפלאה יש לך. אני מאוד מקווה שאת יודעת שאני ואימא שלך אוהבים אותך מאוד.
את יודעת איפה אפשר למצוא אותי?
קל מאוד למצוא אותי, כי אני נמצא בכל מקום בו יש אהבה.
באהבה,
אלוהים"

סיפור אמיתי?
לא ידוע מי ענה למכתב של מ' אבל בלי שום ספק שבמשרד הדואר האוסטרלי, במחלקה של "מכתבים לאלוהים" – עובדת נשמה נפלאה.

לי הסיפור הזה מזכיר משהו שאני שוכחת בחיי היומיום.
האם גם לכם?

תמונה: San Jose Library


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל