מדוע הילרי קלינטון היא דמות כל כך מרתקת?

הילרי קלינטון, כוכבת רשימת עשרת האנשים המרתקים של ברברה וולטרס לשנת 2013

ברברה ג. וולטרס, עיתונאית, סופרת, מפיקה, מגישה ושדרנית טלויזיה אמריקאית מוערכת במיוחד, כבשה את כותרות היום, משחשפה את שמותם של עשרת נבחריה לשנת 2013. הרשימה, שפורסמה ביום ד׳ האחרון ריתקה את הציבור במיוחד, ולא בכדי. מלבד המגוון המעניין והמפתיע של הנבחרים, רשימה זו חתמה 21 שנות פרסום של פרקים שנתיים בסדרה. מרתקת לא פחות היא העובדה כי, נבחרת רשימת ״הדמויות המרתקות״ של וולטרס בשנת הפרסום הראשונה (1993), הייתה הילרי קלינטון, והיא זו שגם חתמה את הרשימה, בסדרה האחרונה (2013).
אין זו הפעם הראשונה ששמה של קלינטון מתנוסס בראשם של רשימות מרשימות מהסוג הזה. בעבר, בחר בה כתב העת הלאומי למשפטים, לאחת מבין 100 האנשים המשפיעים ביותר באמריקה.

ילידת מדינת אילינוי (26 לאוקטובר, 1947), ובוגרת אוניברסיטת ייל, במגמת משפטים, הילארי דיאן קלינטון, היא ״הגברת הראשונה״ היחידה, שאי-פעם רצה למשרה ציבורית. רשימת התפקידים הבכירים שמילאה לאורך השנים כוללת את בחירתה ליועצת המשפטית של הקונגרס, נשיאת תאגיד השירותים המשפטיים (האשה הראשונה שאי-פעם נבחרה לתפקיד הזה), הגברת הראשונה של מדינת ארקנסה (בימים בהם ביל קלינטון, בעלה מושל מדינת ארקנסה), מובילת רפורמת השינוי בחינוך במדינת ארקנסו, נציגת מועצת מנהלים של תאגידים אחדים (ביניהם וולמארט), מובילת קמפיינים בכל הקשור לחיזוק והעצמת מעמד האשה בעולם המודרני, סנטורית ומייצגת העיר ניו-יורק, גברת ראשונה, מועמדת מובילה של המפלגה הדמוקרטית (בחירות 2008) ומזכירת המדינה של ארצות-הברית, תחת ממשלתו של הנשיא ברק ח. אובמה.

סיום תפקידה של הילרי ר. קלינטון, כמזכירת המדינה, ציין זו הפעם הראשונה מזה כשלושים שנה, את מעמדה כאזרחית פרטית לכל דבר ועניין. היא אף הביעה את חוסר רצונה לשוב ולרוץ לבחירות לנשיאות, אולם סקרים אחדים מצביעים עליה כמועמדת המועדפת בקרב ציבור הדמוקרטים בבחירות הבאות לנשיאות המדינה (2016).

קלינטון, כובשת ליבה של וולטרס זו הפעם השניה, סיפרה בראיון עימה כי היא אמנם שוקלת כעת את האפשרות לרוץ נשיאות בקמפיין הבחירות הבא, אולם אינה ממהרת להחליט.

ואם אמנם תרוץ הילרי קלינטון, לבחירות הבאות, ותבחר לנשיאת המדינה, הקשתה וולטרס ושאלה, איך יוגדר מעמדו של ביל קלינטון, בעלה. האם יכונה "הגבר הראשון" של המדינה? אכן, שאלה רלוונטית, ומה דעתכם על-כך?

 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל