ראו מה עומד לקרות בסוריה

עם נפילת אל-קוסייר בידי אנשי אסאד וחיזבאללה, הצליחו מרבית חיילי המורדים לסגת לאיזור חאלב שם הם מתארגנים עם כוחות נוספים לקרבות הבאים שצפויים לפרוץ בעיקר סביב דמשק וחאלב

 


עם נפילת אל-קוסייר בידי אנשי אסאד וחיזבאללה, הצליחו מרבית חיילי המורדים לסגת לאיזור חאלב שם הם מתארגנים עם כוחות נוספים לקרבות הבאים שצפויים לפרוץ בעיקר סביב דמשק וחאלב.

אנשי אסאד וחיזבאללה מלקקים את פצעיהם מהקרב על קוסייר שם שילמו מחיר יקר יחסית בהרוגים , פצועים ובציוד כבד. גם הם נערכים כיום בסיוע של קצינים איראנים וציוד רוסי חדיש שהגיע לאחרונה לטרטוס מרוסיה ב-3 אוניות..

המורדים מצטיידים בכמויות גדולות של נשק, ממאגרי הצבא הלובי ,המועבר להם ברכבת אוירית "פרטית" של מדינות המפרץ (בפיקוח ובסיוע ה-CIA). למורדים אין נשק כבד חוץ מטנקים שנלקחו שלל או שערקו, כנ"ל בקשר לארטילריה. הם גם משוללים כל סיוע או הגנה אווירית - -אבל במקום זה הם צוידו לאחרונה בטילים אישיים רבים וחכמים הן נגד שריון והן נגד כלי טיס. את המודיעין מספקת להם לפי מקורות במפרץ הפרסי, טורקיה וירדן (אנשי אסאד טוענים שהמודיעין למורדים מסופק ע"י ישראל).
השינוי הגדול אצל המורדים הוא שהם הסכימו להשתלב ביחידות אורגניות סוריות-סוניות, בעיקר בכאלה שערקו מהצבא הסורי הסדיר.לפיכך ניתן להבין שהלחימה הקרובה תהיה יותר אינטנסיבית, יותר מסודרת ויותר ממוקדת.

גורמים ביטחוניים במערב משוכנעים שבשלב הקרוב של הלחימה השימוש בגאזים יהיה רב יותר ונפוץ כי העולם התרגל לכך...ואילו בישראל גובר החשש שאסאד ינסה למשוך את הקרבות לכיוון גבול ישראל כדי למשוך את ישראל ולסבכה במערכה ונראה שאיראו מנסה לעזור לו ולפתוח חזית משנית נגד ישראל בסיוע הג'יהד האיסלמי בעזה.
הנשיא אובמה, רשמית, יושב על הגדר, ובארה"ב מעריכים שסיבוב הקרבות הקרוב לא יביא להכרעה , אבל, יביא סיכוי ל"ועידת שלום" שתחליט על הפסקת אש וחלוקת סוריה ל-3 מדינות...

 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל