חזרה לישראל - קורס מזורז לצמצום הרכוש (מה שייכנס במכולה)

בקרוב נחזור לישראל, נעמיס את רכושנו במכולה ונטוס הביתה. כנראה שקל יותר לרכוש דברים מאשר לזרוק/לתת וזה הזמן להיפטר מהרכוש המיותר. ההיערכות למכולה היא קורס מזורז לאספנים – איך לזרוק 10 ארגזים ועדיין להרגיש שלא חסר לך כלום! כנראה שהגיע הזמן להפרד ממכנסי השלג, מהדברים שהגיעו במכולה מישראל ולא נגענו בהם 3 שנים... והרשימה עוד ארוכה.

זו הרגשה טובה לדעת שכל הרהיטים, כלי מטבח, הבגדים והצעצועים יחזרו איתנו הביתה. כשהמכולה מישראל הגיעה לקנדה עם כל הרכוש שלנו, התחלנו לראשונה להרגיש בבית, גם בקנדה.
בקרוב נשלח לישראל מכולה שכוללת גם את הדברים שקנינו בקנדה והם כנראה ישתלבו יפה בבית בכפ"ס ויהוו תזכורת נעימה לתקופת הרילוקיישן.

יש רק בעיה אחת קטנה - לא בטוח שהכל ייכנס למכולה או שיהיה מקום נח לאחסן בבית שבכפ"ס.
יש דברים שהבאנו מישראל ובמשך שלוש שנים לא נגענו בהם ויש דברים שרכשנו בקנדה. זה הזמן להחליט מה ייכנס למכולה לישראל ומה לא.
 

להביא לישראל את מכנסי השלג ? מתי נשתמש בהם, כשמביאים קצת שלג מהחרמון לקניון ערים בכפ"ס ?

הגיע הזמן להחליט האם גם הפעם המכולה תועמס בדברים שלעולם לא יהיו בשימוש.
כנראה שלא נצטרך את מכנסי השלג שלנו בישראל, גם לא ביום שמביאים שלג מהחרמון לקניון ערים בכפ"ס (עוד עושים את זה??).
אולי בכל זאת ניקח איתנו לישראל את מכנסי השלג ואת המעילים והכפפות העבים של קנדה למקרה שנצא לחופשה נעימה באירופה ב 0 מעלות. למה לא ? אחרי שעברנו חורף קפוא במיוחד, גם במונחים קנדיים, לא תהיה לנו בעיה לנפוש בחורף האירופאי.
 

אני מקווה שבישראל אשתמש בבגדי הספורט שלי, יותר מאשר במכנסי השלג

כבר סיפרתי שבקנדה גיליתי מחדש את הפנאי וכשיש זמן לעשות ספורט, צריך לקנות בגדי ספורט.
עוד מעט יסתיימו ימי הרילוקיישן ונחזור לחיי השגרה הישראליים שלנו : אני אחזור לעבודה, ניהול של בית עם 4 ילדים, אתרגל מחדש לטיסות של בעלי לחו"ל ואצטרך למצא דרך להמשיך ולהתמיד בספורט.
אני אקח איתי לישראל את כל בגדי הספורט החדשים שלי ואני מקווה שאשתמש בהם יותר מאשר במכנסי השלג !!
זה נכון שבישראל כולם רצים מרתון או רוכבים באופניים ? נראה לפי הכתבות ב YNET והפרסומים בפייסבוק שבשלוש השנים שאנחנו בקנדה כולם נעשו ספורטיביים. בטוח שהבעיה לא תהיה עם מי לצאת לאימון.
 

ניירות, ניירות, ניירות ....

כנראה שאחת לכמה זמן, כדאי לעבור בית (לא חייבים לעבור ארץ) ולנצל את ההזדמנות לזרוק מאות מסמכים, שנראו מאוד חשובים בזמן שתויקו ואיבדו מחשיבותם אחרי כמה שנות צבירת אבק. אני חייבת להודות שגם כאן התלבטתי לגבי מסמכים רבים.
כדאי לשמור את המחברת שליוותה אותי בתחילת הרילוקישן ? כנראה שלא אצטרך יותר את הלינק למבחני התיאוריה לנהיגה בקנדה או את רשימת הרופאים באזור, אבל איזה כיף לראות את המחברת שנרשמה כשהכל היה זר ועכשיו הכל מוכר.
כדאי להעביר לארץ את כל החשבוניות מקנדה ? מזל שלא זרקתי אותן, כי נבחרנו למדגם הביקורת של מס ההכנסה הקנדי... ועוד.

לגבי מסמכי הפרידה שקיבלנו לפני 3 שנים, לא היתה התלבטות. המכתבים הם מזכרת מרגשת לפרידות ולגעגועים שהתחילו לפני 3 שנים. אז נראה היה ששלוש שנים הוא פרק זמן ארוך (וגם היו שהאמינו שנאריך את הרילוקיישן). התחושה כיום היא שהזמן עבר ממש מהר (לפחות לנו).
 

אילו ספרים לקחת לישראל ?

ברגע של אופטימיות, החלטתי שניקח איתנו לישראל את ספרי הילדים באנגלית. אולי זה קצת יומרני לדרוש מהילדים שעם חזרתם לישראל, בנוסף להשלמת הפערים בחשבון, בשפה/לשון ובמיוחד בתנ"ך, יהיו להם עוד אנרגיות לקרא ספרים באנגלית, אך עוד לא אבדה תיקוותנו.

נפרדתי (בכאב) מהרבה ספרים וחוברות שהבאנו מישראל. למרות שניתן למצא כל מידע באינטרנט, השארתי ספר מייצג מכל נושא. כנראה שבכל זאת נחזיר לישראל ספרים שלא נשתמש בהם. ככל הנראה אני צריכה עוד "קורס גמילה לאספנים" (אבל בלי רילוקיישן).
 

כמה מרגש יהיה לראות שוב את המכולה מול הבית.

בקרוב מאוד המכולה עם כל רכושנו תצא בדרכה לישראל.
לא משנה אילו דברים נחזיר לישראל ואילו לא, לא נראה לי שיחסר לנו משהו בישראל.
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל