ושוב חוזר הגלגל ומתגלגל

לא מזמן, בעת הכרזת ה"חרם" האירופאי על ישראל ועל מוסדות ההשכלה הגבוהה בה כתבתי: "אין זה מנותק מהמציאות ביחסינו עם ארה"ב שאנשי מחמ"ד פנו לגברת קתרין אשטון או לאנשיה כי יפעלו למען חרם על מערכת מוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל. הנה מגיע קרי והאמת טופחת על פנינו.

כבר בעת הכרזת ה"חרם" האירופאי על ישראל ועל מוסדות ההשכלה הגבוהה

 
טענתי שלמעשה מי שעומד מאחורי החרם הזה זו ידו הארוכה של ה"גברי" משדרות פנסילבניה בוושינגטון.
והנה כמה טוב שזה מצער לומר "אמרתי לכם". מתברר מהודעת גורמים במשרד ראש הממשלה, כפי ששודרה בחדשות קול ישראל, שישראל מאויימת על ידי מחמ"ד (מחלקת המדינה בראשה עומד ג'ון קרי) שאירופה תחרים אותה. הוא שאמרנו: למעשה ממשל חוסיין אובמה משתמש בשוט האירופאי מזה זמן רב. עושי דברו כקתרין אשטון ושאר מנהלי הקרקס האירופאי מהווים כלי שרת שנועד להפעיל לחץ על ישראל כדי שתתפנה מנכסיה הטירטורייאליים מבלי שהצד שכנגד יתן תמורה אמיתית לכל ויתור שהוא.
זאת ואף זאת איש מחמ"ד היהודי ארון מילר (כך הוא כותב שמו בעברית – שפה שהוא מכיר מתקופת לימודים בתיכון יהודי) הודה בשידורי ערוץ 10 "אם אתם רוצים שהסכם כזה יוצג, צריך להביא את נתניהו ועבאס לא רק שייקחו אחריות אישית על ההסכם והובלתו כאילו זהו המשא ומתן שלהם, כי גם על אובמה ללחוץ על סיכומו והשגתו של הסכם כזה". דהיינו המסקנה המתבקשת מדבריו של מילר היא שעל חוסיין אובמה לכפות על ישראל הסכם גם ללא רצונם ואני מוסיף ומדגיש עוד מסקנה אחת שעמדתם של האמריקנים היא "לעזאזל עם ביטחונה של המדינונת הקטנטנה הזו ששמה ישראל." זוכרים איך תקעו סכין בגבם של הויטנאמים? זוכרים את מדיניות הנשיא וודרו ווילסון שהביאה בסופו של דרך למלחמת העולם השנייה?

הגנרל אנתוני זיני קבע בראיון בערוץ 10 "אני מאמין שבזמן ביקורי בישראל כוונו הפלסטינים אירועי פח"ע בכוונה". הוא הצליח-לדבריו להגיע להסכמה על חתימת הסכם רגיעה ואז בא הפיגוע במלון פארק. ומי כמו כותב שורות אלו זוכר את אותם פיגועים, אחד לאחד כשטיפלתי בהם!

סטיב הדלי היועץ לבטחון לאומי בממשל בוש אמר באותה תכנית שכשנפגש עם שרון, שרון נתן לו להבין שההתנתקות מאזור עזה ובנותיה, תהיה חלק "מהתנתקות רחבה יותר שתיצור מדינה פלסטינית" ואני הקטן שואל האם כל שקיבלנו בעקבות ההתנתקות מעזה (פצמרי"ם, טילים ועוד) לא מהווה הוכחה מספקת למה שצפוי לנו מהסכם כלשהו עם אבו שו אסמו מאזן, שיומיים אחרי חתימתו על הסכם-אם יחתום-ימצא עצמו באותו מקום מקום בו מוצא את עצמו אנוואר א סאדאת- נשיאה לשעבר של מצרים. אנו נמצא עצמנו מול הגיאהד האיסלמי העולמי ונציגיו במזרח התיכון-הסלפים והחמאס.

אולמרט קבע באותו שידור: אנו קרובים יותר מתמיד להבנות מוצקות שעשויות להוות בסיס שעשויות להוות בסיס להסכמים בשני צידי ההידברות" ובכן מה היה עם אולמרט? הוא הציע לאבו מאזן הכל, כולל ירושלים העתיקה. הוא הציג ונתן לו מפות וביקש את תגובתו למפות הללו ואותו אבו מאזן לא חזר לדיונים.
ובכנות ראויה לציון אומר הדלי בראיון לערוץ 10 ש"עלתה גם השאלה הנצחית, האם יש הסכם שהוא פחות מ-110% מדרישות הפלסטינים?"
האם אף אחד בממשל נתניהו לא מסוגל לנפנף עם דברים אלו מול אפם של קרי ושולחו חוסיין אובמה?
 

ועוד משהו

הגנרל אליוט אברהמס שהיה סגן היועץ לביטחון לאומי של ממשל בוש אומר:
"אתה צריך לשאול את עצמך אם אתה חושב שעבאס היה קרוב מאוד לחתימה על ההסכם. אני אחד מהאמריקנים הרבים שסוברים שעבאס לא יחתום לעולם על שום דבר". אברהמס לא חושב שהייתה תכלית בהצעת אולמרט. והוא מוסיף "אם חוזרים לקמפ דיוויד, שם היו מאות עמודים על ביטחון, על מה דנו אולמרט ועבאס בתחום הביטחוני? לדעתי התשובה היא - שום דבר". אני יכול העיד שאכן היו מאות דפים שהוחלפו הן בקמפ דיוויד והן בשיחות על האוטונומיה בעניינים הקשורים בשמירת ביטחונה של מדינת היהודים. עכשיו לא מאות מסמכים, כי אם מסמך אחד שיוצא מבית המדרש האמריקני ועלול להובילנו אל עברי פי פחת.
 
תמונה ראשית: Marc Nozell
 
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל