חמשת המבוקשות לשנת 2013

גלו מהן המילים הנסרקות ביותר במנועי החיפוש לשנת 2013 חלק ראשון בסדרת סיכום השנה

1. פול ווקר, שחקן:
פול ווקר, שחקן אמריקאי, יליד 1973, נפטר בנובמבר 2013, בתאונת דרכים קטלנית בעיר ולנסיה, שבמדינת קליפרניה. ווקר, החל את דרכו בעולם הזוהר, בגיל צעיר, כשכיכב על אריזות חיתולי פמפרס. בגיל מאוחר יותר דיגמן בפרסומות אחדות, ובבגרותו שינה כיוון, ופנה לעולם הקולנוע. בשנת 2001, יצא לאקרנים סרט הקולנוע הראשון בכיכובו של ווקר (״מהיר ועצבני״), ועם פרסומו של הסרט, זכה פול להכרה והצלחה הנכספת. הקריירה המבטיחה והזוהרת, של פול ווקר, נקטעה עם מותו הטרגי, כשמכונית הספורט שלו, אותה נהג חברו, התנגשה בעמוד חשמל עירוני, ועלתה באש. מותו של פול ווקר נקבע בזירת האירוע. הוא השאיר מאחוריו הורים, אחים, אשה ובת.


2. מרתון בוסטון, פיגוע:
בסמוך לקו הסיום, של המרתון השנתי (ה-117 במספר), אשר התקיים בעיר בוסטון שמדינת מסצ׳וסט, התפוצצו שני מטעני חבלה, שהוכנו בסירי לחץ ביתיים. הפיגוע היכה את תושבי אמריקה בתדהמה וכאב רב. כשלושה בני-אדם מצאו את מותם, וכ-170 איש נפגעו באורח קל, בינוני וקשה. ארגוני טרור אחדים מיהרו לקחת את האחריות על הפיגועים, אולם האף. בי. איי, שפעל במהירות ויעילות, חשף תוך זמן קצר, כי האחראיים לפיגוע היו שני אחים תושבי ארה״ב, בנים למשפחת מהגרים מוסלמים צ׳צניים.


3. נלסון מנדלה, מנהיג פוליטי:
נלסון מנדלה, הנשיא ה-10 במספר, של דרום אפריקה, וחתן פרס נובל לשלום, יליד 1918, נפטר בדצמבר 2013. בראשית דרכו הפוליטית, הנהיג מנדלה, את אירגוני הטרור והמחאה, שפעלו וחתרו נגד שלטון האפרטהייד באפריקה. בראשית דרכו הפוליטית, נקשר שמו של מנדלה, בפעולות טרור, ומעשי אלימות, ובעקבות האירועים הוא נעצר. עם שחרורו מהמעצר, מנדלה הצעיר, עבר למדינת אלג׳יריה, שם אירגן אימונים צבאיים לחברי זרוע המהפיכה. בשובו למדינתו, הועמד נלסון מנדלה לדין, וכתב האישום החמור נגדו, כלל סעיפי פעילות טרור ופגיעה בתשתיות המדינה. מנדלה, בוגר הפקולטה למשפטים, שסינגר על עצמו במשפט נגדו, נשפט לחמש שנות מאסר. ממקום מאסרו בכלא, הפעיל את הזרוע, ובשל המשך פעילותו החבלנית, נדון שוב, והפעם למאסר עולם. בחודש פברואר, שנת 1990, יצא מנדלה לחופשי, ולפעולותיו הכרה עולמית. מלחמתו נגד גזענות, ופעילותיו לצדק חברתי ושיוויון זיכו אותו בהערכה עולמית. בשנת 1994, נשא את דגל המהפך בגאווה, והנהיג את דרום אפריקה לבחירות דמוקרטיות. מנדלה, נבחר לנשיא הדמוקרטי השחור הראשון של דרום אפריקה.


4. קורי מונטית׳, שחקן:
4. קורי מונטית׳, שחקן ומוזיקאי, מכוכבי הסדרה האמריקאית המצליחה ״גלי״, נולד בקנדה בשנת 1982, ומצא את מותו הטרגי ב-2013, בחדרו, בבית-מלון קנדי. קורי הוא סיפור הצלחה קלאסי של צעיר חסר מנוח, בן להורים גרושים, אשר חיפש את האושר כל חייו, ותחת זו מצא צרות בצרורות. בצעירותו, הוא התמכר לסמים קשים ואלכוהול, ואלו בסופו של דבר, הביאו אותו את מותו. הוא התגורר בלוס-אנג׳לס, והיה מעורב במערכת יחסים רומנטית עם השחקנית לאה מישל.


5. אייפון 5s -
בספטמבר 2013, הושק ושווק בעולם, הטלפון הסלולרי החכם, השביעי בדורו, מסדרת הטלפונים החכמים של ״אייפון״. האייפון 5s, הגיע אלינו מבית היוצר של חברת ״אפל״, והוא מביא עימו חידושים מעניינים במיוחד, לרבות חיישן סורק טביעות אצבעות.
רשימת התכונות המרשימות של המכשיר, כוללת מסך מולטי טאץ׳ (מסך מגע עם מערכת 7-iOS, ומסך בקרה), אפליקציות המגיבות לתנועת המכשיר (סיבוב, ניעור וכדומה), שיתוף אינטרנט (hot spot), אפשרות לשיתוף קבצים, נגן מוזיקה, נגן ספרים אלקטרוניים ותוכנות טלוויזיה, מצלמה (עם תאורת פלאש כפולה), צילום וידאו (כולל אפשרות לצילום בהילוך איטי), מפות וניווט מדובר, סורק (כרטיסי טיסה, שוברים וכדומה), וכמובן, גם הפעם, נשמע קולה הרגוע של המזכירה הדוברת, סירי (Siri), אשר עונה על שאלות (באמצעות משאבי מידע), מגיבה על הערות, מזמינה מוניות, ואפילו מחשבת בעיות חשבוניות.אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל