התמוטטות האיסלם

בספרו 'גוויעת הציוויליזציות' מלמדנו המומחה העולמי דיוויד גולדמן את העובדות: האנושות מכלה את עצמה ביודעין. האומות, רובן ככולן, מתמעטות והולכות, ובראש המאבדות עצמן לדעת – האיסלמיסטיות. שקיעת האומות המודרנית המדהימה את כל החוקרים, היא תהליך הנעשה ביודעין, מתוך בחירה.

הידלדלותן הדמוגרפית של אומות היא חידה שאין לה פתרון בתיאוריה הפוליטית המודרנית, המבוססת על עקרון האינטרס העצמי הרציונלי של אומות. לחלק לא מבוטל מיושבי כדור הארץ, אבד הרצון לחיות ולהביא ולגדל ילדים. בעבר נפלו אומות בידי ארבעת פרשי האפוקליפסה: מלחמה, מגפה, רעב ומוות. כיום הן נופלות בידי הפרש החמישי: אבדן אמונה.
 

מאחורי החזית הזחוחה של איסלם רדיקלי, סובלות מדינות האיסלמיזם מהתפרצות של פתולוגיות חברתיות, ובאיראן: התמכרות לסמים ולזנות, בסדר גדול הרבה יותר גדול מזה הקיים במערב. התאוקרטיה האיסלמית אינה מדכאת ריקבון חברתי אלא להיפך, תורמת לעידודו. 30 אחוז מהילדים בגיל בית ספר באיראן ניסו סמים לפחות פעם אחת, ועשרה אחוזים מהילדים בגיל בית ספר מכורים לסמים. החברה האיראנית מפורקת ומתפוררת. יש אצלם לאין שיעור יותר נרקומנים ויותר סוחרי סמים מאשר כל אומה אחרת בעולם. חמישה אחוזים מהאוכלוסייה מכורים לאופיום.
 

הפריון של נשים מוסלמיות צנח בדור האחרון במהירות הגדולה ביותר שתועדה אי פעם. ארצות האיסלם עוברות מינקות לזקנה, ומדלגות על שלב הבגרות. איראן, תורכיה, תוניסיה, ואלג'יריה נמצאות מתחת לרמת ההחלפה הבי-דורית (פחות משני ילדים במשפחה). האיראני הבוגר ואשתו יביאו לעולם רק 1.6 ילדים, כמו באירופה. מצרים וסוריה נמחקות. חיזבאללה והחמאס וארגוני הג'יהאד מתמוטטים. האיסלם המתון והמודרני הסוני כסעודיה, קטאר, ירדן וכווית ידידותיים היום לישראל יותר מאי פעם בהיסטוריה.
 

האיסלמיסטים מיואשים מפני שהם יודעים שאינם יכולים לשרוד את התקופה המודרנית. האיסלמיזם אינו מסוגל להתמודד עם המודרנה. סייד קוטב, האידיאולוג של האחים המוסלמים בשנות ה- 50, העריך שהאיסלם לא יצליח להתמודד בעולם המודרני. הלקח שלו כתוצאה מכך היה איסלמיזם רדיקלי. זו הכרעתו הרת האסון של האיסלם הרדיקלי, לסגת אחורה מהקדמה. הדרך השנייה, שאותה מעדיפים ההמונים במדינות האיסלמיסטיות, היא ייאוש שקט, ואף היעלמות מבמת ההיסטוריה.
 

לנוכח התמוטטות אירופה והאיסלמיזם, מצבם של ערביי הרש"פ וישראל האיסלמיסטים הולך ורע. כל אלה נמצאים בתהליך התמוטטות מואץ. המסקנה המתבקשת היא: אל לנו לחתום על הסכמים מדיניים, מתוך מחשבה שהזמן פועל לרעתנו. בעוד 25 שנים הערבים כבר ירצו באמת לעשות עמנו שלום. הם יהיו אז זקנים יותר, לא פנאטים, לא איסלמיסטים, ולא לאומנים. עד אז, עלינו להיזהר מאוד מצעדי ייאוש של האיסלם הרדיקלי, מפני שכמו חולה סופני – אין לו מה להפסיד ובעיקר, המסוכן מכולם, הוא השלטון האיראני הנוכחי. מסקנה: חייבים להשמיד מיידית את יכולותיה הגרעיניות של איראן.
 

ישראל היא מדינה במצב מצוין. הצעירים הישראלים מצטיינים במה שהם נוטלים על עצמם יותר מאשר צעירים בכל מקום אחר בעולם. ישראל היא מעצמת היי-טק, עסקים, אמנות, מוזיקה קלאסית, צבא. אך יותר מכל ישראל היא מעצמת אמונה. יהודים מאמינים בעתידם ומאמינים שיש ערך בעם היהודי. וזה נכון גם אם הם חילונים. יותר משמונים אחוז מהיהודים בישראל צמים ביום כיפור. יותר מארבעים אחוז מדליקים נרות שבת. רוב יהודי ישראל מזדהים עם יהדותם. הממוצע היהודי בארץ בשיעור הילודה הוא שלושה ילדים למשפחה. בקרב היהודים בישראל, גם לחילונים האדוקים, יש יותר ילדים מאשר מקביליהם בחו"ל. הפריון בישראל הוא מהגבוהים ביותר בעולם המתועש. אנו עם של מאמינים בני מאמינים. מאמינים באלוהים ובניצחון האור והטוב.
 

בכל העולם כולו, קיים עם אחד שעתידו לפניו, ויהודים בישראל הם האומה שביטחונה בעתיד הוא האיתן ביותר. המציאות תומכת ברעיונות של הבית היהודי. ההתנחלויות והמתנחלים הם הנביאים של העתיד.
 

תמונה ראשית:  Umm Yasmin bint Abu Mikail
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל