פסיעה אחת קטנה - פרק 2

סיפור בהמשכים, על נערה המוצאת את הדרך לעולם החילוני בפסיעה אחת קטנה

פרק 2

ניתן לומר כי פקד גרוסמן היה שקוע בקלסר שהיה מונח לפניו מעבר למה שנדרש, זאת מכיוון שכאשר נשא את עיניו ממול, נתקל מבטו בסבר פניהם החמור והמאשים של שלוש הנשים שישבו מעבר לשולחן במשרדו, ראשיהן נתונים בשביסים הדוקים ובעיניהן מקנן מבט חשדני ואפוף דאגה.

"עד עתה" אמר פקד גרוסמן ונשא את מבטו לבסוף "יש בידינו קצה חוט רופף למדי"

"מה אתה מתכוון כאשר אתה מספר לנו על קצה חוט
?” שאלה האישה שישבה במרכז ונראתה סמכותית יותר מהשתיים שלצידה.

"כוונתי פשוטה ביותר גברת כהן. לפעמים, כאשר אנחנו עורכים חקירה, לא משנה מה" פקד גרוסמן מזג לעצמו מים בכוס הפלסטיק ולאחר שהעיף בשלוש מבט חטוף, דילג לחלוטין על האפשרות להציע אף להן "יש ואנחנו מוצאים בזירה מספר רמזים, רמזים אלו נקראים קצה חוט" פקד גרוסמן לגם מעט מים לאטו "הנקודה שבה הורדה האחות הצעירה שלכן על ידי נהג האוטובוס, היא למעשה הזירה שלנו, ושם אם כך, ערכו החוקרים שלנו חיפושים אחר קצה החוט” מבטו של פקד גרוסמן שב וננעץ בקלסר, זאת מכיוון שהמבטים ממול החלו נראים לו מאשימים ככל שנימק את הסבריו. “לעיתים אנו מוצאים קצה חוט עבה, שמוליך אותנו היישר אל התשובה, ולעיתים, לצערנו, קצה החוט רופף"

"ושל אחותנו החוט רופף?” גברת כהן צעקה את שאלתה.

פקד גרוסמן המתין רגע קט ואז נשא את שתי כפותיו וחבט על קצה שולחנו "קצה חוט החקירה בנוגע לאחותכן הצעירה, לצערי, קטוע, הוא אינו נותן לנו כרגע כל אחיזה"

פקד גרוסמן נשא את מבטו וכאשר הבחין במבטן המבוהל של שלוש האחיות, חש תחושת רווחה, שהתבטאה בחיוך קטן אותו ניסה להסתיר בקצה שפמו.

לפני רגע, חש שהן מבקשות לתלות בו את האשם על היעלמותה של האחות הצעירה שלהן, ועתה גרם להן להבחין בעובדות. “הדבר היחיד שיש בידינו כרגע” הוסיף מתוך נדיבות, "הינו סנדל כחול הנישא על עקב גבוה". מבט נוסף, גילה לפקד גרוסמן כי השלוש מביטות בו בתדהמה המעורבת בתיעוב כבד.

"אלו לא נעליה של אסתר רחמנא ליצלן" הם אמרו כמעט במקהלה.

"מדוע אתן כל כך בטוחות?”

"אסתר שלנו צדקנית ויראת שמיים, אדוני אתה מטיל דופי ומעליב אותנו"

"ואם אומר לכן גבירותיי, כי נהג האוטובוס ועוד מספר נוסעים שאותם חקרנו, העידו כי הפריט המסוים הזה, היה על רגליה של אחותכן הצעירה בטרם רדתה מהאוטובוס, האם תאמינו לדבריי"

"אם כך יש טעות בזיהוי"

"גבירותיי הנכבדות" פקד גרוסמן עמד על רגליו, "צילום נתתן, תלונה הגשתן, ואני יכול להבטיח שנמשיך לטפל בתיק במלוא המרץ עד אשר תהיה לנו תשובה, איידע אותכן למקרה שיהיו התפתחויות נוספות" הוסיף וליווה את הנשים אל הדלת.
 
 תמונה: Planetc1
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל