הולילאנד: הגיאוגרפיה של פסגות השחיתות הפלילית וזו הלא פלילית

החוויה הציבורית מההצגה הזאת היא לא מהרובד הפוליטי הידוע כהון-שילטון-עיתונ(אים). היא נובעת ממעמקים היסטוריים יהודיים.

 

Holy land = הולילאנד
 
ואולי זה רגע המפנה, שאלה העיתונאית החשובה, במבי שלג, למחרת ההרשעות במשפט פרויקט הולילאנד.
ענייני ברשימה זאת לא בסיפורים של המורשעים והמזדכים. מי לא עוסק בכך ואין לי להוסיף. אני בא לטעון כי החוויה הציבורית מההצגה הזאת היא לא מהרובד הפוליטי הידוע כהון-שילטון-עיתונ(אים). היא נובעת ממעמקים היסטוריים יהודיים. קשה להאמין שזה מיקרי כאשר נשיא, ראש ממשלה, שר אוצר, שרים בכירים שיועצים משפטיים חילצו, שרים אחדים, רבנים לרמותיהם, ראשי ערים, ענקי הון קרובי שילטון – מלהקים בתיאטרון היהודי הזה.
איך הצליחה מהפיכת הריבונות של עם ישראל
אם שואלים – כשמותר לתת רק תשובה אחת - מהי סיבת ההצלחה של הציונות להקים ריבונות לעם ישראל, שאליבא דכולי עלמא לא הייתה ולא תהיה כמותה מהמפץ הגדול ועד אחרית העולם? – התשובה היא: שהמנהיגים הרוחניים והפוליטיים בימיה הראשונים לא ריחמו על העם היהודי! לא אחרים אשמים ולא אחרים יושיעו אלא אנחנו לבדינו נגאל את אורח חיינו האישיים והחברתיים. שלום עליכם, מנדלי, יל"ג, מאפו, ברנר, ביאליק, צ'רניחובסקי, הרצל, ויצמן, בן גוריון, ז'בוטינסקי ואחרים אהבו אבל, לא ריחמו על עמם. צריך להוציא את העם מהגלות ואת הגלות מהעם.

מגלה טמירין (ניסתרות)

בהמלצת מבקר ספרות מצאתי בחנות ספרים ישנים את הספר "מגלה טמירין" מאת יוסף פרל , שנכתב לפני למעלה ממאתיים שנה. ובו הוא מתאר את חצרות הרבנים החסידים, את הגבאים והעסקנים והמאכרים שמסביב לחצר, ועוסקים בתככים ומזימות, שוחד ותרמיות בפנים בקהילות ובחוץ אל הגויים המושלים. והמניע הוא כוח ושליטה, בצע כסף. פגיעה באחרים בחסות הרב הצדיק שיחיה.
מנדל אפלבאום בקבוצת שילר נשבע שראה איך סוחרים יהודים ביריד קונים מגוי שיכור עגל בתור אווז. כשלעגתי לסיפור הוא תאר לי את האיך. אביו של דידי מנוסי אירח בגבע קצינים פולנים. בסיורם החשיך היום וראו אור בלול. שאלו למה. אמר להם: אנחנו מאריכים לתרנגולות את היום והן מרבות ביצים. והוא שומע אחד אומר: פה אין להם את מי לרמות אז הם מרמים את התרנגולות. אבל, אתה מבין ששם הייתה גלות קשה. לשרוד בעולם האנטישמי הזה חייבים את "המאכריות" של הגבאים והעסקנים המשחדים על ימין ועל שמאל. לזכותם הם ארגנו גם עזרה ההדדית ופידיון השבויים ועוד.

מדינה עברית

לחלץ אותנו משם ובה בעת לחלץ את הגלות מהיהודים, שיבואו למדינה העברית, לשפה העברית, לתרבות העברית ולקהילה העברית האחרת מהיהודית שם, באה הציונות. המהפכה הזאת צלחה מאד בתחילתה ונקטעה עם השואה. מגשימיה נרתעו ממרידתם ביהדות ההיא. ובא בן גוריון שלא רצה חוקה והפך את מועצת העם לכנסת בלי לנסח חוקה, ואחרי 19 שנה בא עלינו כיבוש הפלשתינים. ושלושה אלה: רתיעת המייסדים מהמהפכה העברית, הבריחה מהחוקה והכיבוש, אלה ממליכים את היהודיות משם על הישראליות כאן. ואת זה לומדים מהשלווה שהציבור מקבל את הנורמות הניגלות. וחוזר מורשע להנהיג מפלגה לכנסת ואח"כ לממשלה. ואתה לומד שקוד ההתנהגות במחאה החברתית למאות אלפיהם הוא לא הצדק שבגרונם אלא "הלא להיות פראייר" בהוויתם.
 
הפסגות בגיאוגרפיה של האי מתוקנות

מה שנגלה במשפט הולילאנד הוא אחת הפסגות של השחיתות. יש נוספות, גם במונחים פליליים ויותר במונחים של מותר ואסור בדמוקרטיה. כל יום נחשפות חבורות שמעשיהן מושחתים: מנהלי החסכונות שלנו שגבורתם תלויה בפיננסיה הבינלאומית וכל שהם צריכים הוא לא לבזבז את החסכונות (וראינו בתספורות) מרפדים האחד את השני ב – 18, 12, 10, 9, 7 מיליון ₪ בשנה. ולידם מנהלי הבנקים ומנהלי חברות ציבוריות הפורשים במצנחי זהב ומרוששים עמיתים. ובכנסת לפיד וליברמן המחוקקים את "חוק המשילות", עומדים על היציע ומפהקים. וארגוני העובדים שותקים. וזו רק פיסגה אחת בגיאוגרפיה של השחיתות. הפסגות האחרות מתגלות ביחס לניצולי השואה, בשיטת עובדי הקבלן השודדת עובדים, ביחס למשוועים לדיור הציבורי (כעניים בנינו למאות אלפים דיור ציבורי), בפערי ההכנסה השיאניים ועוד ועוד – כל אלה יונקים מאותו השורש של השחיתות הנגזרת ממדינה לא מתוקנת לשבטיה היהודיים המתחזים לישראלים. ולתרבות ההשחתות הזאת תורמים ארגוני עובדים המצטרפים למפלגת שילטון כדי לשדוד תנאים ע"ח אחרים. ולתרבות הזאת תורמים המתנחלים הנוגסים מיליארדים מעניי הארץ וקרקעות מהעם הכבוש ותורם אדלסון במיליארדיו לשוד ענף העיתונות שאין מתוקנות בלעדיה. אלה פירותיה של מדינה לא מתוקנת. בחללים פועלים המאכרים הפליליים ובמקביל הפוליטיים כשהקוד הוא חוסר האחריות! מי שמצפה למפנה חייב לצלם את הפסגות הרבות של השחיתות הפלילית ולא פחות של השחיתות הלא פלילית לפסגותיה. את המפנה של במבי שלג עושים במאבק פוליטי הקורא לישרים לשילטון.

 
 

תמונה ראשית: Adiel lo


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל