סיפור אהבה ספורטיבי

היום לאחר שעברו השנים... הנני מגדלת שני ילדים כאשר בני הבכור מזכיר לי את ימיה המרתקים של המכבייה המתרחקת. עתה משחלפו להם יותר מ-25 שנים אני יכולה לשתף מעט מסודי עם הקוראים. אמנם החסודים יצקצקו בשפתם ואולי אף יפליטו מזווית פיהם "איך היא מעזה" ,אך לא! אלה הם חיי!

שגרה במשחקי המכביה

הכל החל במודעת דרושים, בעיתון מעריב של יום שישי, דרושים לתפקידי "מרכזים" בכפרי אכסון למשחקי "המכבייה". זומנתי למפגש הכנה לקראת משחקי המכבייה הוצבתי בצוות מעורב בנים בנות בראשות מנהל כפר האכסון במלון מרינה בבת ים. המנהל א' אשר זה יהא כינויו מטעמים מובנים ערך היכרות בינינו כל חברי הצוות. במבט ראשון א' כלל לא הרשימנו, למען האמת אף אחד מחברי הצוות לא היה מרשים וזאת לשון המעטה! לאחר שיחה חופשית בת כרבע שעה בה הציג כל אחד את עצמו, יכולה הייתי להבחין בגוון קולו החם והסמכותי של א' את דבריו תיבל בסיפורים קצרים ובדיחות, חלקם מהחיים אשר העידו על ניסיון חיים רב.
 
 

עת דודים...

משחקי המכבייה החלו ואנו נכנסנו לשגרת עבודה שרובה תחת לחץ ואמורה לפתור בעיות של כפר אכסון שמנה 300 ספורטאים יהודים צעירים מרחבי העולם היהודי. לאט אך בהתמדה יכולים היינו לראות כיצד נרקמים קשרים בין הצעירים לצעירות וככל שנקפו הימים הפכו הכרויות אלו, למעמיקות יותר ויותר. עיני אשר שוטטו בכל פנה בכפר האכסון הבחינו בערגה במבטיי האוהבים אשר לעת ערב החלו להעלם להם לכיוון חוף הים הסמוך כדי להתבודד
 

קשר הולך ונרקם

ערב אחד בעודנו ישובים במשרד כדי לתכנן את יום הפעילות הבא, רפרפה ידי כאילו מבלי משים על ידו של א', בשרי הפך חידודים ושערי סימר לו! הבחנתי כי תוך כדי המעשה השתנה גוון קולו של א', לפתע פנה אלי באופן שונה מאשר עד כה וביקשני לספר לו מה היו מניעיי, אישה בשלה, עורכת דין במקצועה, נשואה, להתנתק מהעבודה ומהבעל לשלושה שבועות של עבודת לחץ שכזו.

בהמשך עוד הוסיף ואמר כשהוא תולה בי מבט רב משמעות "בחיים, לא אתן לרעייתי לקחת חלק באירוע מעין זה שהפיתויים בו רבים וכרוך כמובן בהתנתקות מהבית לתקופה ארוכה." שקט השתרר בתום דבריו, ואני, כולי נרגשת, חום הציף את גופי הצעתי לרדת לשפת הים כדי שלא נופרע בשיחתנו. החול הלבן העדין היה חם למדרך רגלינו, אדוות המים החרישית הבליעה פעימות לבי, את געש דמי בעורקים ניתן היה לשוות לשפיעת נהר גדול בדרכו להיבלע במרחבי הים האין סופיים. השתרענו זה לצד זו על החול ולא חלפו מספר דקות ומצאתי עצמי מספרת ל-א' על המשבר בנישואיי! הוא הביט בי בעיניו החומות וסיפר אף הוא על משברים שעבר בחייו תוך כדי הדגמות על מה עושה גבר בגילו כאשר נדרש הוא להכין מאזן מה השיג בחייו ומה לא. מצאתי עצמי קרובה אליו נפשית כאילו והכרנו עשרות שנים, אך את סודי הגדול לא הסגרתי. א' חזר כל הזמן על המשפט "את מסתירה ממני משהו", במהלך השיחה המהפנטת ידע הגבר שלידי לשלב קטעים משיריו. ערב זה קרב אותנו מאד, ועשינו לנו מנהג כל ערב בתום הפעילות לרדת ולשוחח בשפת הים.

לקראת סיום משחקי המכבייה מצאנו עצמנו בערב האחרון שוכבים על החול הלבן קרובים מאד האחד לשניה יותר מאי פעם בעבר עיני היו מצועפות ובשערי נזרק ריח ים מלוח, הרגשתי משיכה עזה לגבר ששכב לצדי רועד משהו מצינת הערב או שמא מהתרגשות, לפתע, שמעתיו בלחש: "מה סודך?" הפעם, לא יכולתי שלא לספר על המשבר בנישואיי שנבע בין היתר מחוסר היכולת שלי להרות. א' טמן ראשו בין שדי הביט למעלה אל עיני ברגש ובהבנה, שילב אצבעותיו בשלי ובלא מילים החל לעגוב עלי, מעשה האהבה ארך דקות ארוכות רק גלי הים מתחת וריבוא כוכבים מעל, היו עדים לזוג שאהב בחול הים ללא מורא.
 

סופו של סיפור, או שמא רק תחילתו

היום לאחר שעברו השנים הנני מגדלת שני ילדים כאשר בני הבכור מזכיר לי את ימיה המרתקים של המכבייה המתרחקת.
 
תמונה: grmpf
 
 
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל