זה רק מסתבך והולך

החיים סביבנו הולכים ומסתבכים בזמנים עברו בירה הייתה מכבי ותה היה ויסוצקי הכל היה פשוט אבל היום אנחנו חיים במבחן אמריקאי אחד גדול.

 


לפעמים, אני חוזר להניח תפילין (בטח עכשיו אופיר מבסוט), זאת הדרך היחידה של העם היהודי כבר מאות בשנים יש אומרים עוד מתקופת בית שני. זו היתה הדרך של היהודים לתקשר עם האלוהים.
מספרים שהלוחמים העברים היו יוצאים לקרב לבושים בתפילין ואפילו חכמי הדת היו הולכים עם התפילין כל היום ואף ישנים איתם בלילה. ״וקשרתם לאות על ידך והיו לטוטפות בין עינך" כתוב בתורה, אני מניח את בית התפילין (של היד) על החיבור בין שרירי הזרוע לכיון הלב ומלפף שמונה סיבובים מסביב לזרוע לכיון כף היד, מותח על האגדול ומחזיק …....נעמד ואז מניח את התפילין של הראש על קו השיער ( כאילו שיש לי ) ממש במרכז הראש שהבית פונה לכיוון מעלה מתיישב וממשיך לסגור את התפילין של היד על האצבע המורה ומסביב לכף היד, ממשיך בתפילת שחרית ומיד לאחר מכן מגיעה ״תפילת שמע", אני מכסה את העיניים בטלית ולוחש שמע ישראל........אני לוחש ומבקש מאלוהים בריאות למשפחתי לאבי, …....ולי, שייתן לי כוח לסיים קרבות שהתחלתי ונשבעתי לסיים ואז מוסיף רק עוד דבר אחד חשוב לסיום אני מבקש מאלוהים תעשה שהכל יהיה יותר פשוט .
נראה לי שאלוהים לא כל כך הבין למה אני מתכוון, אז החלטתי להסביר לו פה על גבי האתר למה אני מתכון .
אז ככה .... בתקופה האחרונה אני מרגיש שכל הדברים הפשוטים נהפכו למסובכים, אני לא מצליח לקבל שום דבר בקלות הכל לוקח שעות, הולך ומסתבך.
קבלו דוגמא: בשבוע שעבר נכנסתי להזמין קפה באחד מבתי הקפה המקומיים, מלצרית חיננית ניגשה אלי ושאלה בקול סמכותי ״איזה קפה אפשר להציע לך״?, קפה טעים, עניתי בגיחוך מה יש לך להציע התעניינתי?, המלצרית הסתכלה עליי בלעה את הרוק והתחילה "יש לנו קפה שחור, קפה בוץ, אספרסו קצר שחור, כפול, ארוך, תערובת הבית, יש מקיאטו, פילטר, ערבי, הפוך עם קצפת, הפוך עם שוקלד, הפוך עם קמצוץ וניל, יש קפה אמריקנו ויש..... ״ "הי הי עצרי" חתכתי אותה..... לא רוצה קפה, תביאי תה. שוב בלעה המלצרית את הרוק, סגרה את עיניה כאילו למדה בעל פה והתחילה; יש תה עם נענע רגילה, נענע מנטה, יש חליטת תה שחור, פירות, הודי, אקזוטי, בטעם עיראקי כהה, ויש גם בטעם של פעם .... "תודה" קטעתי אותה, "אני ממהר תודה", איך לעזאזל מים עם תיון הסתבך ככה?, איך זה יכול להיות? איפה הימים שהיה קפה אחד ורק שאלו כמה סוכר.
בדרך משם קבלתי אס אם אס מהאישה "תביא גבינה" (אני שונא את האס אם אס של תביא). נכנסתי למרכול המקומי, "יש גבינה שאלתי את המוכרת" "בטח, יש גבינה לבנה , צהובה ,עם זיתים עם זעתר עם פלפלים, גבינת רוקפור, נפוליאון ,מלוחה ,מתוקה, הפוכה ,עזים ,באפלו , פרמיזן, מגורדת, שלמה ,
שוויצרית, בלוק שוויצרית עם חורים ויש גם בולגרית, 5%,9%,28%” ….. "הלו אדוני לאן אתה הולך" קראה לעברי המוכרת בזמן שהלכתי לכיון הרכב ונזכרתי בפרסומות כאב ראש, כאב ראש, כאב ראש, כאב ראש ..
יומים אחר כך בבר הניחו זיתים על השולחן "מלצר" צעקתי "תביא לי בייגלה מלוח" "בטח בטח " ואז הוא נעצר נתן חצי מבט לעברי "יש ביגלה מלוח, ביגלה שום , ביגלה זעתר, ביגלה בצל , יש דק, עבה, עם פלפלים, עם עגבניות, עם נבטים ארוכים, עגולים ומאורכים" ….... הנחתי את הראש על השולחן ודפקתי עם היד, "אחי, רק בירה, תביא לי בירה קרה מהפינה צעקתי לו ותעזוב אותי בשקט" , הברמן התקרב אלי והתחיל "אדוני (אדוני? אני? ) יש לנו בירה קלסברג, טובורג ,טובורג לייט, ווינשטפן, מכבי, היניקן, אריס, יפנית, בקיס, גינס שחורה, גינס לבנה, לף בלונד ולף גרין "מה זה מבחן אמריקאי? איפה מקיפים בעיגול" התעניינתי?, "תביא לי בירה קרה תחליט אתה העיקר שיהיה בה בירה".
הכל מסתבך, השפע של השנים האחרונות מוציא אותנו מדעתנו, זאת הסיבה לצאת לרחובות לעשות פה "אביב יהודי " להתלונן על "שפע המחייה" על סיבוך הפשטות .
אפילו בבירה יש לפחות מאה סוגים. אני בטוח שאני לא לבד, אני בטוח שגם אתם כבר התחרפנתם, תסגרו את העיניים ותחשבו כמה סוגי שמן זית יש? כמה סוגי סודה, כן סודה, יש? אפילו סבון גוף יש מאה סוגים, איך אני מתגעגע לנקה שבע.
נסו לדמיין אתכם במסעדה, אפילו במקדונלד, כמה סוגים של המבורגר יש? סה"כ לחמניה עם קציצה, למה לסבך הכל למה? למה כל התוספות; גבינה, פלפלים, רוטב חריף, על האש, בצל מטוגן וגוואקמולי ומה זה לעזעזל גוואקמולי ואיך הוא נכנס לחיינו מבלי להודיע?
היום כל מאפייה היא מרכז לחם - בוטיק ! אני רוצה כיכר לחם לבן, לא דגנים, לא שחור, לא מלא, לא קל, לא שיפון, לא עגבניות, לא פוקצ'ה, לא פרנה, רק לחם, לחם לבן פשוט עם ריח של בוקר, זהו.
לאן... לאן... הגענו? מה השלב הבא? אני כבר רואה אותנו מגיעים הביתה אחרי יום קשה בעבודה לוחשים לאישה אולי הערב קצת בום בום?...... בטח מאמי היא תענה, תשמע מה יש לי להציע לך להיום: יש סקס אורלי, אנאלי, כפיות, מילים גסות, משחקי תפקידים,סאדו, מאזו, 69, 79 ודוגי סטייל מה מתאים לך?" לישון, מתאים לי לישון. את התקופה של המבחן האמריקאי השארתי בבית ספר .
 

 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל