סיור בסמטאות יפו העתיקה

סיור ביפו: בחלקו נוסטלגי ובחלקו שווקים,עתיקות וסמטאותלמרות שאני תושב תל אביב, וביפו העתיקה הייתי עשרות, אם לא מאות פעמים, החלטתי להצטרף לסיור רגלי בעיר בהדרכת המדריך משה לב מחברת הטיולים לב.

טיולי לב היא חברת טיולי בוטיק המציעה מגוון רחב של סיורים קולינריים וסיורי תוכן חוויתיים בין שכונות, שווקים, סמטאות ואתרים מרתקים. המנוהלת על ידי משה לב.
  הצטרפתי לאחד הסיורים ביפו העתיקה. התחלנו את הסיור ליד השעון, שם קיבלנו הסבר עליו, על הסביבה ומידע כללי על העיר עצמה.

הסיור ביפו הוא מסע בזמן באחת מהערים העתיקות בעולם. הסיור מגלם בתוכו את סיפורה של יפו מהיווסדותה ועד ימינו אנו. עובר בנקודות שהיוו אבני דרך בחשיבותה, בהתפתחותה ובעיצובה של העיר יפו. הסיור עובר דרך הסמטאות, הגנים, המבנים והאתרים המרתקים כאשר הכל מלווה בהסברים ובסיפורים פיקנטים על ידי המדריך משה.

משה הינו בעל כריזמה וחיוך על הפנים. הוא בעל ידע רב, מסביר בקיצור ולעניין ומתחשב באנשי הקבוצה. הוא מדבר ליד כל אתר בצורה שכולם שומעים ומקשיבים כי הוא עושה זאת כאמור בקיצור ובצורה מענינת ומרתקת.

אתה הולך קרוב לשלוש שעות ואינך מרגיש איך הזמן עבר. הסיור מתאים לכל גיל, אינו קשה ורואים בו הרבה.

בחלקו השני של הסיור יצאנו למסע חושים שמשלב טעימות, ריחות, צלילים והתמסרות לאווירה המיוחדת של שוק הפשפשים מפורסם ביפו בצהרי יום שישי. שוק הפשפשים המתחדש משלב בתוכו אווירה של ישן מול חדש. לצד הרוכלים המנסים להיפטר מסחורתם, חנויות הענתיקות והמציאות ,לרקע צלילי המוזיקה הבאים מהטברנות הרבות, עולים ניחוחות מרעננים של חנויות מעצבים מודרניות, רוקחות בשמים בהתאמה אישית, גלידות מפנקות בטעמים מפתיעים ועוד הפתעות רבות.

זהו סיור של חוויה, בילוי של כמה שעות בסימטאות יפו העתיקה, סיור של הכרת העיר וראית מקומות שיהיו חדשים גם לאלו שביקרו ביפו העתיקה עשרות פעמים.למבוגרים יותר זהו גם סיור של נוסטלגיה כאשר עוברים ושומעים על אריאנה של אריס סאן, החאמם של בן אמוץ, מועדון כליף, השטח הגדול ועוד.

לראות או לא לראות? סיור חוויה המומלץ ביותר במחיר השוה לכל נפש.
צילומים-אלי ליאון
 

 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל