ויגנב אבשלום את לב ישראל

ויגנב לפיד את המחאה החברתית של דפני ליף

ויגנב אבשלום את לב ישראל

ויגנב לפיד את לב המחאה החברתית של דפני ליף אל תרבות ערוץ 2 = הכל כאילו ריאלי. ביוזמתו השבוע נחקק חוק אורוולי המכונה "חוק שיוויון בנטל".
לא צריך לחקור כדי לדעת כי החרדים ניצחו את ההתלהמות של "החזרנו את הציונות" של לפיד. פטור לכמה שנים, זכות לא להתגייס עד גיל 22 ואח"כ שרות לאומי אזרחי שווה מעמד לצבאי, שאיש לא יודע מה נכלל בו. נסמוך על החרדים שישפרו אותו למען עצמם ותקציביהם הפריבילגיסטיים. אם יביא החוק המעוות הזה מסלול ליציאה לעבודה רבה יותר, דיינו. אבל, שיויון בנטל כזה הוא אורוולי וחף מהמציאות.


עורמת ישיבות ההסדר

אבל, מה שזועק מכל הוא הצביעות והתרמית של ישיבות ההסדר של "הדתיים הציונים". החרדים בעניין זה נקיים מצביעות. הם מאמינים כי הציונות היא מרידה בריבון עולם ואסור לעלות בחומה ולימוד תורה מגן ישראל כמו צבא הגנתו. הם גם מוכנים לשלם מחיר עבור אמונתם.
לא כן הדתיים הציוניים. ניצחונם גדול יותר. הם שהיו פעם "תורה ועבודה" היום הם "ישיבות להסדר עבודה" לאי שיוויון בנטל, ל-47% נטל (17 חודשים) במקום 36 החודשים של נכדיי. אלה רוממות השרות. בצה"ל בגרונם וזכויות היתר בידם. צה"ל קודש הקודשים ראוי רק למחצית הקורבנות.


הבית היהודי וחניתה

ישראל הראל, האידיאולוג של גוש אמונים, טען שההתנחלות והמאגר לה בישיבות היום, היא חניתה של אז. חניתה הייתה מבקשת הנחה בחודשי שרות, בשנות שרות? לזכותו היום הוא היחיד בקהלם המעלה את הבושה הזאת המוּחלת על חיילי ההסדר. צריך היה לצפות בכתבה של ערוץ 10 על ישיבות ההסדר כדי ללמוד אפס קצהו על האורווליות, על הרמאויות, על ההתחכמויות העושות עוול לצעירים שהרבנים מוליכים אותם לתרבות הזאת. כי כל המפעל הזה של ישיבות ההסדר בחטא יסודו.


לשמור על החיילים שלנו

רוב רובם של הישראלים לא היו כאן לתחילת "ההסדר", בשנות ה – 50. ראשי המפד"ל, הציונות הדתית, למדו כי רבים מבניהם המתגייסים לצבא פורשים מאמונתם הדתית. על כך הם נזעקו ובעצם הטילו כעין אולטימטום שאם לא יתקבל ההסדר הם ינהגו כחרדים. כך קמה השיטה לקבץ את המתגייסים למשמרת אמונה בהשגחת הרבנים.. והרי לא תעלה על הדעת הסתירה המכוננת הזאת: הרי כל צידקתה של הציונות הדתית היה השילוב במפעל הציוני, בגישור בין התורה והמודרנה והשילוב המלא במדינה, וכמובן על עדני הנבואה לצדק ושיוויון וכו'..והיום ברור לכל בר דעת שכל יחסנות – אפילו היא מוצדקת בתחילתה -, תיגרר לניוון ולעיוותים ותעבור מהר או לאט מהיחלצות לנדל"ניות פיסית או תרבותית - את 19 החודשים בישיבה במסגרת ההסדר מתקצב ים ב – 3,000 ₪ לחודש. הלוואי על כל ישראל ונאמר אמן. חוק לפיד השיוויון פרי האחיינות עם בנט.
 
תמונה ראשית: דובר צה"ל
 
 
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל