לנשום כדי לשפר איכות חיים!

הסוד לאיכות חיים טמון במחשבות ובפרשנות שלנו עליהם – אשר מתבטא באיכות הנשימה שלנו.

מה הבעיה בלנשום?

רוב בעיות הנשימה קורות בגלל "נשימת יתר". כששואפים יותר אויר מאשר נושפים. אורח החיים הלחוץ שלנו מכניס אותנו למצבים של מעט מדי או יותר מדי נשימה-שאיפה נשיפת אויר. למשל: בלחץ פסיכולוגי, לחץ סביבתי והרגלי נשימה לא בריאים. וגנטיקה . (5% מהאוכלוסיה, השאר מתנהגים בצורה כזו שמפעילה את הגנטיקה.)
התאים בגוף לא מקבלים את החמצן המגיע להם ולכן נפגע חילוף החומרים שלהם, מחלישה את מרקם השרירים העדין של מערכת הנשימה ויצור האנרגיה. לדוגמא: אסטמה וברונכיטיס, נחירות ודום נשימה, סוכרת, נשימת יתר, שיעול, קוצר נשימה, נשימה כבדה ומרעישה, אלרגיות, נזילות מהאף, התקררות ושפעת.
 

הפתרון הטבעי - לנשום כמו תינוק

יש לשאוף ולנשוף אויר באופן מתון דרך האף. תוך כדי ניפוח הבטן, כך מאפשרים לסרעפת להתחזק. כשהגוף נושם באופן יעיל הוא יכול למנוע בעיות בריאותיות וגם לרפא בעיות שכבר נגרמו לרקמות ולאיברי הגוף. אפשר ללמד את הגוף לסגל הרגלי נשימה חדשים, בעזרת תרגילי נשימה ו/או מכשיר פשוט ועוצמתי המגביר את העברת החמצן לכל תא בגוף. לנשום.
כשהאויר נכנס לנאדיות הריאות, בועית אויר נכנסת לנאדית ומשם לתא דם אדום. החמצן משתחרר לתא מטרה אם יש רמה קבועה של 7% של  CO 2. המוח יקבל פקודה לייצר חמצן בעצמו במידת הצורך. אחרת, החמצן לא ישתחרר וימשיך להיות על כדורית הדם האדומה. המוח יתן פקודה לפהק ולהכניס אויר מבחוץ. הנאדית גדלה בהתאם ותכיל ריכוז חמצן גדול יותר. שעלולה במשך הזמן ליצור מצב דלקתי, ותפגע באיכות התא האדום וכן יפגע החומר הגנטי שבתוכו. החמצן לא יצליח להשתחרר לתאי המטרה.
החוקר פרולוב- מצא שאם מחזקים את נשימת הסרעפת , מגבירים כמות co2 ומורידים חמצן הגוף מתחיל לייצר חמצן באופן עצמאי. המגיע ליותר חלקים בגוף ומתחיל לתקן בעיות גופניות.
הגוף מפסיד co2- מלחץ נפשי, דאגות, חרדות, אמונות שליליות, התעטשויות, פיהוקים, גיהוקים , אנחות, שיעול, פיהוק.
 
 

טיפים ותרגילים לשיפור נשימה

1. שואפים אויר דרך האף.  למשך 5 שניות. האוויר מנפח בטן.   נושפים אויר דרך האף 5-15 שניות.
2. טכניקה לפתיחת אף סתום לגמרי - סוגרים את האף, עם האצבעות  – ומעלים ומורידים את הראש. כ 25 פעמים. חוזרים לנשום רגיל וכך מספר מחזורים רצופים.
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל