דור ה"מילניאלס" בבגרותו בארצות הברית

ממשלות ישראל לפני ואחרי רצח רבין הביאו לתלות מלאה בארה"ב. לכן, ראוי ללמוד מה קורה בחברה האמריקנית.

קוראי הנבחרים, אני מעביר לעיונכם את המידע שלהלן כיוון שמדיניותן של ממשלות ישראל - לפני ואחרי הירצחו של רבין - הביאו למצב שנותרנו אסטרטגית עם השניים: דימונה וארה"ב. בלעדי תמיכת ארה"ב לא אפשר למכור בעולם נייר ערך ישראלי אחד. אשר על כן מה קורה שם הוא מעניינינו הנידרש עד מאד.


בארה"ב מכנים בסימנים דורות על פי גילאים:


דור המילניאלס (Millenials) – גילאי 18 עד 33
דור ה – X - גילאי 34 עד 49 דור הבייבי בומרס (Boomer) – גילאי 50 עד 68
דור Silent – גילאי 69 עד 86

מכון המחקר העצמאי פיו (Pew Institute) ערך מחקר לאיתור איפיוני ההשתנות מול שלוש הקבוצות הדוריות האלה. הסקר הקיף מידגם רחב של נשאלים והושווה למימצאי סקר של מכון פיו בעבר. המימצא הבהיר הוא שינויי העמדות של דור המילניאלס מול קבוצות הגיל האחרות:

דור המילניאלס יחסית לא נקשר לארגונים פוליטיים ודתיים, הוא קשור למדיה חברתית, עמוס בחובות, חסר אמון בבני אדם, אינו ממהר להתחתן ואופטימי ביחס לעתיד. הדור הזה הוא מגוון גזעים. בכל הנ"ל הוא מובחן מקבוצות הגילאים הבוגרים יותר. ובאפיוני רבים הוא שונה מקודמיו כאשר היו בני גילו היום.

50% מהמינליאלס מציירים עצמם כעצמאים ובלתי קשורים פוליטית; 29% מעידים כי אינם קשורים לדת. אלה שיעורים שונים מאד ממצאי הסקרים של פיו ברבע המאה בנושאים אלה: שעור הלא-משתייכים לאחת הדתות ב"דורות" האחרים: בדור ה-X 21%; ב – בומרס – 16%; ב SILENT—9%.

המילניאלס ברובם מצביעים לדמוקרטים ותומכים בהרבה מהנושאים הפוליטיים הליברליים כמו ממשלה פעילה בענייני תמיכה בנישואים חד-מיניים, לגליזציה של מריחואנה. ממצאים אלה ניגלו מסקירת מידגם ארצי של 1,824 שהושוו לממצאי סקרים מ- 1990 עד 2014.

הצעירים האלה מתרחקים מהתמסדויות אחרות כמו נישואים. רק 26% נשואים. כשהיו בני דור ה – X בגילם היו 36% נשואים והבייבי בומרס בגילם 48% היו נשואים וכשדור ה- Silent היו בגילם 65% היו כבר נשואים. 69% מהלא נשואים בין המילניאלס מבהירים שהיו רוצים להתחתן אלא שהם חסרים את התנאים הדרושים לכך.

בוגרים גם בכל קבוצות הגיל בעשור האחרון מבהירים כי הם קשורים פחות לארגונים דתיים ופוליטיים. אך המילניאלס מוליכים בהשתייכות החברתיות. הם המובילים בשימוש בפלטפורמות הדיגיטליות – האינטרמט, המובייל, הרשתות החברתיות. 81% מהם הם בפייסבוק ומספר החברים החציוני לאדם הוא 250. רב יותר מזה של הקבוצות האחרות (אם כי הפער הזה מצטמצם בשנים האחרונות).
אופי השימוש ברשתות של המילניאלס שונה מהאחרים. 55% מהם מעלים את ה – Selfie ( הצילום העצמי). בגילאים האחרים לא קיימת נטייה כזאת ל - selfie. רק 6 מ – 10 בומרס ידעו ורק 3 מ-10 מ – Silent ידעו פירוש המונח. כנגד זאת 9 מ – 10 מילניאלים טוענים שהרשת מביאה מידע אישי מוגזם מידי.

דור המילניאלס, כאמור, מגוון בהרכב הגזעי וככזה הוא דור מעבר: 43% מהם הם לא לבנים. 50% מהיילודים בארה"ב היום אינם לבנים. ההרכב הגזעי הזה מסביר את העמדות הפוליטיות הליברליות. מיגזר המיליניאלס הלבנים הם מעט פחות ליברלים מהלא לבנים, אבל יותר ליברלים מהלבנים שבקבוצות הגיל הבוגרות יותר האחרות.

בולט מאלה הוא רמת האמון בבני אדם. המילניאלס בוגרים עם רמה נמוכה מאד של אמון חברתי: לשאלה האם ככלל תסכים לאמירה שרוב האנשים ראויים לאמון או שיש להיזהר במגע אתם? – אמרו רק 19% מהנשאלים שרוב האנשים ראויים לאמון וזאת בהשוואה ל – 31% שאמרו מדור ה – X ו – 37% מדור ה – Silnt ו – 40% מדור הבומרס. ראוי לציין בהקשר זה שב – 1987 בדור ה – X 49% האמינו בבני אדם והיום רק 31%; הבומרס ב – 1988 האמינו 42% והיום – 40%; וה- SILENT – הנמיכו אמון מ- 49% ל – 37%. פחיתת האמון החברתי נגרמת בחלקה מההרכב הגזעי של המילניאלס.

למרות ירידת האמון החברתי והריחוק מממסדים מסורתיים, המינליאלס דומים לאחרים ביחס לביג ביזנס אך חורגים בתמיכה בתפקיד האקטיבי של הממשל. והם חורגים משהו באופטימיות לגבי עתיד אמריקה. 49% מהם אומרים שהשנים היותר טובות תבאנה בעתיד, לעומת 42% שסוברים כך בדור ה – X ; 44% בדור הבומרס ו – 39% בדור ה – SILENT.

האופטימיות הזאת עומדת מול הבעיות הכלכליות של הדור הצעיר הזה. שיעור בעלי ההשכלה הגבוה יותר גורר עומס חוב אישי רב יותר. השכר החציוני של העובדים בארה"ב נמוך מזה שב – 1999 והפערים גדלים.
מי שמבין כמה חשוב לנו כישראלים ללמוד את התהליכים בחברה האמריקאית ראוי לו להעמיק לימוד את הסקר הזה.

ראה"מ אמר השבוע: "ארה"ב אוהבת אותנו אני מכיר אותם"... פרס אמר בימים אחרים "הקשר עם צרפת הוא קשר רוחני תרבותי.." ואז בא דהגול והפף הכל.

קישור למחקר
תמונה ראשית: Ed Yourdon

 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל