פליטים יש רק מסוריה

פעם היו הרבה פליטים במזרח התיכון * 280,000 ערבים מארץ-ישראל שברחו במלחמת השחרור מאימת הקרבות, ובשידול מנהיגיהם, ועוד כמיליון פליטים יהודים שאוימו וגורשו ממדינות ערב ונקלטו במדינת ישראל * היום אין יותר פליטים לפי הגדרת האו"ם! הפליטים היחידים הם אלו הבורחים מסוריה לטורקיה וירדן

נציבות האו"ם לפליטים או בשמה המלא:"הנציבות העליונה של האומות המאוחדות לפליטים" (United Nations High Commission for Refugees) היא גוף מרכזי של האומות המאוחדות שעוסק בשמירת זכויותיהם וביטחונם של פליטים ברחבי העולם. ארגון זה מסייע כיום לטורקיה בטיפול בפליטי החרב של אסד (ולא אונר"א אשר אנשיו נמצאים בסוריה שנים רבות).

לפי הגדרת UNHCR, פליט מוגדר ככזה "הנמצא מחוץ לארץ אזרחותו בגלל פחד מבוסס היטב להיות נרדף מטעמי גזע, דת, אזרחות, השתייכות לקיבוץ חברתי או להשקפה מדינית ואיננו יכול להיזקק להגנתה של אותה ארץ או אינו רוצה בכך בגלל הפחד האמור; או הנמצא עקב המאורעות האמורים מחוץ לארץ שבה היה קודם לכן מקום מגוריו הקבוע, והוא חסר אזרחות, ואינו יכול לחזור לאותה ארץ או אינו רוצה בכך בגלל הפחד האמור..." הפליט על-פי האו"ם יכול להיות במעמד זה רק במשך שלוש השנים הראשונות שבהן הוא מקבל סיוע ועליו להשתקם בעצמו, ולאחר מכן הסיוע מפסיק. צאצאיו של הפליט אינם נחשבים כפליטים וקבלתה של אזרחות המדינה בה הוא נמצא, מפסיקה מיידית את הגדרתו כפליט.

הארגון הזה טיפל עד היום ביותר מ-130 מיליון פליטים בכל העולם ופתר את מרבית בעיות הפליטים אבל לא פעל באזורנו! מסתבר שמדינות האיסלאם, בזכות מספרן הרב באו"ם וכוח הנפט, הצליחו בשעתו לפצל באו"ם את נציבות האו"ם לפליטים ויצרו מוצר כלאיים שטני ומוזר בשם: אונר"א - סוכנות הסעד לפליטים של האו"ם לפליטים פלשתינים במזרח התיכון - UNRWA. ארגון זה נועד להנציח את בעיית הפליטים הערבים שנוצרה כתוצאה ממלחמת הערבים נגדנו בשנים 1949 - 1947. למעשה הוא נועד לקבוע שניצחוננו במלחמת השחרור והקמת מדינת ישראל הינם משהו זמני, והפליטים יוחזרו למקומות מהם יצאו בהתאם ל"זכות השיבה" אשר נקבעה באמנה הפלשתינית. לכן הוקמו במדינות ערב עשרות מחנות לפליטים ובאיומי רצח נאסר עליהם לעזוב את המחנות.

אף אחד לא מת

המגוחך והמסוכן הוא שבאונר"א התחילו עם-280,000 פליטים, וכיום רשומים בו - 4,000,000 (!!). (כנראה אף אחד לא מת!!). באונר"א גם נעקמו חוקי היסוד של האו"ם על פליטים, למשל, אין גבול לשנים בו הפליט יכול להישאר במעמדו, נוסף - שגם צאצאיו, כולל נכדים ונינים, מקבלים מעמד פליט (וסיוע חומרי וכספי) ואם קיבל אזרחות במדינה אליה היגר, עדיין הוא שומר על מעמדו כפליט.

עובדי אונר"א מקבלים משכורות עתק. המועסקים בארגון הם בעיקר פלשתינים והוכח כבר שהארגון הזה במקרים רבים משרת את הטרור הפלשתיני ומממן אותו בעקיפין.

למרות כל זאת, התירוצים של מדינות אירופה וארה"ב היו שאונר"א הינו רק ארגון הומניטרי העוזר למסכנים ולעניים ומונע מהם להיות נואשים ולהיהפך לטרוריסטים. (וכל ממשלות ישראל בטמטומם הרגיל קיבלו הסבר זה...) אבל כבר 50 שנה שמוכח בדיוק ההיפך. נראה כי אונר"א הינו במהותו ארגון פוליטי איסלאמי הנהנה מחסות האו"ם, במאבקו במדינת ישראל נגד כל הסדר ומואשם (עם הוכחות רבות) בסיוע ישיר לטרור הפלשתיני. לפיכך, אין ספק שהארגון הזה הוא פסול בכל קנה מידה בינלאומי.

מדוע אם כך משלימה מדינת ישראל בקיומו, מדוע מדינת ישראל ממשיכה לשתף פעולה עם ארגון סמי-טרוריסטי זה? ומדוע אנחנו לא פועלים בארה"ב (בקונגרס! לא אצל הנשיא...) ואצל מדינות אירופה (אשר הן הממנות העיקריות של תקציב אונר"א), להפסקת המימון הזה? לחיסול אונר"א?

ואפילו עכשיו, כאשר סוף סוף מדינת ישראל הבינה שעליה להעלות את בעיית הפיצויים למיליון הפליטים היהודים אשר קלטנו ממדינות ערב, האם המדינה חושבת שעליה לעמוד מול דרישות של 4,000,000 מיליון פליטים ערבים "הרשומים" באונר"א?

 
 

תמונה ראשית: rusticus80


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל