תזמורת הבמה הישראלית - שירת עמים סובבת עולם

שירים בקצבים שונים מכל העולם


הבקר שמעתי קונצרט חביב ונחמד לכל המשפחה של תזמורת הבמה הישראלית.
הקונצרט הורכב מיצירות קלאסיות ועממיות מארצות שונות שנוגנו במסגרת סיפור מאת נאוה סמל
שקישר בין כל היצירות.

השתתפו בביצוע היצירות התזמורת, מקהלת מורן בניהולה המוסיקלי של נעמי פארן והרקדנית קרן נוטיק שרקדה עפ"י כוריאוגרפיה שלה.מנצח על התזמורת,המנחה והמספר היה עופר דלאל המנהל המוסיקלי של המקהלה הקאמרית אורטוריו ירושלים שבסיום הקונצרט גם לימד את הקהל שיר צרפתי וגם שר אותו.

תזמורת הבמה היא חלוצת הקונצרטים -תיאטרון לכל המשפחה.זהו תחום שהיום כמעט כל התזמורות המקיימות קונצרטים לכל המשפחה דוגלים בו כי השילוב של מוסיקה עם תיאטרון הוכיח את עצמו .הוא מענין את הילדים,הם מרותקים מההתרחשות על הבמה ונפתחים לשמיעת מוסיקה קלאסית ולא רק שירי ילדים.

בקונצרט ששמעתי היה גיוון רב.התכנית המוסיקלית היתה כאמור סובבת עולם.היצירות שנבחרו חלקן היו ידועות ומפורסמות ואחרות היו שירי ילדים.
הושמעו יצירות מארצות שונות במקצבים שונים,אופי שונה, קטעי יצירות קצרות כדי להספיק משך השעה של הקונצרט לגוון ולפתח צהר למאזינים הצעירים להכיר סיגנונות שונים.

הקהל היה ממש מרותק ושיתף פעולה עם המנצח כאשר הוא פנה אליו כדי ללמד אותו את השיר הצרפתי"על גשר אביניון".תענוג היה לשמוע את הילדים שקלטו את המילים הצרפתיות במהירות ושרו היטב את השיר.

חלק מהיצירות נוגנו בלווי הריקוד של קרן נוטיק שהוסיף מימד נוסף לקונצרט. מקהלת מורן הצעירה הקיימת מ1986 זכתה להישגים מוסיקליים וחינוכיים מעולים משך כ30 שנות קיומה.  
שירתה אחידה,מדוייקת,יש לה צליל מאוד מגובש ויפה.היא מורכבת מבני נער בגילאי 12-18.

שמענו שיר בסגנון נפוליטני שכתב שלמה גרוניך,שיר עם ספרדי,אירי,אפריקאי.לא נעדרו גם הביטלס והשיר הישראלי של נורית הירש ולאה נאור-מקהלה עליזה. מהרפרטואר הקלאסי בוצעו יצירות מאת גריג-פר גינט, בורודין-הנסיך איגור, סן סנס-קרנבל החיות ועוד.

התזמורת ניגנה את היצירות חלקן בלווי המקהלה וחלקן בצורה אינסטרומנטלית בלבד. סידרת הקונצרטים של תזמורת
הבמה יפים,איכותיים,מגוונים ומוקדשת מחשבה רבה בהם כדי לא רק לבדר את הילדים אלא גם ליצור תשתית לאהבת המוסיקה על ידם.

לראות או לא לראות: קונצרטים נהדרים. מומלצים בהחלט.

 
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל