מדוע צריך לגייס רק בני 60 ומעלה?

לאחר שקראתי פה את מאמרו של כותב דעתון, משה חסדאי, נגד גיוס בנות לצה"ל,החלטתי גם כן לכתוב פיליטון על נושא הגיוס - המבוסס על משהו שקראתי פעם באנגלית, והתאמתי אותו אלינו בישראל.

תתארו לעצמכם איזו מהפכה ניתן לעשות בכל כוחנו הצבאי, הכלכלי והחברתי, במידה ויוחלט שגיוס החובה של גברים לצבא מתחיל בגיל 60!
כך ופשוט: ממש לפני היציאה לפנסיה ניתן לגברים להוכיח שהם עדין גברים וניתן לצעירים את פרק הזמן שלהם ללימודים גבוהים, לרכישת מקצוע, לקידום הכלכלה, לעשיית אהבה ולהקמת משפחות.

בקיצור אנחנו לא חושבים שאם הגענו לגיל 60 נגמרו לנו החיים. להיפך, עכשיו אנחנו מתחילים לחיות, כי הילדים מסודרים, לנשים כואב הראש תמיד, ואנחנו פוחדים לצאת לפנסיה פן נזקין מהר ולא נדע מה לעשות עם עצמנו. האם אינכם חושבים שבן 60 יצליח להפעיל כלי נשק לא פחות טוב מצוציק שרק גמר תיכון?
 
צה"ל זה לא מה שהיה פעם, אין כבר ריצות בצה"ל ואין א"ש לילה ואין סדרות עם ברחשים או מסעות עם ציוד כבד על הגב. הכל כיום ממוכן, ממוחשב ואוטומטי, האם אנחנו בני ה-60 עם נסיון חיים עשיר, קור רוח, ומוטיבציה, לא נצליח להפעיל את מערכות הנשק של הצבא? בטח שנצליח ואפילו טוב יותר (לכולנו יש משקפים טובים...)

מהיותנו רגילים לצעקות, לקבלת פקודות כל היום (מהאישה), ולאכילת האוכל התפל שהיא מבשלת, את הטירונות ממש נעבור בקלות. בכלל לא קשה לנו לקום בבוקר (לעומת צעירים שמעירים אותם לפני 10 בבוקר והופכים לזומבים במשך היום), אין לנו בעיות לא לישון בלילה, ואם כבר נרדמים מתעוררים לסכנה הכי קטנה (כמו יתוש מתקרב).

מצד שני נזכיר שיש טיפול רפואי מלא וחינם (ולא צריך "מושלם"), יש גם טיפול שיניים חינם וכל מיני הטבות שמקבל כל חייל, כולל כרטיסים בזיל הזול להופעות, ערבי בידור ולא פחות חשוב, אשתך תראה פתאום גבר בא לחופשה קצרה ולא איזה קליקר. הבנים יקנאו בך, הנכדים יתגאו בך, ואשתך תאלץ לפתות אותך בכל מיני תבשילי שולחן (או תרגילי מיטה) כדי שלא תחפש צעירות ממנה.
 
מישהו שחשב על אותם רעיונות בארצות הברית טוען גם שלפי מחקרים, בחורים צעירים חושבים על סקס כל 10 שניות לעומת בני ה-60 שחושבים על סקס רק פעם ביום בקושי. נוצר לדבריו חסכון של כמעט 28,000 שניות ביממה שיכולים להיות מוקדשים לביטחון המדינה מכל מגוייס בן 60. גם זה יתרון חשוב.

בל נשכח את ההווי של בני ה-60, איזה סיפורים הם יספרו בערב ע"י המדורה, סיפורים שהצעירים אפילו לא חלמו עליהם - איזה חברים ניתן למצוא, איזה עסקים ניתן לרקום...
תראו איזה יתרונות ישנם פה, מדהים ממש. דרך אגב, במקרה ואחד מאיתנו יפול בשבי האויב לא ימצא בו שום תועלת מודיעינית כי הוא לא יכול למסור כל מידע (כי הוא שכח אפילו מה שהיה אתמול) הוא אפילו לא זוכר את המספר האישי שלו, או את שמות מפקדיו.

לבסוף, בכל הרצינות, למה צעירים שלא הספיקו לחיות, לאהוב את נשותיהם וילדיהם יהרגו בקרב? אנחנו בני ה-60 לא נמות כל כך מהר כי יש לנו ניסיון רב בהישרדות (במסדרונות מס הכנסה למשל), אנחנו גם בגיל שמתרגזים מהר מכל שמוק שמפר לנו את השגרה כך שאם אויב כל-שהוא יעלה לנו על העצבים, אוי אבוי לו.
 
הגיע הזמן לחתום על עצומה לגיוס חובה של בני 60!
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל