העולם שייך ל...

האם שמתם לב איך השתנה העולם מול עינינו ממש? אנו בעיצומה של "מהפיכת גיל" הפוקדת כרוח סערה את כל העולם המערבי.

איך משפיעה "מהפיכת הגיל" על עולמנו?

המילה "זקן" פשוט יצאה מדעתה. היא נמחקה סופית ממילון השפה העברית יחד עם "בתולה", "בושה", "חמלה", "הגינות", ועוד כיוצא באלה מילים ארכאיות.
לעולם לא יגדיר אדם את עצמו כ"זקן". הוא יהיה מוכן להשלים עם "קשיש", "אזרח ותיק", "בן גיל הזהב", אולי אפילו "מבוגר", אבל "זקן" השתגעתם?!

בכלל למדנו שהגיל הוא דבר יחסי. מה שפעם נחשב "ישיש", נגיד בן 70, כשתוחלת החיים הייתה 65 שנים, נחשב היום איש במלוא עלומיו ואונו, תרתי משמע.
הוא נושא אישה שנייה או שלישית, צעירה ממנו בשלושים או ארבעים שנה, מוליד לעצמו שוב צאצאים שקטנים בגילם... מנכדיו שלו. הוא אינו מוכן להיראות "זקן" אפילו בעיני עצמו, לא כל שכן בעיני סביבתו המשפחתית או החברתית.

הנשים עוד הרחיקו לכת במסען לעבר העבר שלהן, ולקחו את כל מה שהמדע מציע לטובת המראה ה"צעיר":
צביעת שיער, ניתוח עפעפיים, החלקת קמטי פנים, חיטוב הגוף, ביגוד אופנתי, ומה לא. הנשים גם אוהבות כיום "להתיילד" ונעשות חברות של בנותיהן בגילאי ה – 30, 40, 45. הן שומרות על הנכדים, הולכות לחוגי יוגה, טאי צ'י, ריקודים, סדנאות טיפוח ויופי, ועוד היד נטויה.

כולם, גברים כנשים, אינם יושבים עוד בכורסא כמי שחייהם מאחוריהם וכמי שהגיעו אל המנוחה ואל השלווה. להיפך, הם אחוזי תזזית, שופעי מרץ, אצים כדי להספיק יותר, לגמוע ממעיין הזמן ככל יכולתם.

ואולי זה רק טבעי בעולם שבו תוחלת החיים נושקת כבר לגבול התשעים ומעלה, וכל אדם רביעי יהיה בקרוב בגיל שמעל 65.
כלומר, העולם כנראה שייך בכל זאת גם למבוגרים (והס לכם מלומר ל"זקנים"...)
 
תמונה: cgp grey
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל