אין לי דבר איתכם, לעובדי אלילים תדמו

בישראל לא חסרות קבוצות הזויות. כזו היא למשל עדת חסידיו של הרב מוטי אלון, אבל לא רק הם.

הולכים אחריו גם אם פשע

כן, זה נושא טעון, אני יודע. אבל אם כל הנושאים כאן היו על מי מנוחות כנראה שלא היה לנו הרבה עניין. יש לנו כאן כמה וכמה כתות הזויות, כך לפחות הן נראות בעיני. איכשהוא, רבות מהן קשורות לאנשים דתיים או לדת בכלל. כמובן בלי הכללות: מרבית האנשים הדתיים בהחלט נורמטיביים בעיני, על כל מה שהמילה נורמטיבי מרמזת. אני בודאי לא מתכוון אליהם. אבל מה שמקפיץ אותי בחודשים האחרים בכל פעם מחדש זה אותם הזויים, אפופי עיוורון משיחי, שהולכים אחרי מנהיגם ויהי מה, אפילו סרח. אפילו הורשע בפלילים בבית משפט רשמי של מדינת ישראל. למעשה כבר ראינו בעבר את חלקם כשהעבריין המשוחרר אריה דרעי הורשע ונכנס לכלא. אז הם הרימו קול בהפגנות שהנושא בהן שחזר כמנטרה היה המשפט: "הוא זכאי". כלומר, מה זה בכלל בית משפט במדינה שומרת חוק כמו מדינת ישראל? להם הרי יש דין אחר. זה נמשך לא מזמן עם חסידי הרב ברלנד, המבוקש כאן לחקירה בגין עבירות חמורות אבל ברח למרוקו, שחלקם עקרו מכאן איתו.
יחד איתו לשם תוך הערצה גלויה ונפנוף במנטרה הידועה ההיא. אז מה אם הוא מבוקש בגין פשעים - זה כלום בעיניהם. וזה ממשיך עכשיו, עם חסידי הרב מוטי אלון. בית משפט הרשיע את הרב הזה כשהשופטת אומרת במפורש שהיא דוחה מכל וכל את גרסתו וכי עדותו של המתלונן מהימנה בעיניה ויש בה רצף הגיוני ותאורים מפורטים. אבל כל זה לא מעניין את עדת חסידי הרב. בעיניהם הוא צח כשלג. לא מזמן התפרץ כלפיו אדם נוסף באחת ממפגשיו עם הקהל ודרש ממנו שיודה שחטא. קהל עבדיו דאג להרחיק אותו מהר משם. כי מה פתאום עבריין. חלק מהבעיה היא שהוא וגם הנוהים אחריו באמת מאמינים שהוא לא עשה דבר רע. לא כך חושבים אלה שנפגעו. המשקעים בנשמתם מלווים אותם כל העת.
כרגיל במחוזותינו, כשמאשימים פוליטקאי או איש ציבור או ידוען אחר מיד נשלף נשק ה " מתנקמים בי משיקולים של..." שיקול פוליטי, או קנאה או מה שזה לא יהיה, לא ממש משנה. תמיד יש להם בשלוף טענה המכפישה אישית את המתלונן או המתלוננים. הפעם טוען הרב אלון כי המתלונן נגדו חולה נפש והכל המצאות. מעניין, השופטת לא התרשמה כך, גם לא הפרקליטות. אבל הוא בשלו וזה מיד מועבר כאש בשדה קוצים לעדת מאמיניו. הם ילכו אחריו באש ובמים , במקום לגנות ולהתנער.

מה הפלא שאין לי איתכם דבר וחצי דבר ?


עיוורון משיחי

אֵין לִי דָּבָר אִתְכֶם,
דְמוּיֵי עוֹבְדֵי אֱלִילִים נִבְעָרִים,
מְאַמְצֵי מוֹלִיכִים הַזוּיִים לְחֵיקְכֶם,
אַףְ אִם חָטְאוּ בַּרַבִּים.

לֹא לָנוּ הַשִּׂיחַ וְהַשִיג,
מְקַדְשֵי פֻּלְחָן אִישִׁיוּת מְרוּמִים,
מוּכֵּי עִוָּרוֹן, נִשְרָכֵי הַמָנְהִיג,
שְהִבְאִיש דְּרָכָיו בִּנְתִיבֵי נְלוֹזִים.

מוֹבִילִים שְׁטוּפֵי זִמָּה וּשְחִיתוּת,
אֶפֶס! טַחוּ עֵינֵיכֶם מִלִּרְאוֹת,
צַרֵי מוֹחִין, מֵהַלְלֵי עֲבַרְיָינוּת,
אֵיכַה אָבְדוּ עֲשֶׂרֶת הַדִיבְּרוֹת?

אַחֲרֵי סוֹרַג וּבַרִיחַ מְקוֹמָם,
אַךְ בְּזֶמֶר תִּקְשְׁרוּ לָהֶם כְּתָרִים,
תְהוֹם עֲמֻקָּה בֵּינֵינוּ, עַד עוֹלָם,
לֹא חֶלְקִי עִמָכֶם בְּחַדְרֵי מַחְשָכִים.תמונה ראשית: Shalom CC
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל