האם הממשל בארה"ב קורא נכון את המפה המזרח תיכונית?

ההתפתחויות בעיראק והפעילות של החוגים הרדיקליים באסלאם הסוני כנגד האסלאם השיעי, לאן הם מובילות?

בארבעת הימים האחרונים

בהם שוררת סופת קור אדירה בארצות הברית, אנו עדים לפעילות יתר של מחלקת המדינה האמריקאית בכל הקשור למזרח התיכון ותחילת שינוי בהתייחסות למדינות מוסלמיות שהשלטון בהם הינו שיעי בעיקרו.

הידיעות בתקשורת מצביעות על מרוץ חימוש אמריקאי לטובת הממשל העיראקי, שהינו שלטון שיעי, מתוך כוונה לנסות לסייע לשלטונו של א-מלאקי, במלחמה הפנימית המתרחשת במדינה. מלחמה באזורים כמו פאלוג'ה הקרובה לבגדד ואזורים אחרים הנמצאים תחת שליטה ממשית של קבוצות סוניות המובלות על ידי אל קאעידה.

גם הסכם מינכן של ימינו - ההסכם על הפעילות הגרעינית של איראן, אותה תיאוקרטיה שיעית איסלאמית הוא הסכם שהובל בידי ארצות הברית.
בשני המקרים הללו למעשה תומכת ארצות הברית בפונדמנטליזם המוסלמי השיעי.
אבל פונדמנטליזם אינו היחיד באסלאם של ימינו. למרות שהשיעה היא המיעוט בקרב המוסלמים ומשום מה נחשבת כביכול לפונדמנטליסטית מבין שני הזרמים העיקריים, אנו מוצאים בתוך ה"סונים" בעולם כולו, קבוצות איומות מבחינת דרכי הפעולה שלהן. קחו כדוגמא את חָרַכָּתּ‏ אֶל-מוּקָאווָמָה אַל-אִסלָאמִייֶה או כפי שאנו מכירים אותה "חמאס" שכבר כיום יש באירופה אישי שלטון המקיימים שיחות עם אנשיו. ואם כבר אנו מזכירים אותם אל נשכח את הקבוצה שמוצאה בערב הסעודית, הנקראת אל קאעידה. בנוסף להם קבוצה סונית נוספת היא ה"סלפים" או כפי שרבים מהם מעדיפים לקרוא את עצמם אלמוואחידון=המייחדים. המשותף לכל הקבוצות הללו הוא המושג: דין מוחמד ביל סייף=דת מוחמד בחרב!

 
הבעייתיות של פעילותם בעירק השיעית היא הפעלת הטרור שלא מבחין בין זקן לטף ובין אם לפרי ביטנה, וכמותה פעילותם במדינות אחרות באזור המזרח התיכון, כולל בסוריה, פעילות הזולגת למדינות אחרות כולל לשכנתנו במזרח הממלכה הירדנית האשמית. אני מקווה שאני טועה אבל אנו רואים ניצנים סלפיים ביהודה ושומרון. שלא לדבר על כך שלוב, שלאחר קדאפי, מסוכסכת בינה לבין עצמה בגללם ובגלל אנשי אל קאעידה. הוסיפו לכך את הנעשה בחצר האחורית של ערב הסעודית-בתימן והמהומות שהם עושים בערי מצרים, שגם היא תורמת למצב הלא יציב שהעולם הערבי שרוי בו, ותקבלו עולם ערבי שמצוי במערכת מסוכנת!


ובכן השאלה החשובה היא

האם אובמה ויועציו רואים את מה שתואר כאן או שמא טחו עיניהם מראות? ואירופה זו המאוחדת לכאורה מה היא אומרת על גלי הרצח העוברים על סוריה ועירק ועל המהומות במצרים? אה, כן שכחתי, גם ארה"ב וגם אירופה בהכוונתה עוסקות במדינה קטנה ובעם קטן שלא רוצה לעצום את עיניו.

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל