העצות הכי טובות לסטודנטים אבודים לפני בחינות

אז הנה זה מגיע, תקופת המבחנים בפתח וכולכם כבר במתח. אמאל'ה נזכרתי שחסר לי סיכום בקורס ההוא בפסיכולוגיה, מישהו זוכר איך נראה המרצה של מבוא לתולדות האומנות ומה עושים עם הקורס המעיק הזה בסטטיסטיקה? הצילו!

דבר ראשון תרגיעו. כולה כמה מבחנים שנתקעו לכם באמצע החורף וגם ככה לא התכוונתם לצאת החוצה בקור הזה, אז תפסיקו עם הדרמה. כן, אני יודעת שאני הורסת מסיבות אבל ברור שעדיף לכם ללמוד עכשיו ולא לחכות לסמסטר קיץ ולהתבאס שכל החבר'ה הולכים לים בזמן שאתם נאלצים להשלים קורס שהברזתם ממנו במהלך כל סמסטר א'. ועכשיו אחרי שלקחתם כמה נשימות עמוקות, אתם מוזמנים לשבת בנוחות ולקרוא כמה עצות שיעזרו לכם לעבור את תקופת הבחינות בשלום.
 

לא לחכות לדקה ה-90

כולנו מכירים את עצמנו ואת ההרגלים שלנו. חלקנו חרשנים יותר, חלקנו חרשנים ופחות ואם התמזל מזלכם להיות בקבוצה הראשונה כנראה שיהיה לכם הרבה יותר קל לחיות בימים הקרובים שלפני המבחנים, כי הרי ישבתם בכיתה וחפרתם שם כהוגן. וגם אם לא חפרתם לפחות יש לכם את כל הסיכומים.

אם לא התמזל מזלכם ונפלתם לקבוצת ה"לא חרשנים בעליל" כנראה שאתם בבעיה. אבל אל דאגה יש שיטות להתמודד גם עם עצלנים שכמותכם. ובכן, דבר ראשון אם בשבוע הבא יש מבחן אל תמתינו עם הלמידה עד היום האחרון. רצוי לעבור על הסיכום וכל שאר החומרים הנלווים לבחינה (ולא החומרים מהסוג שאתם חושבים שאני מתכוונת אליהם) כמה ימים לפני כן, ובטח שלא לחכות מאוחר מדי בשביל להדפיס את כל המאמרים. אם עשיתם את הטעות הזו אני מוסרת לכם את ברכתי ותפילתי להצלחתכם+לילה לבן ומציעה שתעברו על כל מה שיש לכם לפני הבחינה. לפעמים זה מצליח ולפעמים לא. מניסיון עדיף שלא, אבל אם חיכיתם עדיף ללמוד מאשר להגיע למבחן בלי ידע בכלל.
 

מועדי א' – אין. מועדי ב' – אאוט

וואי הוא נראה כל כך טוב. נמצא ממש איפה שאני רוצה. בדיוק בזמן שאני צריכה. וואי זה כל כך מפתה – לגשת למועד ב' ולא למועד א'. כי זה רחוק מאיתנו, זה נראה נוח וגם מעניק לנו את האפשרות לצאת לנופש באמצע החורף כשכולם יושבים מדוכאים בבית ומתרגלים כל מיני משוואות חשוכות ומשעממות. כל כך חשוכות שאפשר להרדם תוך כדי התרגול על השולחן.

אז למה לא בעצם?

כי אתם רוצים חיים אחרי הלימודים. כי כשכולם יהנו מהשלווה וההברזות בסמסטר ב' אתם עדיין תאלצו לגשת לבחינות חוזרות ותצטערו שלא ניגשתם למבחן עם כולם. כי כשכולם לומדים למועדים הראשונים אז כולם גם מעבירים סיכומים ומתייעצים אחד עם השני. כי אתם רוצים לגמור את התואר שלכם ולא לחכות איתו לשנת 2020. אם נכשלתם במועד א' תסתכלו על הצד החיובי, אתם יודעים מהו המבנה של המבחן והמרצה לא יכול להפתיע אתכם בפעם הבאה.
 

הכינותי מראש

הדפסתם את לוח הבחינות וגיליתם שיש לכם מבחן של שלוש שעות. במקרה מסוג זה כדאי להיות מוכנים עם כל הציוד מראש: עפרונות, עטים, מרקרים, בקבוק מים ועוד כל מיני חטיפים שעוזרים לכם להשאר מרוכזים. אם כתבתם הרבה והיד התעייפה, עשו הפסקה לכמה דקות והרפו לרגע מהמחברת. הפסקה של כמה דקות עדיפה על פני כתיבה בלתי פוסקת שתגרום לכם לכאבי ידיים מעצבנים במיוחד. לא לשכוח תעודה מזהה, וגם לכתוב את המספר הנכון. לפעמים יש לנו נטייה להתבלבל כשאנחנו לחוצים.
 

תחשוב טוב - יהיה טוב

בתקופת בחינות יש עליות וירידות רבות במצב הרוח שלנו, לפני המבחן אנחנו במתח ואחריו אנחנו מאושרים שהוא מאחורינו או לחילופין מבואסים רצח שהקפנו את התשובה הלא נכונה. הכי חשוב זה לקחת את הכל בפרופורציות ולא לתת לכל שטות שצצה להרוס לנו את היום. וגם אם לא יצא כמו שציפינו תמיד אפשר להתנחם בכך שבמדינת ישראל מותר להיות שר אוצר, אפילו אם לא עשיתם בגרות במתמטיקה.

בהצלחה לכולם :)
 
מקור תמונה: jgoge
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל