למגנט את... חיינו

למחשבה יש כוח למגנט את חיינו בדיוק לאן שאנחנו מכוונים אותה.

הפעם הראשונה

הפעם הראשונה שהתוודעתי לכוחה הייתה כשידיד שלי התלונן שיש לו המון סיכומי מקרים לכתוב ואין לו כוח להתיישב ולכתוב אותם. באותה התקופה קראתי את הספר כוחו של התת מודע ואמרתי לעצמי: יאללה, בואי תנסי אם זה באמת עובד. זה היה יום של שמש חמימה, הבטתי בה ועצמתי עיניים. ים של צבעים נגלו לעיניי ואת שלל הצבעים האלו שלחתי אל הידיד שלי שגר במרחק של מאות קילומטרים ממני. בדמיוני ראיתי אותו מקבל את הקרניים, משחק איתם ואז שיחקנו במשלוח קרניים זה לזו. כשסיימנו את המשחק הוא התיישב ותוך כמה דקות סיים את כל העבודה שציפתה לו. התקשרתי אליו, כדי לוודא אם הוא קיבל את "המשלוח". הוא לא ענה. כשעה לאחר מכן הוא התקשר, סיפר שהוא היה במקלחת כשהטלפון שלו צלצל. הוא לא רצה לענות לו, לפתע הוא הרגיש צורך לסיים קודם כל את הסיכומים שהתברר שהם כאילו מעצמם נכתבו.
 
 

ללמוד את השיעור שלנו

הייתי זקוקה לעוד כמה מקרים שכאלה כדי להאמין בכוחה של המחשבה לשנות את חיינו ואת חיי הסובבים אותנו. עם הזמן גם למדתי שאני לא אלוהים, שאין לי את הזכות לעזור לאחרים אם הם לא ביקשו זאת, כי אני יכולה אולי לעזור להם לעבור את המכשול הקיים, אבל אז יגיע לחייהם אתגר הרבה יותר גדול, כי הם לא למדו את השיעור מהאתגר הקודם. 
 

"עזרה" שמביאה את האתגר הבא

את השיעור הזה היה לי מאוד קשה ליישם, כשמדובר היה באנשים היקרים לי. לאחר שחוויתי, איך ה"עזרה" שלי מביאה איתה, את האתגר הבא, למדתי לשאול האם הם רוצים שאני אנסה לעזור להם וכשהתשובה היא: לא!  אני מכבדת אותה, כי אני יודעת שאני לא יכולה לשנות את חייהם של האחרים, רק הם יכולים לעשות זאת. אני לא יכולה להיות קיצור הדרך שלהם. אני צריכה להתמקד בלשנות את חיי שלי.
 
 

לדייק בהתכווננות

מאז אני כל פעם מחדש בוחרת לי מטרה/ות שאליה/ן אני רוצה להגיע וזה מדהים, איך בדיוק מה שהתכוונתי אליו – אני מקבלת – ואם לא דייקתי בהתכווננות – זה גם מה שקיבלתי. פעם ביקשתי שיזפתו את הגג שלנו. זה היה כמו לבקש לזכות במיליון דולר ולמרבה הפתעתי הגג זופת, אבל הרטיבות המשיכה לחדור לביתי. לו רק הייתי מדייקת יותר בהתכווננות שלי...
 
 
תמונה ראשית: colin
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל