מקום של שקט

מקום של שקט יכול להיות בכל מקום, גם ברכבת, גם בתוך ההמולה של טלפונים מכל עבר ואנשים שמדברים וגופים שנצמדים זה לזה, יש את המקום הזה שהוא שלך. את היכולת שלך לעצום עיניים, לשמוע את עצמך, להביט פנימה על היום שלך.

בריחה או בחירה

יום חמישי, תחנת רכבת הומה ופתאום קולטות עיניי מצבור של אנשים וכולם מחייכים. היה לי עוד זמן עד שהרכבת שלי מגיעה, אז התקרבתי וראיתי סטנד עם הפרסום של שלטי חוצות שכבר ראיתי קודם לכן בתחנה אחרת ברכבת: "צריכים ספייס? דאודורנט spacer כל הספייס שבעולם". ספייסר לגבר בניחוח בואש מצוי. ספייסר לאישה בניחוח שום טבעי. זה חלף מול עיניי – ראיתי, לא ראיתי. אבל כשראיתי את האנשים המחייכים התקרבתי, סתם מתוך סקרנות:
"זה רציני?"
"יש מוצר כזה?"
"למה שאשים עלי ריח שכזה?"


אין לי מושג, מה היתה המטרה. אם מתכננים באמת לשווק מוצר שכזה, אם זה רק גימיק למוצר אחר. מה שברור הוא שמי שמשווק את מה שזה לא יהיה – הוא אדם יצירתי. לקח צורך של החברה שלנו, שהרי בחיים מלאי המתח אותם אנו יום-יום חווים, מי לא משווע לקצת מרחב ,למקום של שקט. על אחת כמה וכמה כשמדובר בתחנת רכבת, ביום חמישי בערב, כשהרכבת עמוסה בריחות וקולות שלא תמיד מנעימים לנו את הנסיעה וכדי לפתור אותנו מהבעיה שלנו הוא משתמש בדאודורנט עם ריח שמבריח אנשים ממני. האם זה הספייס שאני רוצה? הרי הוא מבריח אותם ממני ואני נשארת איתו...
ספייס בעבורי הוא מקום של שקט, הוא יכול להיות בכל מקום, כן, גם ברכבת, גם בתוך ההמולה של טלפונים מכל עבר, ואנשים שמדברים וגופות שנצמדים זה לזה, יש את המקום הזה שהוא שלך. את היכולת שלך לעצום עיניים, לשמוע את עצמך, להביט פנימה על היום שלך.

 

 

שקט הוא הבטחון ללכת בחושך אל מעבר לחושך

שקט הוא מקום של יצירה ותנועה,מקום שבו אני נפגשת עם עצמי, עם אחרים וזה לא משנה אם יש לי בעבור זה דף נייר, נעלי ריקוד, או רק רעיון. מקום של אינטראקציה שבעשיה, עשייה מהנה, גם כשהיא כואבת, גם כשבעבורה אני צריכה לוותר על הנאה אחרת, עשיה שכל כך חשובה לי שאני מוכנה למענה לצאת למקומות שאני לא מכירה, ללכת בחושך, ללכת למקומות שבהם אומרים לי שזה לא התחום שלי. רגע, מהו התחום שלי? יש דבר כזה תחום שלי? איזו משמעות יש לתחום שהוא שלי, אם אחרים לא שותפים לו? אם בתוך הספייס שלהם, לא מופיע גם הניחוח של הספייס שלי.
ספייס זה מקום שאני מחוברת אליו, מקום של הנאה, מקום של אהבה. בעבורי הוא צורך קיומי, צורך,ששום דאודורנט - לא מתקתק, ולא חריף - לא יוכל ליצור את הספייס שלי בעבורי.
 
 
תמונה ראשית: Oran Viriyincy
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל