ליל הסדר - בריא או לא בריא?!

מה שתאכלו בסעודה ב'ליל הסדר' זה עניין שלכם, אמנם צריכים להיות שמחים ואין שמחה בלא בשר ויין, אז מסמא תאכלו בשר ותשתו יין, והעיקר להיות בשמחה ולספר ביציאת מצרים.אבל בסדר של 'ליל הסדר' יש לנו כמה מצוות אכילה, בואו נתבונן בהם מעט ונבדוק לפי הידע שלנו היום, בריא או לא בריא?!

מצות מצווה

המצה כמו הלחם היא מקמח ומים, רק שהמצה עשויה אך ורק מקמח ומים ללא שום תוספת – סמל לענווה והיא נקראת 'לחם עוני'. אם כן כמו בלחם חשוב לדעת מאיזה קמח עושים את המצה.
יש כזו מקמח לבן ויש כזו מקמח מלא, אבל אף אחד לא אומר לנו את זה. (ומעניין שכאן ההלכה היא שעוזרת לנו) ידוע שאת המצה צריך לשמור שלא תחמיץ, וממתי מתחילים לשמור? - יש שתי אפשרויות, משעת הטחינה של החיטה שהקמח לא יבוא במגע עם מים, או כמו המחמירים שנוהגים לשמור על החיטה כבר מזמן הקצירה, זאת אומרת כבר מחג הקציר שהחיטה לא תבוא במגע עם מים או לחות.
ולפי זה מתחלקים המצות! אלו שמספיק להם משעת טחינה משתמשים בקמח לבן ואלה שמשעת קצירה טוחנים את החיטים השלמות ומקבלים קמח מחיטה מלאה, וזה בהחלט ניכר, גם לעין וגם לכיס, כי בגלל השמירה המיוחדת החיטה הרבה יותר יקרה וגם המצות, ומי שיתבונן על המצות הללו יראה שהם עשויות מקמח מלא.
אם כן גם לבריאות עדיף מצות שמורות מזמן הקצירה.
ואם כבר מדברים על מצות, אז ישנם גם מצות עבודת יד שהם הרבה יותר יקרות, ולמה עושים מצות ביד?! – כי הכוונה קובעת ובמכונה אי אפשר להכניס כוונה, וב"מצות המצווה" של ליל הסדר עדיף שתהיה כוונה של העושים, שהם עושים את המצות לשם מצת מצווה. ולמצות הללו הזוהר קורא 'נהמא דאסותא' כלומר מצות הרפואה, אז לא רק שהם אוכל בריא אלא גם אוכל מרפא.
בליל הסדר בסך הכול צריך להשתדל לאכול לפחות 90 גרם (3 כזיתות, כל כזית כ30 גרם, ולכן מצת מכונה שוקלת 30 גרם) מצות בשלוש פעמים לפי החלוקה הבאה, 30 גרם בברכה "על אכילת מצה", ואחר כך בכורך זכר להלל הזקן יחד עם 30 גרם חסה וחרוסת, ולבסוף 30 גרם באפיקומן שאחריו לא אוכלים כלום. כל האכילות צריכות להיות תוך ארבע וחצי דקות, (המחמירים אוכלים 60 גרם 30 גרם ו60 גרם להידור מצווה).
 

כרפס

כרפס זהו הסלרי. הסלרי הוא ירק מאוד שימושי במטבח, ואוכלים את כולו. את העלים, הגבעולים, השורש והזרעים, בליל הסדר אוכלים מעט. מברכים 'בורא פרי האדמה' מטבילים עלים לא מבושלים במי מלח ואוכלים פחות מ20 גרם.
ערכו הבריאותי של הסלרי הוא רב, הוא מכיל סידן ברזל אשלגן ויטמינים A וC, ומשמש ברפואה הטבעית והסינית למגוון רחב של בעיות רפואיות, לדוגמא סלרי מונע ומרפא דלקות בפרט בדרכי השתן ובראש, מוריד לחץ דם וכולסטרול, מכיל נוגדי חמצון ומונע התפתחות של תאים סרטניים מסוימים. צורת גבעולי הסלרי דומה לעצמות, ואכן הוא מחזק את העצמות בסיליקון שהוא מכיל, וגם מכיל 23% נתרן בדיוק כמו בעצמות.
יש שימושים רבים בסלרי, ודווקא עכשיו ניתן למצוא בשווקים סלרי עם ראש גדול ואני עושה ממנו שניצלים, כן בדיוק כמו שניצל, וזה מעדן, וכמובן סלטים ומרקים עם סלרי זה משהו אחר.
 

יין לארבע כוסות

ארבעת הכוסות של ליל הסדר זה דבר מפורסם, ארבעה כוסות כנגד ארבע לשונות של גאולה. יצרני היין הכשר לפסח חוגגים, זה הזמן שלהם למכור יין ומיץ ענבים, וזו ההזדמנות שלנו לקנות כי כולם עושים מבצעים.
היין הוא אחד מהמיצים הטובים ביותר לבריאות, בפרט יין אדום יבש שמכיל המון נוגדי חמצון ומנקה את הדם. היום כל רופא יודע וממליץ על חצי כוס יין אדום יבש ביום לבריאות, אם כן יש לנו הזדמנות גם לקיים את המצווה וגם לשתות, ומבחינת ההלכה והבריאות אין הבדל בין יין למיץ ענבים, ומי שהיין קשה לו יכול בהחלט לשתות מיץ ענבים עדיף אדום.
כדי לקיים את המצווה כהלכתה, עדיף לקחת כוסות קטנות שמכילות לא יותר מ100CC למלא אותם על גדותם (אבל להיזהר שלא יישפך) להוסיף טיפת מים (למתק את הדינים, דרך חירות) ולשתות את כל היין בהסבה בפעם אחת.
 

מרור - החסה!

עדות המזרח הספרדים אומרים על דרך ההלצה שהקב"ה חס על הספרדים ונתן להם חסה, כי האשכנזים אוכלים שורש לבן (כריין) שקשה מאוד לאוכלו כי הוא חריף מאוד, עד לדמעות, כאשר החסה היא טעימה.
אמנם בחסה ישנם בעיות של תולעים ולכן לוקחים חסה בהשגחה ללא תולעים, ואוכלים בס"ה כל אחד כ 60 גרם בפעמיים. תחילה כאשר מברכים על אכילת מרור אוכלים כ 30 גרם בארבע וחצי דקות, ולאחר מכן עם המצה והחרוסת בכורך אוכלים עוד כ 30 גרם זכר להלל הזקן.
החסה היא בריאה מאוד וידועה לכל אוהבי הסלטים החיים, הצמחונים והטבעונים לא מוותרים עליה.
היא ידועה כמשפרת עיכול ומונעת עצירות, מורידה מתח כולסטרול ולחץ דם, שומרת על רמת סוכר קבועה בדם ומכילה המון ויטמינים ומינרלים. בריא וטעים, גם בלי רוטב אלף האיים.
 

חרוסת

החרוסת היא זכר לטיט אבל שלא כמו הטיט היא טעימה ומחכים לה כל השנה, קשה לנו להתאפק וכבר עם המרור שהמצווה היא רק להטבילה, מגניבים מהחרוסת הטעימה. (להלכה באכילת המרור רק מטבילים בחרוסת, זאת אומרת מלחלחים את החסה במעט מתיקות) אבל בכורך כבר זוללים את המצה החסה והחרוסת, הטעם הכול כך מוכר של ליל הסדר.
חרוסת לכל הדעות מלאה בריאות, עושים אותה מסוגים שונים של פירות יבשים, כמו שקדים אגוזי מלך בונדוק אגוזי פקאן גרעיני חמנייה מקולפים שומשום ועוד כהנה וכהנה פירות יבשים יקרים, טוחנים הכול בבלנדר, וטוחנים גם צימוקים ומשמש וחמוציות ועוד פירות מתוקים כשרים לפסח כמובן!!
טוחנים בבלנדר גם תפוחי עץ ואגסים ומערבבים הכול יחד עם תמרים מגורענים עד שמקבלים עיסה אחידה וכבידה, מוסיפים כמובן קינמון וזנגביל טחונים ושומרים במקרר עד ליל הסדר.
את היין מוסיפים רק סמוך לליל הסדר, וכדאי ללוש רק את הכמות הנצרכת כי עם היין זה מחמיץ יותר מהר. מותר לערבב את העיסה ביין גם בחג, עד שמקבלים את הסמיכות הרצויה.
אז כל הדברים הטובים נמצאים בחרוסת ובוודאי שהיא בריאה מאוד ונשמרת לזמן ארוך ואצלנו אני מכין חרוסת לכל הילדים וכל הפסח נהנים מחרוסת טעימה ובריאה על המצות (יותר בריא ויותר טעים מריבה).
 

הסעודה

זו סעודת מלכים!
אמנם אחרי כל המצות כבר קשה לאכול הרבה, אבל כדאי לאכול דגי סולומון בשביל האומגה 3, מרק קנידלך בשביל המנהג, ובשר לכבוד החג.
אשמח מאוד לקבל תגובות, וספרו לי גם אתם על החרוסת שלכם.
בברכת חג כשר ושמח
הרב איתן הנה
 
תמונה ראשית: Yoninah
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל