עצות תזונתיות קטנות ושימושיות למצבים נפוצים במיוחד

ישנם מצבים בחיים שמקשים עלינו, מפריעים לנו לתפקד, אך עדיין לא מדובר במחלה, ובד"כ אנחנו לא פונים לעזרה רפואית. מה גם שאם כן נפנה – בד"כ נשלח לבדיקות דם, שיתבררו כטובות, ואז נשלח הביתה עם הפסיקה ש"הכול בסדר" ו... עם אותם תסמינים שהביאו אותנו לקופת חולים, בתוספת קמצוץ של אכזבה.

השאלה היא: האם במקרים כאלה יש מה לעשות? הרבה פעמים כן, ולעיתים נוכל לעזור לעצמינו בדרך פשוטה ביותר: ע"י שינוי קטן בתזונה.

הנה כמה דוגמאות:

עייפות -  הייתי אומרת שזו אחת המחלות של המאה. אם פעם אנשים התעייפו מהעשייה שלהם, היום אנחנו עייפים מעצם קצב החיים העכשווי, חיים של העדן של הקידמה הטכנולוגית, מחוסר יחסי אנוש שהוא הביא, מזיהום הסביבה ברעש, חומרים רעילים ובקרינה מכל מיני סוגים ובנוסף לכל זה גם מהעשיה שלנו. בקיצור, לא פשוט. לא פלא, שהיום כמעט כולם מתלוננים על עייפות. אם גם אתם בין המתלוננים האלה, תבדקו האם אתם אוכלים הרבה ירקות, האם הקמח שאתם צורכים מלא והאם אתם יוצאים כל יום לשמש? תקפידו לאכול 3 ביצים מידי יום, דגים – לפחות 4 פעמים בשבוע, תעשירו את תזונתכם בגרעיני דלעת, בוטנים, נבט חיטה, אפרסקים, שמן דגים, אצות קלפ (אפשר גם בכדורים) וירקות כתומים.

בעיות בעיניים - אם יש לכם בעיות בעיניים, וודאו שאתם אוכלים כל יום ביצים ועלים ירוקים. כמו כן תקפידו לאכול כמה שיותר דגים, עגבניות וגזר.

רעש באוזניים - אם אתם סובלים מרעש באוזניים, תאכלו כמה שיותר אגוזים, עלים ירוקים, אפונה, סלק, ביצים, בננות, גרעיני חמנייה ופירות הדר.

סחרחורת -  אם אתם סובלים מסחרחורות, תרבו באכילת אגוזים, עלים ירוקים, אפונה, סלק וביצים.ותבדקו, שאתם שותים לא פחות מכוס מים כל שעה.

שלשול - אם אתם סובלים משלשולים, תאכלו יותר דגים, שמן זית, אצות, בוטנים, אגוזים וביצים.

עצירות -  אם אתם סובלים מעצירות, תאכלו שזיפים, תמרים, עלים ירוקים. תקפידו להשתמש בקמח מלא וסוכר לבן ולהמנע מקמח לבן וסוכר לבן.נטיה להופעת סימנים כחולים על העור -  אם אתם סובלים מבעיה כזאת, תרבו באכילת פירות הדר, עגבניות, תפוחי אדמה, כרוב, פלפל ירוק. בנוסף תאכלו קליפות תפוזים, לימונים ומנדרינות.

ריח רע מהפה -  יש לא מעט אנשים שסובלים מהבעיה. זה גורם להם הרבה אי-נוחות ואף בעיות פסיכולוגיות. לפעמים הם עוברים בירור רפואי מקיף ביותר אך לא מוצאים סיבה לבעיה. במקרים כאלה תאכלו יותר דגים, דגנים מלאים וקטניות. בנוסף תשתו משקה כלורופיל. אפשר למצוא אותו בחנויות הטבע. קיראו את הוראות היצרן ושתו בהתאם.

עיכוב בגדילה של הילד - לילד שמתעכבת גדילתו יש לרבות באכילת דגים, ביצים, בוטנים, ירקות ירוקים, עלים, נבט חיטה, פירות, גרעיני דלעת וגרעיני חמניות. הגרעינים צריכים להיות לא קלויים, אך ניתן לייבש אותם בתנור בחום של 45-90 מעלות.

קרישיות יתר של הדם או תרומבוזיס - במקרים אלה מומלץ לאכול כמה שיותר עגבניות. זה נכון גם לגבי אנשים שמתכוונים לטוס במטוס. חוקרים מאברדין מצאו שעגבניות מונעות התפתחות תרומבוזיס אצל אנשים שטסים במטוס בגלל שהות ממושכת בתנוחה אחת בזמן הטיסה. הסטטיסטיקה אומרת שאצל 12% מהטסים מתפתחת בעיה כזו כתוצאה מהטיסה. כל שנה בבריטניה מתים כ-40 איש כתוצאה מתרומבוזיס של הטיסה. מומחים טוענים שהכמות האמיתית קורבנות הטיסה אף גדולה משמעותית מנתון זה. לפי מחקר של פרופ' דיוטרואה, 2/3 כוס מיץ עגבניות או 6 עגבניות טריות שלמות מורידות את קרישיות הדם ב-70%. אצל 97% ממשתתפי המחקר האפקט נשמר למשך 18 שעות.


תמונה: freedigitalphotos.com /  phanlop88


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל