טיול של כיף בימי הקיץ הלוהט

בימים הלוהטים של הקיץ הנה טיול מהנה מרובה במים

 


ימי הקיץ הלוהטים מצמצמים במידה ניכרת את מסלולי הטיולים במיוחד של מיטיבי הלכת. טיולים כאלה אפשריים רק בשילוב של טבילה חוזרת ונשנית במים ואם אין את זה במסלול מאד לא מומלץ לטייל עקב החום הכבד. מספר מסלולי המים אינו גדול אך בכל זאת יש כמה. לעניות דעתי, המסלול האולטימטיבי הוא לאורך הבניאס, שם יש פינות חמד רבות לטבילה וניתן לעשות את זה כל כמה דקות.

 

מסלול אפשרי כזה משלב הליכה לאורך הנחל ורחצה מידי פעם וממקום מסוים הליכה במים של כ 2 ק"מ. הקטע הזה בתוך המים מיועד כמובן ליודעי שחייה בלבד שכן יש בו קטעים עמוקים המצריכים שחייה.

 

מסלול כזה מתחיל באזור שניר, שם יש ירידה אל הנחל עם שביל החולף על פני בית ספר שדה חרמון, יורד לאזור הטנק ההפוך וממשיך לכיוון דרום מערב. לאורך כל המסלול יש פינות חמד לטבילה במים הצוננים כל כמה דקות.
המסלול ממשיך וחולף על פני שר ישוב וחוצה השלב מסוים את הכביש בין כפר סאלד לחורשת טל. ממשיכים עוד קצת ויש פינת חמד נוספת לטבילה:
מכאן אפשר להמשיך לאורך הנחל ובכל רגע נתון לסיים (רכבים יכולים להגיע די קרוב להרבה נקודות באזור) או לקצר דרך השביל המרוחק מעט מהמים על מנת להגיע לחניון שקד.

 


 

 


 

מכאן, מומלץ לחובבי השחייה ללכת במים. מי שלא מתעייף יכול לצאת בסמוך לשדה נחמיה אבל זהירות: צאו שם לפני המפל. בשנה שעברה ארע שם אסון. המפל מסוכן יש בו סלעים וזרימה חזקה ולכן אל תסתכנו.
ההליכה במים מחניון שקד גם ככה מספיקה ומהנה ביותר אבל גם מעייפת משום שהיא מחייבת הליכה שחייה שוב הליכה וחוזר חלילה ואורך זמן זה אמנם כיף אך גם מעייף. שימו לב שבמים יש מידי פעם גזעים וסלעים לכן מומלץ ללכת / לשחות במרכז הנחל ולא לתת לא לסחוב אותכם לגדה

תהנו

 

 

 

קישור לכל התמונות

והנה הקישור לכל התמונות מטיול חוג גלעד (החברה להגנת הטבע ) אתמול לבניאס - לצפיה בתמונות לחצו כאן

 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל