להתפלל, לא לאכול, לאהוב?

שנה חלפה מאז גירושיי, שנה חלפה מאז ששמעתי את המשפט שהעניק לי את תחושת החרות: "הרי את מותרת לכל אדם". בקיצור, השנה הכי קשה שחוויתי בחיי.

סיכום שנתי:1. מבחינה בריאותית: השנה הזאת ביקרתי בקופת החולים יותר מקשיש ממוצע. מה היה לנו: חשד לגוש בשד, חשד לבעיה בתפקודי ריאות, חשד לבעיה בכליות, קלקול קיבה שכלל שהות במיון, שבוע שפעת, שבועיים של דלקת חריפה בדרכי הנשימה, ניתוח להוצאת הציפורן החודרנית וניתוח בכף הרגל של הוצאת שומה בעייתית (ממנו אני מחלימה ברגע זה, כאבי תופת). נראה לי שקופת החולים ממש הפסידה בגללי כסף ותתחיל לדרוש יותר תשלום עבור השרותים שהם מעניקים לי...

2. מבחינה תעסוקתית: השנה החליפו לי 3 מפקחים בגלל שיקולים של הארגון. בנוסף, המשרד בו אני עובדת נשרף פעמיים כליל. השרפות כילו את כל העבודה שעשיתי במשך 8 שנים וכן נעלם כליל ציודי האישי במשרד. ולקינוח, הרשות העירונית החליטה לקצץ באחוזי המשרה שלי, כך שהתחלתי לעבוד בשני תפקידים תובעניים באחוזי משרה מועטים.

3. מבחינה זוגית: אין אתר היכרויות שלא נרשמתי בו ואין שדכן במדינה שלא יודע את שמי. מאז שהתגרשתי יצאתי לדייטים עם יותר מ – 20 בחורים, שכל אחד מהם הוא סיפור מפני עצמו. כעת, אני יכולה לכתוב תסריטים לעונה נוספת של "סרוגים" ולעונה של "עממיות" גם יחד. חשוב לציין, שבאחד מהבחורים התאהבתי מעל הראש והוא ריסק לי את הלב (על זה אני ארחיב בהזדמנות).

4. מבחינה אישית: עברתי לגור לבד בדירה שכורה באזור הכי בעייתי בתל אביב. שכניי הם יוצאי אפריקה למינהם, שלא נראה שהמדיניות של שר הפנים מזיזה להם. בהמשך חסמו את הרחוב בו אני מתגוררת לרגל שיפוצים בתשתיות הכביש. מה אני אגיד לכם, אין כמו לקום בשש בבוקר לרעש הטרקטורים והדחפורים.

אכן עברה שנה גדושה באירועים...

לאור האירועים הללו, אין רב בישראל שלא ביקרתי במדרשו בתחינה למציאת הזיווג. בעצתם, קניתי שמנים, נתתי צדקה, עברתי תיקוני נפש וגוף והחלפתי פעמיים מזוזות. הדירה שלי הפכה למרכז רוחני מלא נרות נשמה לזכרי צדיקים וסידורים. כל יום אני מוצאת את עצמי ממלמלת תפילות ותחנונים. מה שנקרא "להתפלל".

מיותר לציין, שהתיאבון שלי נעלם איפה שהוא ברבנות. כל דבר שאני אוכלת מלוח ומר. אין לי חשק לפתוח את המקרר, ואני אוכלת מתוך הכרח ולא מתוך הנאה, רק כדי שיהיה לי כוח. בהחלט "לא לאכול".

"לאהוב?" אני ממש מתפללת שזה יקרה, שאני אמצא את אהבת חיי. אבל לבינתיים אני חווה רק כישלונות בתחום הזה. מזל שמוקי כתב את "לב חופשי". כשהשיר הזה יצא הרגשתי שסוף סוף יש מישהו שמתאר את התחושות שלי במילים. עכשיו צריך לתת ללב שנשרף להשתחרר ולאור הגדול לעלות מתוך החושך....
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל