אנרגיה נשית, אנרגיה גברית

שנים הרגשתי מתוסכלת מחוסר היכולת שלי להיצמד אל כללי הדקדוק. עד שקיבלתי את הפגם הזה בי והנחתי לאחרים לתקן אותי, מבלי להיפגע עוד. ויחד עם זה לא הבנתי למה, למה, אני, שכל-כך נהנית לפתור בעיות מתמטיות, לא שולטת באחד הכללים הכי פשוטים בחיים – להבחין בין זכר ונקבה ולהצמיד לכל אחד מהם את שם המספר המתאים לו?

בשורשים שלי יש מהכל. אבא שבמקור הייתה בו הרבה מאוד אנרגיה נשית, עד שסבתא שלי נפטרה (כשהוא היה רק בן חמש) ואז החיים לימדו אותו שמה שחשוב זו רק התוצאה והוא החל להתמקד בעיקר בה. ואמא שהיתה האדם הכי לבבי שאני רק מכירה, אך החיים הכריחו אותה להתנהל בגבריות, כדי להצליח לשרוד ויחד עם זה היא כן הצליחה לשמור על האנרגיה הנשית שבה, על ההכלה, האינטואיציה והתגובות הספונטניות שלה. מאחר שאבא היה מאוד דומיננטי בבית, למדתי שצריך את הכל לתכנן בפרטי-פרטים, ושריקוד ודמיון זה בזבוז של זמן. שנים נלחמתי נגד המקור שבי שרצה לעוף עם הדמיון, ולא פלא שהמקצועות בהם הצטיינתי לאחר שנכשלתי בהם, היו מתמטיקה ולשון.
 
חלפו מאז הרבה שנים ואני עברתי מהפכים כאלה ואחרים ורק דבר אחד נשאר. חוסר היכולת שלי להבחין בין זכר לנקבה כשאני מתארת מספרים. אני עד היום כל הזמן טועה בין שלוש או שלושה... עצים. אני יודעת את הכללים, אבל לא מצליחה ליישם אותם. שנים הרגשתי מתוסכלת מחוסר היכולת שלי להיצמד אל כללי הדקדוק. עד שקיבלתי את הפגם הזה בי והנחתי לאחרים לתקן אותי, מבלי להיפגע עוד. ויחד עם זה לא הבנתי למה. למה, אני, שכל-כך נהנית לפתור בעיות מתמטיות, לא שולטת באחד הכללים הכי פשוטים בחיים – להבחין בין זכר ונקבה ולהצמיד לכל אחד מהם את שם המספר המתאים לו?
 
להבחין בין זכר ונקבה, איך אבחין ביניהם אם הכל התבלבל אצלי? נולדתי לחווייה של יכולת מדהימה להניע את גופי בגמישות ובחן, לתוך חיבוק אמהי ואוהב, למשחקי הילדות של נגיד ש... מתוך הבנה שכל זה ילדותי ומתישהו יצטרך בחיי להיות נחלת העבר ומה שאז ייחשב זה רק כמה כסף עשית? איזה תעודות יש לך? ועם מי התחתנת? בעטתי בכל אלה והראיתי לעצמי ולעולם שאני חזקה, שאני לא זקוקה להרבה כסף כדי לחיות, שזה ממש לא משנה מה למדתי, אלא איך אני נעה בחיי ומה הטעם המיוחד שאני מוסיפה לגוון של האחר.
 
לכן, זה לא פלא שכשפגשתי את הקינסיולוגיה החינוכית – היא שינתה את כל חיי, איפשרה לי להבחין בין הימין והשמאל, שמה את האצבע על הצד השמאלי שבי, על כל האיברים השמאליים שלי שאותם בשיטתיות מדהימה שברתי ועיוותתי,ואיפשרה לי לאזן ביניהם ולחזור אל הנשי, האמהי והמכיל שאני.
 
ועכשיו כשהכל הרבה יותר ברור, אולי סוף-כל-סוף אוכל לחזור לתאר מספרים, כך כמו שהם מבלי הצורך לטשטש ביניהם?
 
תמונה ראשית: O de Andrade
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל