הטיפוס על העץ על מנת לתבוע עוד ועוד תביעות

אנו עדים כיום ל"משבר" בתהליך המשא ומתן בין מדינת ישראל, האמריקניים ואבו מאזן ואנשיו. משבר, שמקורו בדרישות חוזרות ונוספות של אבו מאזן ואנשיו.

אנו עדים כיום ל"משבר" בתהליך המשא ומתן בין מדינת ישראל, האמריקניים ואבו מאזן ואנשיו. משבר, שמקורו בדרישות חוזרות ונוספות של אבו מאזן ואנשיו.
ניתוח המשבר מצביע על תהליך פבלובי בעמדתם של אנשי הפת"ח, לא רק מהיום, כי אם עוד בזמן ניהול המשא ומתן איתם, מאז היום ברק ראש ממשלה עבור לאולמרט המורשע וכלה בביבי. תהליך זה מאופיין במשא ומתן רציני מצד מדינת ישראל, תוך וויתורים שיש שיאמרו שהם כואבים ביותר ויש שיגידו שזהו תשלום עבור שלום, בעוד הצד שכנגד מטפס על העצים בדרישותיו (ויאמר ביושר שאת הסולם לטיפוס הגישו לו אנשי מחמ"ד (מחלקת המדינה האמריקנית והנשיאים: ביל קלינטון ומובארק חוסיין אובאמה, שמיד לאחר הטיפוס סילקו את הסולם ולא היה לצד הערבי מהיכן ואיך לרדת...). כך היה בעת שברק נפגש בקאמפ דיוויד עם עראפת (אללה מה ירחמו); כך היה בפגישות המרתוניות שניהל אולמרט וברגע שהגיש את ההצעה ששום ממשלה בישראל לא העיזה להגיש, אבן מאזן הבטיח שיבוא תוך שבוע ונאדה לא אבו מאזן ולא אבו שו אסמו, הופיעו ברחוב בלפור, עד היום נאלמו דום, מלבד הדרישה שהציבו שהמשא ומתן עם ביבי יתחיל מהנקודה שבה הסתיים המשא ומתן עם אולמרט.
דברים אלה מזכירים לי שיחה רחוקה בין ראש ממשלת ישראל מנחם בגין ז"ל לבין מי שהיה שר הפנים בממשלתו ד"ר יוסף בורג ז"ל. שיחה בה הציע מנחם בגין לד"ר בורג שינהל את המשא ומתן על האוטונומיה. ד"ר בורג אדם חכם ביקש מבגין זמן קצר להתייעצות וחזר ללשכתו אליה הזמין את מנכ"ל משרדו חיים קוברסקי ז"ל ואת אחד מעובדי המשרד שהיה מקורב אליו ושהיה ידוע בהכרותו את העולם הערבי, בסופה של הפגישה חזר ד"ר בורג למנחם בגין עם תשובה חיובית. אבל בדיון שהיה בלשכתו ובניתוח שעלה בין היושבים סביב השולחן העלה אותו עובד שאלה: אמנם סאדאת חתם על הסכם ובתוכו סעיף שבו מדינת ישראל תיכנס באופן מידי למשא ומתן על האוטונומיה, אבל מי יתקע לנו שלאחר משא ומתן זה אם יצלח יעבור המשא ומתן מהידיים המצריות לידיים ערביות אחרות כלומר מנהיגות של תושבים המתגוררים בשטחים או מחוצה להם ואז נגיע לשיטה הנקראת "שיטת הסלאמי". אזי המצרים יגיעו להישגים בוויתורים ישראלים ולאחריהם תושבי השטחים ומנהיגותם ידרשו וויתורים נוספים ובכל פעם יעלו את המחיר? הרי אנו בבזאר ים-תיכוני הוא הוסיף. בסופו של דבר אכן החל המשא ומתן, המצרים שקיימו מגעים עם יאסר ארעפת העלו דרישות מדרישות שונות שחלקן היו מקובלות וחלק נדונו מבלי לקבל החלטה כלשהי כשהן נדחות לשלב הבא של המשא ומתן שלבסוף התפוצץ, כביכול, בשל סיפוח רמת הגולן, אבל למעשה מי שגם לפיצוץ היו המצרים כנראה בשל כך שהפרטנר שלהם – הפלסטיני – העלה דרישות שגם הם ראו שיובילו למבוי סתום.
ובכן רבותי הנה לכם הסיבה האמתית מדוע אבו מאזן וחבר מרעיתו החלו לטפס על עצים כשאחד מהם גבוה מהשני. אנו מצויים בהמשך פעילותה של שיטת הסלאמי!
ברגע שהם מגיעים לשלב של הכרעה הם מנסים לסחוט עוד ועוד בטרם יגיעו לרגע סיום ההכרעה.
אצלנו ניסתר הדבר מבינתם של מנהלי המשא ומתן וכמובן שהאמריקנים אף הם טומנים ראשם בחול ויועציהם שאינם מבינים דבר וחצי דבר מהמתרחש בעולם הערבי, שוכחים שקיימת שיטה וקיים הגיון מקומי בבזר המזרח תיכוני.
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל