איפה הממלכתיות?

מדוע חברי הכנסת שלנו מתעקשים לא לפספס אף הזדמנות לבייש אותנו, ולגרום לנו להראות כמו מדינת עולם שלישית, אשר לא יודעת לנהל דיאלוג תרבותי.

דרוש שיעור בנימוסין

בחודש האחרון נאמו על דוכן הכנסת שתי אנשים.
האחד, יקיר הגוש הימני והיהודי, ראש ממשלת קנדה, סטיבן הארפר.
האחר, יקיר הגוש השמאלי והערבי, נשיא האיחוד האירופי, מרטין שולץ.


מה משותף לשני המקרים?

 
ניחשתם נכון, שיסוע דבריו של הנואם.
את נשיא קנדה, קטע אחמד טיבי בדברים שהתגלו אח"כ כשקר מבחיל.
ואת הנשיא שולץ קטע ח"כ יוגב, ועל הדרך הרביץ שיעור תורה והזכיר לכולנו שאלוהים נתן לנו את ארץ-ישראל.
המהלך הילדותי של חברי הכנסת של הבית היהודי אתמול לא הוסיפו כבוד בדיוק כפי שדברי הבלע של אחמד טיבי לא הוסיפו.
לא ברורות לי הסיבות מדוע החליטו חברי הכנסת לנקוט בצעד ילדותי של הפרעה, צעקות, ויציאה כמעט קולקטיבית מן האולם. אותי לימדו שכשאתה בטוח באמת שלך, תעמוד עליה, תתווכח, תתנגח, תוכיח את האחר בטעותו, אבל בשום פנים ואופן, גם אם הוא משקר, אל תברח.


פרט לסוגיית האמת, איפה הכבוד?

 
איך אתם חברי הכנסת מייצגים אותנו בכבוד כאשר כל פעם שמגיע לפה אדם
בכיר, אתם לא נותנים לו לדבר. בצדק עשה ח"כ פייגלין אשר בחר לא לבייש את עצמו, ולא לבייש את הכנסת, ולקח על זכות הבחירה לא להגיע. פייגלין אינו מוכן להקשיב לשפה הגרמנית מעל דוכן הכנסת, זכותו.
"לא אקבל הטפה בגרמנית" אמר בנט לאחר יציאתו מן האולם, באמת בנט? מה חשבת שהוא יבוא לטפוח לך על השכם? להגיד לך "יופי נפתלי, תמשיך בשלך", נפתלי ידע מה הוא הולך לשמוע מנשיא האיחוד האירופי, בדיוק כפי שאחמד טיבי ידע מה הוא הולך לשמוע מראש ממשלת קנדה, דעותיהם פורסמו לא אחת. ההתלהמות והפרובוקציה נועדה לשרת דבר אחד בלבד, אהדה בקרב קהל בוחריהם, ובמקרה של ח"כ טיבי, מתווספת הסיבה כדי להראות טוב כלפי העולם הערבי.

 

בחודש אוקטובר אשתקד, נאם שר האוצר, יאיר לפיד, בפני הפרלמנט ההונגרי.
 

שר האוצר לא חסך ביקורת, וטען, בצדק, שבית הפרלמנט ההונגרי נושא עימו כתם וקלון, ולמרות שבטוח ישבו בקהל אנשים שלא מרגישים אשמים במעשי אבותיהם, אף אחד לא פצה פה, לא הפריע, לא שיסע את דבריו. חשוב לי להדגיש שאין אני משווה בין הסבל של היהודים בשואה אל מול סבלם של הפלסטינים כיום, ההשוואה היחידה שנעשתה פה היא בין הכבוד שנתנו ליאיר לפיד בנאומו בהונגריה אל מול תיאטרון הבובות שעשו חברי הכנסת שלנו.
 
תמונה: דף הפייסבוק של נפתלי בנט
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל