הסיוט שלי - קבוצות בווטסאפ

אחרי עידן הפיסבוק ואינסטגרם התחיל עידן הקבוצות בווטסאפ ופה זה התחיל להדרדרהשבוע תוך כדי הליכה באולם האירועים, כשהראש שלי כפוף אל הסמארטפון, קורא בדיחות שנשלחו אלי בווטסאפ, נעצרת מולי אחת העובדות באולם ״ארז לאחרונה אתה מסמס יותר מדי״ אמרה והמשיכה בהליכה שלה. 
נעצרתי לרגע וחשבתי, אני לא ממש מסמס, אני יותר קורא אס אם אסים שוואטסאפ מעלה כמעט כל מאית השניה, הסמארטפון לא מפסיק לרטוט לי בכיס, ולא, הוא לא מאושר לראות אף אחת, הוא פשוט רוטט 

אז מה קרה לו?
הקבוצות בווטסאפ פשוט השתלטו לי על החיים! ממש ספורט לאומי חדש - קבוצות בווטסאפ!


 


 אני, בלי עין הרע, מסופח כמעט לכל קבוצה אפשרית! לא תאמינו לכמה קבוצות דוחפים אותי, לא שאכפת לי אני פשוט לא יודע איך יוצאים מהקבוצות הללו, שמישהו יעזור לי ויחלץ אותי משם! אני משתגע. 

האמת שהווטסאפ נחשב בעיני עד לפני מספר שנים להמצאת המאה וזאת בזכות היכולת המדהימה שלה לסמס ולסמס וזה לא עולה לך כסף.
 


פשוט הרגשתי שאני דופק את חברות הסלולר שבאותה תקופה דאגו לדפוק אותנו באופן רציף עד שכחלון קיבל את משרד התקשרות והחבילות ירדו. עכשיו אין בעיה לדבר בסמארטפון עד שתיחנק או יאבד לך הקול או שאתה מדבר ברשת של רמי לוי, אז אתה מקבל קילו בצל בתמורה וסופגניה בשקל, ומאותו הרגע נשכחה אצלי תוכנת הווטסאפ לתקופה קצרה אבל אז צורפתי לקבוצה.


 
הקבוצה הראשונה אליה צורפתי היא ״משפחתי אהובה״ שזאת קבוצה שהאחיות שלי הקימו וכך אנחנו יכולים "לדבר" בינינו. לספר סודות, לספק בדיחות עסיסיות ורכילות זולה.
מידי פעם צורף עוד בן משפחה לקבוצה המצומצמת והקבוצה הפכה לקבוצת דיון מי מבשל מה בשבת? מה יכינו למי ומי אוהב מה? היו גם רגעים לא נעימים כמו ביום שאישתי טסה ללנודון כתבתי שם ״אני חופשי סוף סוף״ אבל לצערי גיליתי שגם היא רשומה... (כן, זה לא עבר בשתיקה). 
אחרי מספר ימים צורפתי לקבוצה סודית ״אולמי פאר בראשית מספר 1״ שזה מספר מצומצם של עובדים ומנהלים שמסמסים בניהם את הסודות והבדיחות הקטנות על כל אלו שלא רשומים בקבוצה מייסד הקבוצה, אבי השף, היה מעביר ימים ולילות בהעברת תמונות סודיות מהטיול בתאילנד בהם מככב דורון בלי חולצה, דורון בלי מכנסיים ודורון מחקה את רענן (וואי איזה בושות עכשיו דורון מבין את הגיחוחים שלנו).
 


ככל שעבר הזמן ומחלת הקבוצות של הווטסאפ הלכה והתרחבה הוכנסתי לקבוצות נוספות. ״family״ שזה קבוצה של הילדים למשפחת שדו, הנכדים של יעקב ולקבוצה ״ההסברה של הליכוד״ ויש גם את קבוצת ״הנדסה קרבית האחרונים שנשארו עם אצבעות״ ואחרונה חביבה קבוצת ״מי פנוי להביא מבית הספר״ שלקבוצה זאת סופחתי בזמן שאישה היתה בלונדון. אפשר להגיד שהקבוצה הזו הפכה אותי למונית ללא תשלום ותוך מספר שעות הופצה השמועה שאני פנוי ב1:30 ומאותו הרגע התחלתי את קו 3 של מושבי הגלבוע אצלי ברכב, שזה אומר קבוצת אמהות נחה בבית רגל על רגל ואני הסנג'ר מסיע את כל הזאטוטים שלהם עם הידים הדביקות, השוקלד, הקרמבו והתיקים שנראים כמו תלמיד על הגב מבית לבית. 
אבל היה גם יתרון גדול בקבוצה ״מי פנוי״ זה השיחות שהנשים מקשקשות בניהן, שזה הפך את ימי למעניינים ומסקרנים. למדתי מי הולכת עם מי, גיליתי מתכונים משגעים של מרקים הוספתי לעצמי ידע מדהים על קרמים, על מסקרה, על סבונים ולק. הוכנסתי לרזי המקצוע באשר למהו תיק אופנתי וכמה הוא חשוב, עד שהאישה חזרה ואני נופנפתי מהקבוצה בבושת פנים, מפה אני מבקש, בנות תחזירו אותי אני לא יודע רכילות עדכנית במושב, חיי ריקים בלעדיכן בבקשה!
 


יש משהו מיוחד בלהיות שייך, זו גאווה להיות שייך לקבוצה זו או אחרת. הבעיה היא שאתה עסוק כל הזמן בלענות, בלהיות המצחיק בחבורה, אתה עסוק בלהגיב ולקרוא את מה שאחרים כותבים ומרוב קבוצות מצאתי את עצמי כל היום רוטט. המכשיר כל רגע רוטט ובכל רגע אני מגיב על איזו תמונה או סטאטוס של אחת הקבוצות. בכלל, קבוצת ״ההסברה של הליכוד״ הפכה לקבוצת "יש לי מלא בדיחות על תימנים בא לכם לשמוע?" הקבוצה מנוהלת עלידי קבוצה של תימנים שמספרים בדיחות על תימנים, ומכיון שאני לא תימני ומהפחד שיזרקו אותי מהקבוצה אני כותב בח' וע', ככה אולי יחשבו שאני אחד מהם וישמרו אותי קרוב ללב. 

לאחרונה צורפתי לקבוצה לא ברורה (ברור שבטעות) זה כתוב בערבית ככה שאני לא יכולה להגיד לכם את שם הקבוצה, נראה לי ״מחבלים בפוטנציה״, זו קבוצה של צעירים ערבים שמעלים תמונות של נשים יפות ונותנים להם ציונים זאת 10 וזאת 6. מה שמחשיד אותי שהם מעלים גם תמונות של מקומות קדושים ליהדות ונותנים להם סיכוי ישארו בישראל יעברו לרשות, אני רק יכול להגיד לכם שהסיכוי של הכותל להישאר בידינו יירדו באחוזים גדולים בערך כמו הסיכוי של פמלה אנדרסון לחזור לככב במשמר המפרץ.
 
תמונה: nseika
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל