החמין והתוצאות שאחרי

כבר שנים תופס החמין מקום נכבד בייחוס המשפחתי, באווירה של החורף אבל גם בריחות שנשארים זמן רב אחרי שפג טעמו של ארוחת השבת.


לפי פירסומים זרים נשמעו התפוצצויות באזור קריית שמונה. ביום רגיל אני נלחץ אבל ביום שבת כאשר בחוץ גשום וקריר אני מוריד הילוך ומרגיע את עצמי, מנסה לנתח את המצב הביטחוני הכללי בארץ, החזבאללה עסוק בסוריה, המצרים עסוקים במצרים, איראן מעמידים פני מת. אז מה הסיכוי שהתפוצצויות קשורות למלחמה? מצד שני היום שבת ורוב הסיכויים שיש לרעש הזה קשר ישיר לחמין.
למה? אתם שואלים למה רעש וחמין? כי חמין הוא כמו כדורגל, את התוצאות שומעים במוצאי שבת. אני יכול לגלות לכם סוד קטן, אצלי את התוצאות שומעים גם בראשון בבוקר ואפילו קצת אחרי. כמו שאומרים חמין טוב נכנס במכה ויוצא בתרועה.

שבת

הגשם דופק בחוץ והריח של החמין ממלא את הבית. סוג של ריח מתוק כזה שמעורר את המיצים של הקיבה ועושה קולות (גולו גולו). יש משהו ביציקת הבטון הזאת שמתבשלת לה לאט לאט על הפלטה שגורם לי לקום מהמיטה בשלוש לפנות בוקר בקור של מינוס 10 מעלות (סתם מגזים), לגשת למטבח ולהרים את המכסה סיר החמין, לקבל את גל הריח ישר לפנים ואז לחזור לישון. יש בריח הזה זכרונות של בית, יש בריח הזה זכרונות מסבתא, יש בריח הזה זכרונות של אמא, יש בריח שלו תמונות מרגעים משפחתיים (בדרך כלל חמין נאכל בשבת שכל המשפחה ביחד).
ריח החמין נתפס לי בגוף אני הולך לאיטי חזרה למיטה עם הריח והזיכרונות. אני נזכר בשבת אצל סבתא טבייט (חמין של עיראקים) כל משפחת שדו מגיעה, נאספים בעפולה עלית בבית בקטן בקצה הרחוב מאחורי שער ברזל ירוק מעבר לשני עצי שסק זקנים שענפיהם מכופפים מהפעם הקודמת שנכדי משפחת שדו בילו על ענפיו. מיד אחרי שאתה עובר את דלת התריסים מחכה לנו שולחן ארוך ומסודר עם סלט ירקות, ביצים, מעיים ממולאים וחמין ביתי כמו שרק סבתא חניפה הייתה עושה. אני בטוח שכולכם אומרים שסבתא שלכם עושה יותר טעים אבל אני מוכן להתערב שאתם טועים.

נזכרתי בבר מצווה שלי גם שם החמין חגג וגם הריחות של אחרי. וואיי ובשבת חתן אחרי שהתעוררתי והנחתי תפילין (טוב זה לא ממש הצליח לי), אחרי שעליתי לתורה (גם זה לא כל כך הצליח לי), אחרי שקראתי את הפרשה שלי ואפילו שרתי אותה (שקר גס), חזרנו הביתה מבויישים מהבושות שעשיתי (זה נכון), התישבנו לשולחן השבת ואמא הגישה לכולם חמין מרוקאי גדול ומתוק, גריסים עם ביצים, אורז, בשר, גידים וסלטים כמו שרק אמא שלי ידעה לעשות. אני בטוח שכולכם אומרים שאמא שלכם מכינה אוכל יותר טעים אבל אני מוכן להתערב שאתם טועים.

עברו שנים ובכל חורף החמין בבית הוריי כיכב הריח של החמין. בבוקר הוא היה מעורר את הקיבה, בכל שבת עוד לפני שהגיע הצהריים הרעב אצלי התחיל להתחזק. מיד אחרי האוכל התחיל האוויר להתשחרר, בהתחלה בקטנות (ממש) ואחר כך בצרורות (יותר נכון צרורורורות) אבל תמיד בשקט שאף אחד לא ירגיש (שקר גס) כמו כל ארוחה טובה במסעדה יוקרתית תמיד כשמגיע החשבון יוצא לך הרוח אז בחמין יוצא ממך הריח.

לימים התחתנו ואז האישה התחילה להכין לי חמין. האישה הייתה מתחילה להכין את החמין ביום כיפור. מנהג מבית הוריה, הבעיה הגדולה במנהג הזה שכבר ב-5 לפנות בוקר כשריח החמין התפשט בבית, אצלי התפשט החשק לסיים את הצום וגם הייתה לי תשובה - לא מניחים מכשול בפני עיוור, 
אז אני מוריד מעלי כל אשמה.
 
מיום הכיפורים בערך עד פורים אנחנו אוכלים בשבת חמין ארוחה משפחתית סביב שולחן. סלט ירקות, ביצים, בשר וגריסים. טוב, גם תפוחי אדמה (סתם וויכוחים איתה אחר כך) הילדים יושבים ואוכלים, ואני ממלא וממלא צלחת ואחר כך עוד אחת ועוד אחת.  דקות ספורות אחרי הארוחה אני מתחיל לשחרר ולשחרר ולשחרר בערך עד יום ראשון בבוקר כולל מתחת לשמיכה, ובמשך כל הלילה עד שעות הבוקר הקטנות. אני מוכן להישבע שמי שנכנס לחדר ביום ראשון בבוקר בטוח שהוא הגיע למעבדה כימית בשלב הניסוי אי שם בסוריה.
גם במקרה הזה (סורי אין לי ברירה) אני בטוח שכולם אומרים שהאישה שלכם מבשלת יותר טוב אבל אני מוכן להתערב איתכם שאין אבל אין על החמין של האישה (שקר גס).
 
 
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל