כוח הדיבור

פתע התבוננתי בעיניים אחרות על העולם: הרחוב היה שטוף נשים, עקרות בית, רווקות שהמתינו להגיע לפרקן, וסתם אלמנות. כולן דיברו אלו עם אלו. קשה היה להבחין אם זו היא רווקה המדברת עם עקרת בית או אלמנה המפטפטת עם רווקה, אבל דבר אחד אפיין את כולן: הן לא עצרו לרגע מדיבורן כדי לחשוב על הבעל שיש, או שאין או היה להן.

ישבתי לי בצהרי יום אפרורי על מרפסת ביתי בטל מעבודה ומלימודים. למטה השתרכה לה העיר שוקקת, רועשת, מפהקת וצוחקת. הכול היה עובר בוודאי כרגיל, וכדור הארץ היה סב על צדו השני בסוף היום כהרגלו מימים ימימה, לולא דבר פעוט שהתרחש מטר וחצי מתחת לאפי הבולט שני ס"מ מקו החזית של הבניין משולש הקומות בו גרתי.
שם למטה שוחחו שי נשים. שוחחו אמרתי? מוטב לומר דברו, אפילו מלמלו, או יותר נכון התיזו מילים. מפני שכל אחת דברה בקצב מהיר בלי לשים לב כלל לדברי רעותה ובלי לחכות אפילו לתשובות לשאלות בהן תבלה את דבריה. אולי הצלי בער להן בתנור, אולי התינוק היה זוחל בעריסתו לקראת הקצה שאת מתרסו שכחו להרים, מכל מקום אין ספק שאם אפשר באיזו צורה לעבור את מהירות הקול בדיבור ובכל זאת להיות נשמע, נשים אלו גילו זאת.
פתע התבוננתי בעיניים אחרות על העולם: הרחוב היה שטוף נשים, עקרות בית, רווקות שהמתינו להגיע לפרקן, וסתם אלמנות. כולן דיברו אלו עם אלו. קשה היה להבחין אם זו היא רווקה המדברת עם עקרת בית או אלמנה המפטפטת עם רווקה, אבל דבר אחד אפיין את כולן: הן לא עצרו לרגע מדיבורן כדי לחשוב על הבעל שיש, או שאין או היה להן. הן דברו ודברו ודברו על כל מה שאפשר לדבר עליו ועל כל מה שכבר אי אפשר לדבר אבל בכל זאת מנסים.
רעש המכוניות התעמעם במרחקים, שאון העיר השוקקת בשווקיה ובבתי המלאכה התאפס מול להיטות עצומה של דיבורים שעלתה מתחת למרפסתי.
הופ, ואז כמו התפוח המפורסם שנפל על ראשו של ניוטון, נצנץ גם בראשי ההמום הרעיון: מדוע לא לנצל אנרגיה עצומה זו של דיבור למטרות יצרניות? משבר האנרגיה הוא נושא כל כך מדובר לאחרונה, והנה כאן ממש ברחוב, הפתרון הפשוט לזה. נוכל ליצור מכשיר אשר יהפוך את גלי הקול לאנרגיה מניעה גלגלי תעשייה ומצעידה קדימה את ארצנו לקראת עצמאות כלכלית.
כמובן הבעיה היחידה היא שכל העניין דורש תכנון מדוקדק וסודיות מרביים! אסור שהנשים ירגישו ולו במשהו שעושים שימוש בדיבורן! שכן זה כל הכוח של שיחתן, שהיא חסרת תועלת ונועדה לריק. ברגע שהן תחושנה שדיבורן הוא בעל תכלית, אזי חזקה עליהן שתחתומנה את שפתותיהן, עד כי אפילו רכילות עסיסית לא תצא משם.
 
תמונה ראשית: Andrey
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל