הידעת? יש בך אוצר! משמעות ההבדל בין יד ימין ליד שמאל

באבחון כף היד, האם מאבחנים את שתי הידיים? מה מבטאת היד הפעילה ומה הסבילה? מהי משמעות מחיאת כפיים? מהי משמעות שילוב הידיים? גילוי היחודיות שלך והגשמתה, היא המפתח לאושר והשמחה שלך, אם אני אתה ואתה אני, אז אני לא אני ואתה לא אתה, אבל אם אני אני ואתה אתה, אז אני אני ואתה אתה, דברי הרבי מקוצק

בס"ד

סליחה, אתם ימניים או שמאליים?

האם כבר התחלתם לשים לב לידיים שלכם או של הסובב אתכם? מצוין, זו התחלה טובה.
בטרם נמשיך, אני מבקשת לציין נקודה חשובה מאוד:
מאמרים אלו נועדו לתת טעימה על קצה המזלג על תורת הכירולוגיה. מומלץ להימנע מהסקת מסקנות גורפות לגבי אישיותכם או אישיותם של אחרים על סמך הנאמר כאן, כיוון שרק נתונים מקיפים המצליבים מידע ומאשרים אותו ממספר כיוונים ובדיקה של מאבחן מקצועי ומיומן מאפשרים קבלת תמונה שלמה מאוזנת.
במאמר זה נסקור את ההבדלים בין שתי הידיים ומשמעותם.
ייתכן ששאלתם את עצמכם: האם המאבחן זקוק לשתי הידיים באבחון? אם כן, מה ההבדל ביניהם? ובכלל, האם הידיים עשויות להשתנות?
ובכן, כשמגיע אדם לאבחון, אני מסתמכת רק על מה שהידיים מראות, ללא צורך בכל מידע מהאדם. חשוב שהנבדק ידע שהמאבחן חף מכל מידע, וכך כל מה שנאמר לו הוא אמין, מדויק ואובייקטיבי. ההשפעה של הדברים הנאמרים לו ממקור אובייקטיבי היא עצומה. הוא שומע הדהוד מקביל למה שהוא חש בתוכו, של חוויות ומצוקות שעברו עליו, מצבים שהוא היה צריך להתמודד אתם, מנגנוני הגנה שהוא פיתח, רגשות סוערים בתוך ליבו, תהליך שמעביר אותו שיקוף חשוב ומעצים מאוד.

עוד לפני בדיקת הידיים המעמיקה, אני נוהגת לבדוק שני דברים:
אני שואלת אותו האם הוא ימני או שמאלי? לאחר מכן,
המבדק הראשון הוא – מחיאת כפיים. הידד, כבר אנחנו מתחילים משמחה ואופטימיות! אנחנו מתחילים דרך חדשה. בדרך כלל, אנשים נבוכים ולא מבינים למה זה נחוץ. אני מבקשת מהם לנסות למחוא ימין על שמאל, או שמאל על ימין כדי לראות איזו מחיאה נוחה להם ביותר. שמתי לב שמבוכה ובלבול רגעי גורמים לאדם למחוא כף שלא בדרך הטבעית לו, לאחר מספר מחיאות, הוא חוזר לטבעו וזה מה שאני רוצה לראות.
אז בבקשה מחאו כפיים. שימו לב האם אתם מוחאים את יד ימין על שמאל כלומר, יד ימין היא הפעילה ויד שמאל נחה, או להיפך?


אפשרויות מחיאת כף

ישנן 3 אפשרויות של מחיאה: ימין על שמאל, שמאל על ימין ואחת על השנייה במחיאה שווה.
בדרך כלל, האדם הימני מוחא ימין על שמאל, וכן להיפך לגבי השמאלי. זהו המצב התקין והבריא. משמעותו היא שהאדם נמצא במצב של הליכה קדימה. מצב חריג הוא שאדם ימני ימחא שמאל על ימין, ושמאלי ימחא ימין על שמאל. במצב זה לא נוכל לעסוק כאן, כיוון שזהו מצב מורכב הדורש בדיקה של כל נתוני כף היד כדי להגיע למסקנות חד-משמעיות.
מה לגבי מי שמוחא כפיים אחת על השנייה?
הבה נבין יחד את המשמעות.

 


משמעות היד הפעילה והיד הסבילה

ראשית נציין ששתי הידיים חשובות ומכילות מידע רב- ערך הנלקח בחשבון בעת האבחון.
רוב האנשים הם ימניים. אצלם היד הימנית מבטאת את ההווה, מצב של מודעות עכשווית. לפי היד, נוכל לראות היכן האדם נמצא בחייו בזמן הווה. לגביו יד שמאל מבטאת את ההיסטוריה שלו, את החלק הלא-מודע באישיותו ואת השפעת הדמויות הדומיננטיות בחייו בשנים המעצבות. כך, יד ימין מבטאת את החלק באישיות הפונה החוצה, ויד שמאל את החלק הפונה פנימה ומתארת את איזור הלא-מודע באישיות. זו הסיבה ששתי הידיים שונות. אנו יכולים להבחין לעתים בשונוּת משמעותית מאוד בין שתי הידיים. השונוּת יכולה להתבטא בקווים, בטביעות אצבעות, מבנה כף היד, אורכי האצבעות, צבע היד ועוד. כאשר הידיים שונות, הדבר מראה על אדם מורכב ובעל נתונים עשירים. המאבחן המיומן יכול לראות לפי השינויים בידיים את תהליך ההתפתחות שהאדם עבר, ויכולתו להשתנות. ידיים דומות זו לזו יתר על המידה, מבטאות מקובעוּת וקושי לשנות דפוסי מחשבה והתנהגות.
מחיאת שתי הידיים בצורה שווה, מתארת יכולת לפעול בשתי הידיים במידה דומה או זהה. כמו כן, הדבר מתאר היבטים ילדיים באישיות האדם. אם נשים לב, נראה שאכן ילדים קטנים מוחאים כפיים זו על זו. המשמעות היא שקרוב לוודאי, שהאדם הבוגר משַמר באישיותו היבטים הקשורים לילדות.

במה זה יכול להתבטא? לדוגמא, אשה בוגרת בשנות השלושים, נשואה ואם לילדים, אך תלותית בבעלה, או גבר מוכשר מאוד, אך מרגיש תקוע ולא מתקדם, כיוון שבכל מחויבות שהוא לוקח על עצמו, הוא מגיע כמעט עד הסוף - ולא מסיים. איכשהו, את המבחן האחרון הוא לא עושה, את עבודת הגמר הוא מסיים אך לא מגיש מסיבה כלשהי (המדפסת לא עבדה, נגמר לו הנייר....תירוצים...). אלו טריקים של התת-מודע שרוצה לשמר את המצב הקיים - לא להיות בוגר באמת, כיוון שאם הוא יסיים, הוא יהיה כבר גדול או בוגר, ויצטרך לקחת אחריות. זוהי הדרך של התת-מודע לשמר את עצמו. אלו כמובן דוגמאות, אך האפשרויות הן אינסופיות. לכל אדם יש דרך ייחודית להביע דפוסים והגנות.
המבדק השני הוא - שילוב אצבעות (ראו תמונה). בבדיקה זו, אנו בודקים איזה אגודל נמצא מעל. אדם ימני צריך לשלב כשאגודל ימין נמצא מעל שמאל, ושמאלי להיפך.
במקרה בו אדם ימני משלב את אגודל שמאל על אגודל ימין, מה המשמעות? אתם כבר יודעים! למדנו שאצל האדם הימני, היד השמאלית מבטאת את ההיסטוריה וחוויות העבר. לכן, כאשר השילוב הוא שמאל על ימין, פירוש הדבר הוא, שהאדם מנוהל עפ"י דפוסי העבר שלו ולא מתקדם לפי היכולות שלו, וכן להיפך לגבי השמאלי. בכל זאת, יש לסייג דברים אלו בסייג חשוב: לעתים, האדם יודע אינטואיטיבית שהיד השמאלית המשולבת למעלה היא טובה יותר עבורו. אולי יש בה נתונים טובים יותר, כמו קווים או גבעות? הרי אמרנו שהידיים שונות. לכן, רק מאבחן הבוחן את כל הנתונים, יוכל לקבוע האם השילוב הוא אכן תקין.
מה עוזר לנו לדעת את כל זה?

מטרת בואו של האדם לעולם היא לגלות את אישיותו הייחודית ולהיות מי שהוא באמת. אנשים רבים אינם מתנהגים כפי מי שהם באמת, כמו שאומר הרבי מקוצק:
"אם אני אתה ואתה אני,לא אני אני, ולא אתה אתה. אבל אם אני אני, ואתה אתה, אז אני אני ואתה אתה".

בכל אחד יש אוצרות עלומים ונפלאים של כישרונות ויכולות שרק הוא יכול לבטא. אני רואה אותו כיהלום נוצץ, ותפקידי להראות לו זאת ולגרום לו להאמין שעם מעט השקעה ומאמץ הוא יגיע לזה.
רק תהליך של גילוי הייחודיות של כל אחד מאתנו, וכמובן הגשמתה, יכול להביא אותנו לרווחה, שלוה ואושר אמיתיים. זוהי זכותנו המולדת להיות מי שאנחנו, וחובתנו לחפש את האמת. מטרתו של יהודי היא הסרת מסכי השקר של העולם הזה וגילוי האמת, בהצלחה!!
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל