בין הוליווד לאוקראינה-דעיכת המו"מ הישראלי-פלסטיני

ביקורו של נתניהו בארה"ב נועד לחשוף את פרצופם האמיתי של הפלסטינים, אבל בינתיים מי שעושה את העבודה לישראלים הוא פוטין. המו"מ הנצחי בין ישראל והרשות הפלסטינית ייאלץ להמתין עד לסיום המערכה ברוסיה.

יום חמישי,ראש הממשלה נתניהו במסגרת ביקורו בארה"ב מתחכך עם ידוענים מעולם הזוהר ההוליוודי. המטרה:שיווק תיירותי ע"י כוכבי השטיח האדום. הסרט שהוקרן בכיכובו של נתניהו מציג את ישראל כמקום שכדאי לבקר בו, מדינה המאפשרת לכל דורש לקיים פולחנים דתיים כל עוד אין עבירה על החוק.
 
כמו כן לסרט נוסף נדבך פוליטי, שרטוט הקו הירוק והצהרת נתניהו שהר הבית הינו מקום מקודש למוסלמים, קריצה לעולם המערבי, שהעם היהודי מכיר בזכותם של המוסלמים על ההר והתרככות לקראת הסכם עתידי עם הפלסטינים. בצוות האסטרטגי ברחוב קפלן ישבו היטב על הסרט, הרי נתניהו רוצה לחשוף את קו המחשבה של ההנהגה הפלסטינית לעיני העולם, הם הרי אינם מעוניינים להכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית, מבחינתם זוהי הכרה בשייכות של העם היהודי לארץ ישראל. לכן נתניהו בא ואומר 'אני בא לקראת אבו מאזן אבל הוא אינו בא לקראתי'. 
 
הצהרתו של האחרון למחרת הקרנת הסרט שאינו יכיר במדינה יהודית, חושפת אותו במלוא מערומיו, וזוהי המטרה של נתניהו, להציג את הפלסטינים כסרבני שלום ולהדחיק את מסמך קרי הצידה. נתניהו יודע שאם יבצע מהלך של פינוי יישובים זה יעלה לו במחיר פוליטי, רוב הציבור הישראלי דוגל בהיאחזות ביהודה ושומרון, אף אחד אינו מעוניין שנתב"ג יהפוך לשדרות מספר 2. שתיקתם של אנשי הבית היהודי לנוכח ההצהרה על הר הבית למוסלמים הינה לקח מאותה תקרית מביכה שכמעט הביאה לפירוק קואליציוני.
 
כזכור, נתניהו יצא בקריאה שיהודים יוכלו להתגורר תחת שלטון פלסטיני במטרה להוכיח לעולם שאבו מאזן יסרב לכך, אבל בנט חשב אחרת ויצא במתקפה. הפעם הם בחרו להעלים עין ולשתף פעולה עם משרד ההסברה הישראלי. למזלו של נתניהו ולרעתם של אזרחי אוקראינה, המו"מ המדיני יידחק הצידה עקב המצב הרעוע בחצי האי קרים. מלחמות היהודים והערבים הם כאין וכאפס לעומת מלחמת עולם שלישית השוחרת לה בפתח.
 
תמונה ראשית: דאונינג סטריט 10
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל