המצלמה לרעיונות ומעשים מגלה וירוס

המצלמה הזאת מגלה לבקרים שתובנות אנטי תבוניות באות מאנשים שלכאורה הם מביני דבר, והנה הם שוטי דבר. חילחולן של תובנות השיטיון מלמד שוירוס עכור נגף מחנה.

בנט בצריח
זה התחיל כאשר מנהיגים עשו מערפאת היטלר ומנשיאי אירן נאצים והיטלר. הנשיא חומייני או חמינאי או אחמאניג'ד או רוחני,  מי מהם יכול להיות היטלר? טהרן היא ברלין? מדינת ישראל דומה לעם היהודי בימי ההשמדה? רק אירן יכולה לאיים, ואנחנו ריקים מיכולת להגיב? חייבים למנוע מאירן נשק גרעין. אבל, אם יגיעו אל הסף או מעבר אנחנו נתאבד? הם יתאבדו? ראש הממשלה מבין, אך נגוע בוירוס עכור להטיל חיל ורעדה. ומיד משתדרג הנגע והשר בנט מתנבא ששלום יסגור את לוד. ותיהרס הכלכלה. הוא היה בן 20 ולא יודע כי רק נחתם הסכם אוסלו ומיד הופיעו כאן ענקי החברות מהעולם והמשק צמח ב – 7% לשנה. הכיבוש לא מסכן את שדה התעופה, ובאין הסדר הטילים מהכתף או מהסביבה לא יגיעו ללוד כי בנט בצריח?

לשר הביטחון אין בעיה
והמצלמה מסתובבת ושר הביטחון אומר כי אין בעיה דמוגרפית כי הפלשתינים לא ישתתפו בבחירות. ללמד שהכיבוש אינו בעיה. ויש לו וודאי תוכנית למקרה שעשרות אלפי משפחות עם נשים וילדים יצעדו אל התנחלות שבגבולם מול מצלמות העולם. ואשר לחרם על ההתנחלויות וחלילה על המדינה אין לו בעיה, ראש הממשלה אמר שהחרם מחזק. אמר! הנה איך הוירוס העכור משבש הבנת המציאות. דה גול הכריז עלינו חרם . אסון? - לא. כי ב – 1963 היה אשכול לראש ממשלה ושינה - נגד הביטחוניסטים - אוריינטציה אל ארה"ב. האסטרטגיה הזאת איפשרה להתחזק למרות הדה גול. היום אין בעיה כי לראש הקנאים, בנט, יש תחליף לאירופה. עובדה, הוא ביקר במזרח הרחוק.

הפלשתינים לא רוצים שלום
לוירוס האמור שייך גם "התרגיל" של ראה"מ שהתנחלויות יישארו במדינת פלשתין זה הצית תגובה מראש הקנאים שלשיכוכה הסביר בכיר שזה היה תכסיס להוכיח שהפלשתינים מסרבים לשלום. וכי צריך להתאמץ להציע לפלשתינים תנאים שיביאו סירוב ומזה להתקוממות? לפתע מציעים עוד גוש קולוניות ליד רמאללה ונשבעים לירושלים מזרח בריבונותנו ושר הביטחון יאזרח את הקולוניה חוות גלעד.

שלום או היפרדות חד צדדית או חרם
והוירוס העכור מעוור לחזות שהיעדר שלום או יציאה חד צדדית, כהצעתו של ידלין (עם או בלי הסדר), גוזר או מדינת שני הלאומים או חרמות על מדינה אפארטהיידיסתית.
והמצלמה סובבת ומגלה את הוירוס העכור בחבורת ח"כים שסילקה את אחרוני הליברליים מהליכוד ומכתיבה חקיקה דוחקת דמוקרטיה. לא נפרט כאן רק נכליל: נגועי הוירוס העכור הזה כמו דנון, חוטובלי, רגב, אלקין ויעלון ואחרים אי אפשר לתבוע מהם להבין דבר שבחירתם במרכז הליכוד תלויה באי הבנתו. האבחנה: אוטיסטים.

ומצלמת הרעיונות והמעשים מגלה שהוירוס העכור נגע בשרים המחליטים בעצם המו"מ לספח את בקעת הירדן. יודעים שזה לא יעלה לחקיקה אבל למה לא להראות אידיאולוגיים. הם יתגרו בדמוקרטיות המסייעות לארגוני זכויות האדם, יעשו למנוע מהאופוזיציה לנהל מאבק וימציאו מוטציות וירליות עכורות לבקרים.

מגָנֵב פירות המחאה החברתית
כל יום הוירוס העכור מתפרץ במקום אחר. פתאום הממשלה מציבה וועדה לבחינת הממשל בהשכלה הגבוהה. לתאם עם מדיניות הממשלה. מישהו שמע רעיון כזה במדינה דמוקרטית? והמנצח הוא הרב האורתודוקסי שמגָנֵב המחאה החברתית, לפיד, מינה כשר על החינוך הכללי (החינוך הדתי עצמאי). וכך אתה למד כי שר האוצר של "המעמד הבינוני" ממשיך את המדיניות שהזעיקה חצי מיליון לכיכרות. תקציבי הישיבות והחינוך הדתי והחרדי לא ייפגעו, לא ילמדו לימודי ליבה, השר ינאם על חינוך משמעותי וחיילי ישיבות ההסדר ישרתו מחצית השרות וידקלמו שיוויון בנטל. ותקציבי ההתנחלויות הגלויים והסיבוביים והסמויים יירבו לתפארת יש עתיד.
 

תמונה ראשית: Frank Gosebruch

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל