אל תאמינו להם, הם יודעים

מנהיגי קולוניית המתנחלים יודעים מי הם המבצעים את הוונדליזם כלפי הפלשתינים ו/או חיילי צה"ל.


מנהיגי קולוניית המתנחלים יודעים מי הם המבצעים את הוונדליזם כלפי הפלשתינים ו/או חיילי צה"ל. ראשי המועצות ורכזי הביטחון מכירים אותם בשמות. הם יודעים מי הרבנים המעודדים את העוקרים והשורפים והמחבלים. יודעים ולא מוסרים. השר לביטחון פנים אומר בטלוויזיה שהוא מחכה לאישור היועץ המשפטי כדי להפעיל צווים מינהליים. שטות גמורה. המפקד הצבאי יכול להרחיק כל אחד.
אנחנו יודעים שכך הדברים על פי קל וחומר: הם ידעו מי הרבנים שאישרו לרוצח רבין לפעול ולא מסרו את שמותיהם ואף העלו בכבודם. רב הגון אישר אך נרתע מלנקוב שמותיהם. ואם נהגו כך אז, קל וחומר לא ימסרו היום. אפילו יש ביניהם שמוחים ביושר נגד הפורעים, הם יכחישו שאלה גדלו בערוגה שלהם.
לו היה די. אנ. איי תרבותי ו/או פוליטי היינו מגלים כי פורעי יצהר והאחרים מתג-הזוועות (לפי מאיר שלו), הם תעתיק מהדי.נ.איי של האליטה המייסדת המנהיגה את הצרה הצרורה ההתנחלויות.
צעירי תג הזוועות הם דור שני. הראשונים במחתרת היהודית בשנות ה – 80. ביצעו טירור של הרג אזרחים. התגלו ולא הספיקו לעולל את המתוכנן – פיצוץ מסגדי הר הבית. והפוליטיקה הישראלית קנתה מהם את תרבות קריצות העין ושיחררו אותם מהר כי הם אוהבי העם.
אי אז ב – 1974 פגש אותי ישראל הראל, לימים האידיאולוג לקולוניות, ובהתלהבות תאר את חזון ההתנחלות, צעירי בני עקיבא שחשו כגלגל חמישי במרכבת יישוב הארץ והקמת המדינה, תפשו הזדמנות לעלות בהר ולאחוז במושכות הלאומיות. אנחנו דור המנהיגים הבא. לא פחות.
במפגש עם הראל וטחרים היזהרנו: אתם רוכבים על ממשלה מוכת מלחמת כיפור ואוחזים בסיפורי ההתיישבות בטרם מדינה ותביאו למצבים שהמדינה לא תעמוד בהם, בחינת הסיפור: פעם הביאו לעיר דוב ועליו תכשיטים וזהב. ואמרו מי שירכוב על הדוב ייטול התכשיטים והזהב. עד שקם אחד ואמר: אתם מסתכלים במה שעליו ואני מסתכל בשיניו. אתם מסתכלים על שטחים וארץ , אנחנו מסתכלים על השיניים של מיליוני פלשתינים נטולי זכויות שימרדו חזור ומרוד כפי שכתוב בתורה ואם לא כתוב תכתבו.
מי שבא לקראתם הייתה מפלגת העבודה המפולגת. אלון נגד דיין והם מקבלים את חברון. פרס נגד רבין והם מקבלים את סבסטיה. הקיבוץ המאוחד לביקעה ונפתחה הרעה. ובא הליכוד להכפיל ולשלש ולרבע ולחמש את הקלקלות של מפלגת העבודה. ומאז, פלשתינים בבוקר, פלשתינים בצהרים, בערב, בלילה ובאשמורת הבוקר.
איש ואישה ממעמד הביניים, אם יש את נפשכם לדעת מדוע יצאתם להפגנה של מאות האלפים, לכו אל הקולוניות. המפעל הזה מאז אופירה בשארם אל שייך ועד ימינו אלה - הקולונים לקחו 120 או 150 מיליארד דולר (להערכתי הגבוה הוא הנתון). רק הריבית על הטעות הזאת הייתה מספיקה לממן את כל השירותים החברתיים ברמה האירופית. המדע, החינוך, האוניברסיטאות והבריאות והשיכון והסביבה והתשתיות ושיקום השכונות וערי השדה – כל אלה איכותם הייתה ניגזרת מהניהול והמדיניות ולא ממחסור בתקציבים.
משנכנעו הממשלות למתנחלים, הצליחו אלה לדרדר לנורמות של שיבטיה. מדינה – שאינה שבטיה - לא יכולה לשקר, להערים ולקרוץ לציבור, לבית המשפט, לצפצף על החוק הארצי והבינלאומי. לא יכולה להתיר למפקדי הצבא סימביוזה לשרות המתנחלים ותיכמוניהם. לא יכולה שצבאה יתנוון כמשטרה לפלשתינים עד שנכשל צבאית בלבנון השנייה. לא יכולה לגזול קרקעות פרטיות מכבושים ולחפות על שודדי קרקעות פרטיים. מדינה לא יכולה להעביר וגם להגניב תקציבי עתק הנגזלים מעניי הארץ לחטיבה להתיישבות של הסוכנות.
ולא אמרנו מילה על העוני. זו ההוויה הישראלית שבאה עלינו ממפעל הקולוניות. מי שלא רואה את הקשר אקנה ממנו את המשקפיים כדי לא לראות גם אני. האם ואיך נצא או שיוציאו אותנו מתוכנית של המוטציה המפד"לית "ההבית היהודי"והימין הלאומני לחסל את מדינת עם ישראל לטובת מדינת שני העמים?
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל