הצלחה, מזל, ומה שביניהם

מהו מזל? מה היא הצלחה? האם יש קשר בניהם? וכיצד אתה מגדיר את עצמך ?

הצלחה, מזל ומה שבניהם

מזל:
מזל, כמוהו כהזדמנות או אירוע, המתדפקים על דלתו של האדם, וזאת, מבלי שתהיה לו שליטה על כך, בכח הרצון שלו, או יכולת ניווט ותזמון. יש המאמינים, כי אופן התנהגות מסויים, או מעשה, יביא עימו מזל-טוב, ולהיפך (אמונות תפלות לדוגמה).
למעשה, זיהויה וקבלתה של הזדמנות, הנקראת בדרכו של האדם, תקבע, אם בסופו של דבר, היא תתממש, ותסייע בהגשמת חלום ההצלחה שלו. הפיכתה של הזדמנות או אירוע, למזל, דורשת בגרות רוחנית, כמו גם, יכולת התגברות על חששות, חוסר-ביטחון, ופחדים (פחד מכישלון, וכדומה). הזדמנות המופיעה בחייו של אדם בעיתוי הנכון, ותתקבל על-ידו בברכה, תשמש עבורו כמקפצה בדרכו למזלו הטוב, והצלחתו.

הצלחה:
הצלחה, שלא בדומה למזל, הינה בעלת מחיר ומדד, והיא תוצאה של תהליך, שנובע מכח רצונו של האדם. תחילתה של ההצלחה בהגדרת המטרה, או ההישג הנכסף (אושר, עושר, כבוד, פופולריות, קריירה, מעמד חברתי, הישג ספורטיבי, וכדומה). לצורך הגדרת המטרה, ניתן להיעזר בשאלות מנחות, לדוגמה: ״מה אני מנסה להשיג, ומדוע? מה המניעים שלי? מה ההשראה שלי?, כיצד נראה ההישג שלי בעיני רוחי?, וכדומה. תהליך הגדרת הרצון מסייע בהבהרת התמונה וסילוק הערפילים. משהושגה בהצלחה המטרה הראשונה, ותובנת ההגדרה הובהרה, ניתן לצעוד ביתר בטחון, לקראת הצלחתו של השלב הבא, הלוא הוא שלב העשיה. בשלב הזה, מתקיים איחוד בין המחשבות והרצון לבין המעשה. ניתובו בהצלחה של השלב הזה, דורש זמן, ודביקות במטרה. הוצאה מוצלחת לפועל, של של כל האלמנטים הנדרשים, ומימושם, תוך התמדה, אמונה, וקנאות חסרת פשרות. מימושם של האלמנטים, יסלול את הדרך ליעד, להגשמה ולהצלחה. משהושגה המטרה, מגיע עת מבחן הזמן. הצלחה דורשת משמר, בדיוק כפי שדגל דורש משמר, הזנחה או זלזול יובילו למשבר ואפילו לכישלון. הצלחה יכולה להיות קצרה או ארוכת מועד.

יש שטוענים, כי הצלחה מתממשת, רק כאשר אדם נכסף לה, מתאווה לה וחושק בה, באותה המידה בה הוא משתוקק ונזקק לנשום. רק אם יחווה רגשות כאלה, יהיה מסוגל להקריב למענה, יתאמץ, יוותר, יסלח, יאמין בעצמו, ויעניק את כל שביכולתו, ללא פשרות. אמנם ״הצלחה״ היא מילה אחת בלבד, אולם כמוה כדגל המתנוסס על ראשו של הר שנכבש, שהרי, היא עצמה, הינה תוצאה, שנבעה מרצף של פעולות מוצלחות, כל אחת בזמנה ובתורה.

מזל והצלחה הולכים זה עם זו יד ביד:
דיוויד מקלור ברינקלי, קריין ברשתות השידור האמריקאיות, ABC ו-NBC, פירש את מושג ההצלחה, ביכולתו של האדם להניח בסיס מוצק בעזרת לבנים (הזדמנויות). שאחרים זרקו לעברו.

ומה עם אהבה:
מדי יום אנו חווים הצלחות, ולא תמיד נותנים עליהם את הדעת. אהבה עצמית תסייע בזיהוי ההצלחות החשובות לא פחות בחיינו. קדירת בישול טעימה שסיפקה תאבונה של משפחה שלימה, היא הצלחה, הגעה במועד לבית-הספר או למקום העבודה, היא הצלחה, אפילו הבטחה שקיימנו לפעוט היא הצלחה, וידינו עוד נטויה.
 
תמונה ראשית: Umberto Salvagnin
 
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל