חכמים - הזהרו בדבריכם, לא די להזהר בדבריהם של אחרים

יש במדינה התנפלות גללית על שר הבטחון יעלון בעקבות דבריו [בחוג סגור] על ג'ון קרי. עו"ד רוזנבלום גם פרסם בעקבות הדברים מכתב גלוי לראש הממשלה..הכצעקתה?

 
בהתיחס לדברי עו''ד גדעון רוזנבלום ינואר 2014 שפרסם מכתב גלוי כך:
 
לבנימין נתניהו ראש הממשלה, שלום.

שלח-נא את שר הביטחון בוגי (''נחשים'') יעלון, חזרה לרפת של 'קיבוץ גרופית' בערבה. שם גדל ולשם הוא שייך. אין מקומו בין מנהיגי האומה. האם חסר אתה פרובוקטורים שבקיאותם בהבערת אש?!
כאשר הוא נשאל, בעבר, מדוע הוא נועל נעליים גבוהות כאשר הוא מבקר בקריה בתל-אביב (ב'משרד הביטחון'), השיב: "בגלל הנחשים הזוחלים שם".
היזהר! ראש הממשלה. הקפד להגיע לישיבות הממשלה עם נעלים גבוהות; יעלון ניצב אחריך!
''אינני מפחד מהאמריקאים'' - הכריז בכנס שנערך באוגוסט 2009 וזכה לתשואות רמות. ומי עמד בראש הכנס? משה פייגלין הזכור לטוב. באותו כנס בוגי הכריז: "יהודים צריכים לחיות בכל ארץ ישראל לנצח" וזכה לתשואות סוערות. אכן, אלה הן מלים הירואיות המקובלות על כולנו, אך הוא לא גילה לנו כיצד עושים זאת!

להעמיד אדם כזה בראש הנהגה המנהלת מו''מ עם הפלסטינים, הוא להעמיד מבעיר-אש חוֹלָנִי, כדי לכבות שריפה - בדלק ולא במים.
היית אמור להכיר אותו, את בוגי: אין הוא פיל תמים בחנות חרסינה. הוא ביריון זועם המנפץ חרסינה דקיקה בפטיש של 10 קילו. זו לא היתה פליטת-פה מקרית. היה זה מעשה זדוני, מתוכנן מראש.
אדוני ראש הממשלה; אל תעבור על העניין בשתיקה. האיש הצליח לחרחר ריב עמוק בינך לבין נשיא ארצות הברית! חוששני שיותר מזה: בין מדינת ישראל לארה''ב. נער הייתי וגם זקנתי, אך אינני זוכר מעשה נפשע כל כך, שעשה איש בכיר בצמרת השלטון, כלפי הטובה שבידידותינו. סלק אותו!!

האמריקאים אינם אינם שוכחים דבר ואינם סולחים. זו גדולתם. אם לא תעשה כן, הסחי שהאיש הטיל על מזכיר המדינה, המנהיג השני בחשיבותו בארה''ב - ידבק בך - ובנו!
הרפתן מקיבוץ 'גרופית' העמיד אותנו עירום עריה. כלום יש בידו כלים להתמודד עם מדינות אירופה? האם לא קרא בעיתונות כי הן החלו בביצוע חרם כלכלי - לא על הגדה, בלבד, אלא על מוסדות בנקאיים במדינת ישראל, המנהלים קשר עם לקוחות בגדה? היטיל בהם רפש, כפי שעשה למזכיר המדינה?

אנו צפויים לחנק כלכלי שלא ניתן יהיה לעמוד בפניו. בסופו של דבר, נאכל את הדג המסריח וגם נצא מושפלים במערכה ללא הישגים. כלום, טחו עיניך מראות?
חזון 'ארץ ישראל השלימה'', הוא סיסמא יפה אולם, ריקה מתוכן. בני משפחתי ששילמו את מחיר החרות בבתי כלא, הבינו זאת וירדו מהחלום למציאות לאחר שהקימו את המדינה.
החזון שלנו, הוא לשמור על הקיים במדינה (ב''גבולות אושוויץ'', כעמדת המתנחלים) - גבולותיה לא מנעו מאתנו את הניצחון על כל מדינות ערב, תוך שעות ספורות. ניצחון שלא היה דומה לו בהיסטוריה הצבאית, מאז ומעולם.
אם לא נחתור עתה לשלום, בתנאים אפשריים, נעשה זאת בתנאים מחפירים בהרבה, בעתיד. דוד בן גוריון, האחד והיחידי, צפה את העתיד לקרות: לאחר הניצחון הכביר של 'מלחמת ששת הימים', הוא הציע לנו להחזיר את הגדה לפלסטינים ולהגיע עמם להסכם שלום. המחיר היה אז מזערי ביותר! אבל אנו, שיכורי ניצחון וחבלי משיח, ליגלגנו ולא שעינו לו. באיוולת בלתי מובנת, איפשרנו להזויי משיחיות לשחק בגורלנו. היום נשלם את המחיר הכואב!

אמת. הינך נתון, עתה, במילכוד בין האפסים הסובבים אותך! לכן, אַמֵּץ, בעוד מועד, את הלקח שלימד יתרו חותן משה, את משה חתנו: (ספר שמות פרק י''ח, יז)
"לֹא-טוֹב הַדָּבָר אֲשֶׁר אַתָּה, עֹשֶׂה! נָבֹל תִּבֹּל, גַּם אַתָּה, גַּם הָעָם הַזֶּה אֲשֶׁר עִמָּךְ":

גדעון רוזנבלום

------------------


רבותי היקרים, בכל הכבוד לא כל עם ישראל רואה עין בעין עמכם את המצב.

קטני אמונה וקטני חזון הוליכו את עמנו אלפיים שנה בגולה, כולל ערב מלחמת העולם השניה, כאשר אלו מטעמי דת, ואלו, מחמת אמונה במהפכה הבולשביקית, קראו להשאר באירופה, ואליהם הצטרפו אנשי ה"בונד", שלמעשה הסתפקו באמנציפציה באירופה, והתנגדו לקריאה לעלות לא"י. ראינו כיצד הובילו עמדות אלו לאבדן מיטב אנשינו: בין שהיו שחזרו מא"י לרוסיה לסייע במהפכה הרוסית וסיימו חייהם במרתפי לובליאנקה או בגולאגים של סטאלין, ולאבדנם בשואה הן של הדתיים הקיצוניים שטענו כי הציונים פועלים באיסור בהקמת הארץ המובטחת מבלי להמתין לאלוהים [עוד 2000 שנה?] שישיב הוא את העם לארץ המובטחת, והן של אנשי ה"בונד" .

אתם מתגעגעים לבן-גוריון, אכן הוא היה איש חזון.
לפי גישתכם אסור היה לו להכריז על הקמת מדינת ישראל, כשהיא צפויה להתעמת עם ארצות ערב ועם הכנופיות הערביות הרצחניות בארץ.

עו"ד רוזנבלום הנכבד, שיצאת בחרי-אף כה קיצוני כנגד בוגי יעלון - אני בטוח שתרמת את תרומתך להקמת המדינה, ביצורה והבטחת קיומה. אני יודע שאתה, מכובדי ירדאור, תרמת אכן רבות.
אך מנין הזלזול הזה בשר הבטחון בוגי יעלון? האמנם תרומתו למדינה ולבטחונה נפלה משלכם? אתם רשאים שלא להסכים עם דעותיו או עמדותיו ודבריו, אך האם הוא ראוי לסגנונך, המשתלח, אדוני האדבוקט?!

ובכלל- מה קיבוץ גרופית בערבה בעיניך? איזה דיר בהמות? האם חלוץ בערבה כה נחות מעו"ד מהודר המדשדש על רצפות השיש של בתי המשפט ומשרדים מפוארים וגורף כספים? האם עבודה ברפת היא כה בזויה כפי שמצטייר מסגנונך המשתלח, עו"ד רוזנבלום הנכבד?

כן, גם אני ילד ונער הייתי בשואה, בנערותי עבדתי גם כרפתן בקיבוץ, ולאחר מכן הייתי לחייל ולקצין בצה"ל, ואז לעו"ד, ליועץ משפטי ולעוד אלו תפקידים במישור המשפטי. מעולם לא חשבתי שהתבזיתי ברפת בקיבוץ. נהפוך הוא. אני גאה בעבודותי בקיבוץ, הן כרפתן, הן, אללי , אפילו כעגלון.

אני גאה שבמדינתי איש כמו יגאל אלון מגינוסר או יבל"א עמוס ידלין מחצרים, חזרו בחופשותיהם לקיבוציהם ועבדו בתורנות מטבח או אפילו, אבוי, ברפת. שלא לדבר על אריק שרון ז"ל , שתחביבו היה להניף כבשים על כתפיו החסונות.
נכון, גרופית אינה ת"א, ואינה לחוף הכנרת, אלא אי-שם בערבה הצחיחה, סמוך לגבול - אך אני מלא הערכה לכל מי שגר שם ומפריח את הארץ הזו.

אבירי הצדק והדמוקרטיה זועקים כל העת לחופש הדיבור, גם באוניברסיטת חיפה ובמחלקות שונות בא.ב.ג. בהן מרצים הנוטלים מהן משכורת קוראים להטלת חרם אקדמי ואף כלכלי על ישראל. אך לבוגי אסור להביע דעותיו בחוג סגור. למרבה הצער דבריו דלפו, העם הזה מכיר מלשינים מאז ומעולם, מאז העברי שראה את משה רבנו [שלך, ירדאור] מכה איש עברי, עד יהודה איש קריות ועד למלשינים בגולה שבגינם מתפלל עם ישראל 3 פעמים ביום, בתפילת 18, "ולמלשינים אל תהא תקוה". לא נזכיר את "הסזון". הדברים שאמר בוגי דלפו ואולי גרמו נזק. אולי לא. אולי צריך היה לעצור את ריצת האמוק של מזכיר המדינה הנכבד שאולי לא כל כך מבין את הבעיות באזור. האמנם המשיח הגיע מוושינגטון? תוך 9 ירחי לידה הוא יביא את השלום המיוחל? [א-פרופו פילים בחנות חרסינה - הריונן של פילות נמשך שנתיים...למזלן של חנויות החרסינה...]. כלום אין מקום לוודא שנציג הפלסטינים מדבר בשם כולם? גם בשם מי ששולט בעזה? האם אבו מאזן יכול להתחייב בשם חמ"ס ויתר ארגוני הטרור? העיקר לחתום מהר ואז לאוץ לשבדיה לקבלת פרס נובל לשלום?

ולענין הגבולות - אכן במלחמה מול מדינות יש משמעות מסוימת לשטחן. לא בכדי עמדנו על כך שחצי האי סיני ישאר מפורז מצבא משמעותי. אולם כשמתנכלים לאזרחים בשיטות של פידאיון או מתאבדים שהידים, אוליצרנים ביתיים של טילי קסאם ומטעני צינור לגבול יש משמעות אחרת..
אם לא תשלוט על הגבול המזרחי, כדרישת המזכיר קרי - לא תוכל למנוע כניסת אל-קעידא, ואפילו צבאות סדירים למדינה הפלסטינית. אז גם לא תוכל לעשות סדר באותם שטחים, כי האו"ם יזעק על פלישה למדינה עצמאית אחרת החברה באו"ם כשמדובר בשכנותיה של ישראל. ראה מה קורה כבר כיום בעזה ובסיני.

לסיכום- אתם יחכולים להתנגד לגישתו ודבריו של בוגי או כל ישראלי אחר, אך לזלזל ברמטכ"ל לשעבר? לבוז לו כי הוא רפתן בגרופית שבערבה?

חכמים - הזהרו בדבריכם, לא די להזהר בדבריהם של אחרים...

בברכה יוסף אליעז, עו"ד, רפתן לשעבר בקיבוץ למרגלות הגלבוע.
 
 

תמונה ראשית: Israel Defense Forces


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל