מי לא מסוגל להתמודד?

תגובה למאמרו של כותב דעתון צבי כסה "מדוע התלמיד הישראלי לא יכול להתמודד אינטלקטואלית עם פלסטיני?"


תגובה למכתבו הגלוי לשר החינוך של כותב דעתון: צבי כסה, אשר כותרתו הייתה: "מדוע התלמיד הישראלי לא יכול להתמודד אינטלקטואלית עם פלסטיני?" 

צביקה כסה מוכר כמלח הארץ, בן לפעיל מפא"י לשעבר, חניך תנועת נוער סוציאליסטית, בוגר כדורי שרת בפלמ"ח וחבר מזמן לשמאל הישראלי. לפי מכתבו, הוא זה שאינו מסוגל לנהל ויכוח אינטלקטואלי עם פלסטינים, ומצד שני עדיין לא נמצא בשטח פלסטיני אינטלקטואלי שניתן לקיים איתן ויכוח פורה...

צבי כסה לוקח את מקרה המורה המשמיצן, אדם ורטה, כדוגמה למי שאנו מנסים להשתיק כביכול ובזה גורמים נזק לתלמידים שחלילה לא ידעו מה לענות בויכוח עם פלסטיני. התזה ההזויה הזו היא נחלת השמאל ישראלי המוצא עצמו זה מכבר,יד ביד עם הפלסטינים כנגד המפעל הציוני שהקמנו פה.

כאיש הפלמ"ח לשעבר הוא נזכר בגירוש ערבים במלחמת השחרור (לו היה חלק בכך כאיש הפלמ"ח) ומנסה לעבוד על רגשותינו בתיאור הזקנה הפלסטינית מלוד שאין לה לאן ללכת... הוא שכח את מאות אלפי פליטי השואה שלא היה להם לאן ללכת וחבריו בפלי"ם העלו לארץ-ישראל. בנוסף, כסה מעלה בשם הפלסטינים טיעונים היסטוריים לגבי עם ישראל והגלות, טיעונים שהינם שטחיים חסרי בסיס ששום "אינטלקט פלסטיני" לא יכול להציג אותם בויכוח, כי התלמיד הישראלי יכול לסתור אותם מניה וביה ללא כל קושי, לפלסטינים אין ולא היה כל טיעון אנושי ו/או אוניברסלי חוץ ממה שהשמאל הישראלי מנסה לשים בפיהם כמו שעושה צבי כסה במאמרו.

הבעיה בויכוח היא לא של הישראלי אלא של הפלסטיני כי כל הנתונים העובדתיים כיום פועלים כנגדו, כי מאותו רגע שאחיו החלו לרצוח יהודים (כי הם יהודים) בחברון, אף שאלו ישבו מאות שנים בארץ, לפני שהיגרו לכאן אבותיו (ממצרים או מחורן), ומאותה שנה בה מנהיגם הנערץ, חאג' אמין אל חוסייני, המופתי הירושלמי, חבר לנאצים בשאיפה להשמיד את יהודי א"י, ועד היום שהם מפעילים טרור בלתי פוסק נגדנו. מאותו רגע שבן השיח הפלסטיני לא יכול להתכחש לכך, אין יותר דיון אינטלקטואלי.

דיון עם פלסטיני צריך להיות על החוק הבינלאומי שמסר לנו כברת ארץ זו בשתי הגדות של הירדן ולאחר זמן תיקן את עצמו ונתן לפלשתינאים פי 2 שטחים ממזרח לירדן. הויכוח צריך להיות מדוע הפלסטינים נאחזים בהמלצת האו"מ על חלוקה כאשר הם סרבו לקבל אותה? ולא עוד אלא שהם יצאו למלחמה נגדנו וגייסו לשם כך צבא מ-7 מדינות ערביות, הם הרגו אלפים מאיתנו, וגם הביאו לגרוש ממדינות האיסלאם של כמיליון יהודים בחוסר כל - והם וכסה עדיין רואים הצדקה ל"חוק השבות" שלהם?

הנער הישראלי ישאל את הפלסטיני, מה זה בכלל הפלסטינים? איזו תרבות יש למה שהוא קורא "עם פלסטיני" חוץ מדת ושפה ו...תרבות רצופה של הסתה ורצח נגד הישראלים? הוא ישאל את הפלסטיני איזו הצדקה פוליטית, כלכלית, דמוגרפית וגיאוגרפית יש לקיומה של מדינה פלסטינית ממערב לירדן (ביחוד שקיימת למעשה מדינה פלסטינית מעבר לירדן?) מהי זכותו המוסרית של המנהיג הנוכחי, אבו-מאזן להכחיש את השואה ולומר שמדינה פלסטינית תהיה נקיה מיהודים (בסגנון היודריין הנאצי) בעוד שבישראל חיים ופורחים 1.3 מיליון "פלסטינים"?

ולבסוף, הטיעון הכושל של הזכות האולטימטיבית לריבונות שהינה פיקציה תיאורטית והזויה גם מאחר וקיימות כיום בעולם עשרות קבוצות ועממים אשר רוצות ריבונות - שאם ישמעו להן - זה יוביל לאנרכיה עולמית (שזו עוד אבן יסוד בתיאוריה של השמאל הקיצוני).

 
בשולי הדברים אוסיף שכבר הרבה זמן לא נתקלתי במאמר כל כך שגוי עד שבכלל חשבתי שלא לענות לו. אבל אסור לנו להשאיר דברים כאלה ללא מענה ולתת לכותבי פלסתר לחשוב שהם "נתנו לנו לקח" עם האמת העקומה שלהם.
 
תמונה ראשית: Cherice
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל