יום מעשים טובים

מעשים טובים שבאים מהלב הולכים אל הלב. מעשים שנעשים בקמצנות מתקבלים בקמצנות. מעשה טוב הוא מעשה שעושה לך טוב ודרכך לעולם שלך.

האיש ההוא עם הכיפה בראש ולא בלב

היום בבוקר כשיצאתי לטייל עם הכלב שלי, אני פוגשת את האיש ההוא, זה עם הכיפה על הראש ולא בלב, זה שהגיע אלי רגע לפני מעשה ההתאבדות ונשאר כי הרגיש שהוא זקוק לכוח, כוח לקום בבוקר. על עשרת הטיפולים הראשונים לא גביתי שום תשלום, אבל לאט לאט המצב שלו הלך והשתפר, מצא עבודה, מצא אישה שבביתה הוא התנדב. היא מילאה את נפשו בכל כך הרבה אמונה, שהכל יהיה בסידר.כן, האישה החלשה הזו, זו שחולה בטרשת נפוצה, למרות שמצבה הפיזי ירוד, היא ממלאה את כל הסביבה שלה באופטימיות רבה והוא כל כך היה זקוק לגישה הזאת שלה. זו היתה נתינה תוך כדי קבלה וקבלה תוך כדי נתינה.
 

לאחר שאני נתתי לו מה שרציתי לתת הוא המשיך להגיע. אמרתי לו: על הטיפולים הבאים אני רוצה תמורה כספית, ברגע שתוכל לשלם לי. הכל היה ברור בינינו. המשכנו בטיפולים. לאחר 10 טיפולים הצעתי שיתחיל לשלם כמה שהוא יכול כל חודש והתכוונתי לכמה שהוא יכול. כשהוא הבין שלא תהיה לו ברירה והוא יצטרך להתחיל לשלם. הוא הפסיק להגיע.
 

עברו כמה שנים מאז - הוא התחזק

עברו כמה שנים מאז. היום, יש לו עבודה קבועה, הוא ירש נכסים שהיו בבעלותם של קרובי משפחה שנפטרו, נמצא במערכת זוגית חדשה... יום אחד פגשתי אותו בעיר וביקשתי שיחזיר לי את החוב שלו. הוא לא התבייש ואמר לי: "לכי חפשי את החברים שלך!' כשפגשתי רוע לב, לאחר שבאמת נתתי לו כל מה שיכולתי. החלטתי להחזיר לי את מה ששלי.
הלכתי ודיברתי עם הרב שלו. וזו היתה הטעות הכי גדולה שלי. הייתי צריכה אז לשלוח את החבר שלי לשעבר שהוא ידבר עם הרב. הרב ראה אישה, חילונית וניפנף אותי מהר מאוד בטענה שאין לי שום הוכחה.
אמרתי לעצמי: עשית טעות. הכי חשוב שתלמדי ממנה. כסף בא, כסף הולך והכי חשוב שלא תפסיקי לתת. לתת באמת.
 

והיום בבוקר כשטיילתי עם הכלב שלי, מבט עיניי פגש אותו מרחוק. הוא הוציא מהארנק 100 שקל ואמר לי: זה מה שאני חייב לך. לקחתי את הכסף ואמרתי לו: אתה יודע כשנותנים גם מקבלים. כשאתה נותן באהבה – תקבל באהבה, כשאתה נותן בקמצנות תקבל בחזרה קמצנות. מרחוק הוא עוד צעק לעברי: זו התודה שאת אומרת לי??? המשכתי ללכת עם הכלב שלי, ואני מתפלאה מה הביא אותו היום להחזיר לי ולו 100 שקלים? ברחוב ראיתי כרזה ענקית: 11.3.14 יום מעשים טובים. והאיש הזה עם הכיפה בראש ולא בלב כנראה חשב שהוא עשה מעשה טוב.
החזרתי את הכלב הביתה והלכתי אל הסדנא שאני מנחה ואני שומעת את עצמי מנחה את האחרים לאמר: אני אוהב/ת את עצמי, אני מקבל/ת את עצמי, אני חובק/ת את הסביבה שלי.
 

מעשים טובים לעצמנו!

שיהיה לנו היום, יום של מעשים טובים , לעצמנו ובאמצעותנו לסובבים אותנו. וואו המשפט הזה צורם לי, עדיין. מעשים טובים לעצמנו? זו לא היתה כוונת המשורר. כן, מעשים טובים לעצמנו, כי רק כשאנחנו עצמנו נרגיש טוב, רק אז נוכל לתת באמת לאחרים.
מעשים טובים לא נעשים בעבור אנשים אחרים. הם נעשים קודם כל וראשית כל בעבור עצמנו, גם כשיעד הנתינה הוא מישהו אחר.
 
תמונה ראשית: Quasifly
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל