כירולוגיה: מה מבנה האצבעות שלך אומר עלייך?

זיהוי מבנה האישיות שלנו מאפשר לנו להכיר את עצמנו ואת בני זוגנו/ילדינו וכל מי שאנו נמצאים עמו במערכות יחסים קרובות, על מנת לשפר את התקשורת בינינו.

בס"ד


ילדותיות וחוסר בגרות רגשית בבוגר

אצבעות קוניות ככלי להעצמה.
תורת הכירולוגיה מספקת לנו חלון הצצה לנפש האדם, במאמר זה נסקור את נושא "אצבעות קוניות" ככלי להעצמה.
מה המשותף בין כל הידיים של כל התינוקות שבעולם?
אם היינו מוצאים את המשותף בידיים של תינוקות ורואים אותם בהופעה מלאה או חלקית בידיים של מבוגרים, מה היינו יכולים ללמוד מכך? מה היינו יכולים ללמוד על הבגרות הרגשית של האדם שלפנינו? עד כמה זה יכול לסייע ביעילות התקשורת עם הזולת?
בבואנו לבדוק את המשותף בידיים של כל התינוקות שבעולם, נמצא כמה מרכיבים משותפים מובהקים:
1. רכות כמו ספוג
2. עבות ותפוחות
3. אצבעות גמישות כמו פלסטלינה
4. מפרקים אינם בולטים כלל
5. העור בגב היד רך ועדין במיוחד
6. הידיים קטנות מאוד ביחס לגוף
7. האצבעות קוניות כולל האגודלים

במאמר זה, נתייחס לפרמטר המצוין במספר 7, המבנה הקוני של ידי התינוק.
בקצות האצבעות הן מחודדות, ובבסיסן הן רחבות. בנוסף, גם הפרק העליון של כל אצבע הוא קוני בפני עצמו.
על מה מעיד מבנה זה?
אינטואיציה חדה מאוד, זרימה עם הרגש ותחושות הגוף, רגישות גבוהה, תנודות קיצוניות במצב הרוח, הסקת מסקנות מהירה המעידה על קליטת מידע במהירות הברק, משיכה לעולם הרוחני-מיסטי, העולם שמעבר לעולם הפיזי-חומרי, יכולת התרשמות מהירה מאוד, נטייה לעצלות ופינוק ותלותיות באדם אחר, גישה לתחום האמנות והמוזיקה (אכן כל הילדים מתחברים לציור, יצירה ומוזיקה), וקליטת המציאות באופן קוטבי קיצוני.
ראשית, כאשר נבחין בידיים של אדם בוגר שאצבעותיו הן קוניות, נדע שכל האמור לעיל עשוי לחול עליו (התראת זהירות: בכפוף לבדיקה של יתר המרכיבים בכף היד המשפיעים לכיוון של הקצנה או מיתון מרכיבים אלו).
מהי משמעות קליטת המציאות באופן קוטבי וכיצד זה משפיע על התנהלות האדם ביום יום?
האדם חווה את המציאות בקיצוניות של שחור או לבן, טוב או רע, נכון לא נכון, אוהב או שונא וכן הלאה. תפישת המציאות עלולה להיות מאוד מאופיינת בילדותיות וחוסר בגרות, וכמו תינוקות וילדים קטנים, עלול להרגיש רגשי אשמה על דברים של מה בכך וכיוון שיש לו קושי להתמודד עם רגשות אלו, עלול להתפרץ בכעסים לא פרופורציונליים.
לדוגמא, אדם מסוגל לומר לאדם קרוב (הורה, בן זוג ועוד) שהוא אוהב אותו ולהפגין אהבה זו בעוצמה, ורגע לאחר מכן, אם מסרבים לו או שנדמה לו שהוא לא מקבל מה שהוא מצפה, הוא עלול להתפרץ ולומר שהוא שונא אותו.
באִימון רגשי מתאים, ניתן לעבוד עם האדם על הביטוי הרגשי שלו, שכן המחשבה והפרשנות שהאדם נותן למציאות הם הקובעים מה הוא ירגיש, והם בהחלט ניתנים לשינוי!
 
תמונה ראשית: farwyde
 
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל