להוקיע אותם - מגוש אמונים עד תג מחיר

כל הפעמונים מצלצלים שהלגיטימיות של מדינת היהודים בסכנה

להוקיע אותם - מגוש אמונים עד תג מחיר

כל הפעמונים מצלצלים: הלגיטימיות של מדינת היהודים בסכנה. והיהודים הישראלים מניחים לחבורת אדוקים לאומנים שכמותם ידענו במלחמות החורבן - בבית היהודי ובליכוד ובכנסת להשליט על ההוויה החברתית והתרבותית והאמונית את הצדדים המכוערים שכל ציביליזציה מתוקנת מחביאה במרתפים – את השנאה לזרים, לזכויות אדם, לישראליות האזרחית, את חרדות הגלות, את הבדידות הגטואית, את הצדקנות היהודית, את העולם נגדנו ונסמוך על עצמנו בלי ארה"ב ואירופה. כך הם דוחקים אותנו לקוראלס, לאפרטהייד ולשחוק עוד ועוד את הלגיטימיות של מדינת היהודים.
 
ולפתע חברה פיננסית מהולנד מושכת את השקעותיה מהבנקים, לפתע האיחוד האירופי מכתיב גבול לקולוניות בשטחים. לפתע ממשלת גרמניה מנמיכה תמיכה, באנגליה וגם בארה"ב מתארגנים לחרם עלינו. מזכיר המדינה קרי מבהיר לנו שללא הסכם הלגיטימיות והבידוד יסכנו אותנו, שר ישראלי לא יכול להיכנס לאוניברסיטה בארה"ב. לפתע אומרת הסנטורית היהודיה דיאן פיינשטיין שישראל לא יכולה להכתיב לאמריקה מתי לצאת למלחמה.
 

על חוט השערה

מוח ימני כושל להבין שנותרנו עם שניים: עם דימונה כאן ועם יהודי ארה"ב שם, שבזכותם נשמרת תמיכת ארה"ב. ועורך הדין דרשוביץ מזהיר שאנחנו מרחיקים מהמדינה את היהודים הצעירים בארה"ב.
מה עוד צריך לקרות כדי שהמחנה של האחראים יסתער לעצור את הדהרה הלאומנית הקנאית הזאת? לימין יש רק 61 מנדטים ובציביליזציה היהודית אין גזירת גורל.
בשנות המאה הקודמת ישראל הייתה למיגדלור לאנושות הנאורה. חיים ברנר ניסח בארבע מילים את התקומה: "תחי העבודה העברית האנושית". טובי עולם באו לראות את יציאת מצרים של ימינו. ומאז הניצחון בששת הימים התחלפה אט אט "העבודה האנושית" של ברנר "בעבודה לאומנית קנאית" בקולוניות של גוש אמונים ועד תג מחיר.


אחרי הניצחון

אחרי הניצחון מציע משה סנה לראה"מ אשכול: תושיט יד למלך חוסיין להסכם. עונה אשכול: "אני אושיט יד ויבואו הטרוריסט מצד אחד ואבו ג'ילדה מצד שני (בגין ודיין) ויחתכו לי את היד. וכך היה. השניים אילצו להחזיר את האיגרת לנשיא ג'ונסון שבה נמסר שישראל מוכנה כנגד שלום להחזיר את השטחים.. והשניים היפנטו את הציבור.


מפות הביטחון

דיין הטקטיקן העילאי מציג תורה: "כובש נאור". שטות בסיסית: מה זה כיבוש נאור? אם הכבושים יתקוממו יורים בהם וקץ לנאורות. כלומר, המפתח הוא בידי הכבושים עד היום. ומיגאל אלון ועד אריק שרון משרטטים את מפות הביטחון – אלון במינימום (בקעת הירדן) ושרון במקסימום: מהרו תיפסו כל גבעה כי זה הביטחון. שניהם סותרים את הדוקטרינה הביטחונית שהציב בן גוריון: הרתעה – התראה – העברת המלחמה אל שטח האויב. אם ההתנחלות בשומרון היא ביטחון. הפירוש הוא שהמלחמה אם תבוא תתנהל בשומרון. לאמור, צה"ל ימתין לצבא ממזרח עד שיעברו את הירדן. האופוריה של אותם הימים עיוורה את הציבור מלהבין את השטות הזאת. והתחילה קיללת ההתנחלויות של השמאל וטירופה בידי הימין לאחר יום הכיפורים. וזו המוליכה אותנו אל אותו הקוראלס לשחיטת הלגיטימיות של מדינת היהודים שבהעדר הסכם שוקעת לאפארטהייד. ולא צריך מאמץ גדול לעורר אנטישמיות כבושה לפעילה.
 

להוקיע אותם מגוש אמונים ועד תג מחיר

הישראלים המדינתיים שאינם שומעים קולות ואצלם המדינה איננה פרוזדור לגאולה אלוהית אלא היא ארצם "לעבודה האנושית" של ברנר. היום בעת שארה"ב- שבזכותה אנחנו מתקיימים – מנסה להביא הסדר עם הפלשתינים, אין להם זכות לשקוט ויש להם חובה לקום ולהוקיע את ההתנחלות הקנאית על הרעלת ההוויה הישראלית בשנאה (נובמבר 1995), בפריעת חוק בינלאומי וישראלי. בשיבוש נורמות הממשל האזרחי והמשפטי והצה"לי ממתוקנות להערמה וקריצות עין וגזל גרים ועדויות אי אמת לבית המשפט. ועל המוטציה תג מחיר שנולדה מהם ועל המוטציה האורבת לנו בארגון נאמני בית המקדש המכינים את אסוננו הבא. על כל אלה ועל המניע האמיתי למפעל ההתנחלויות: למנוע סיכוי להסדר . על כל אלה יש להוקיע אותם ואת קנאי החבורות הימניות הלאומניות המקדמות מהלך ממדינת יהודים למדינת שני הלאומים. קנאי המרד הגדול ואחריו בר כוכבה ורבי עקיבא דחפו להילחם במעצמה אחת אלה דוחפים אותנו להילחם בכל העולם.
 
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל