מיומנו של קוף

הם חושבים שהאדם בא מהקוף?
יומני היקר יום ראשון, אני אוהב את יום ראשון אין כמעט אנשים.
בשבת סיוט מה שהולך פה צעקות, אנשים זורקים שקיות במבה ריקות וסיגריות (הם קוראים לנו חיות). העבירו את אחי הקטן לכלוב שלנו , לקחתי אותו לסורגים שיראה את המבקרים הגיעה משפחה והילדה אמרה לאבא שלה :

- "אבא תראה את הקוף הקטן"
- "יא אללה, איזה מכוער"
-
חשבתי לעצמי, הוא מכוער?! איך היצור הזה, עם הכרס שנשפכת מתחת לגופיה , השיער הדליל והטחינה על הפנים יכול להגיד כזה דבר? לך תאמין שהם חושבים שהאדם בא מהקוף, אם זה נכון הם התקלקלו בדרך או שלפי איך שהאיש הזה נראה הם באו מההיפופוטם.

יומני היום נשבר לי הלב, ניסיתי לדבר עם דינה הבבונית מהכלוב השכן, ואבא שלה כעס ואמר שהוא לא רוצה שחורים במשפחה. הוא אמר שחוץ מזה שאני שחור אין לי את הנימוסים שלהם, כי אותם הביאו מגן חיות באנגליה. אני נורא עצוב וגם דינה, אני לא מפסיק לחשוב על העיניים שלה והישבן האדום. אבא שלי סיפר לי שאת סבא וסבתא הביאו מאפריקה ושהוותיקים עשו להם צרות, הייתה אפליה, צחקו עליהם שהם מדברים מוזר והתחילו לחקות את המבטא שלהם.
איש אחד זרק לי סנדביץ', פתחתי ובפנים הייתה עיסה שנראתה כאילו מישהו כבר אכל אותה פעם. זרקתי לו בחזרה, אז הוא צחק על אשתו ואמר לה שאפילו הקופים לא רוצים לאכול את מה שהיא מכינה. רציתי להגיד לו שאיך שהוא נראה ומתנהג גם אני הייתי נותן לו עיסה אחרת... בפרצוף, אבל לא נראה לי שהוא יבין.
 
מעניין למה קוראים להם בני אדם? מי זה אדם? והאם הוא יודע איך הבנים שלו מתנהגים? אצלנו השניים הכי חזקים הולכים מכות ומי שמנצח הוא המנהיג ואז הוא הולך עם התחת גבוה, כולם מכבדים אותו והוא דואג לנו. סיפרו לי שאצל אנשים מי שרוצה להיות מנהיג מלקק לכולם ואז כשהוא נהיה מנהיג הוא הולך עם התחת גבוה ודואג רק לעצמו.

יומני היקר, הביאו ארוחת צהריים, אכתוב לך שוב מחר

שלך,
מנחם
 
 
תמונה ראשית: Peter Shanks
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל