מציאות או דמיון אצלי בפלאפון

אנחנו כל כך מתוקשרים, כולם עושים ליקים, כולם עוקבים, הרשתות החברתיות פורחות...מי באמת עוקב אחרינו.. האם אנחנו באמת יודעים? האם אנחנו כאנושות עוברים משבר כשהתקשורת הבין אישית נדחקת הצידה לטובת המחשב, הפייס בוק..כמה אנחנו באמת יודעים לאן המילים שלנו דוהרות....

כמה קל לעקוב אחרינו כשכל הפרטים שלנו מרוחים בכל מקום,מי שומר על הפרטיות שלנו.?


כן ,אני עונה לנייד בזמן שאני מקלידה עוד כמה נתונים במחשב, שלום כאן סגן ניצב אריאלי אני מדבר עם שירי גליץ. כן אני עונה. גברת גליץ נפתחת נגדך חקירה את מוזמנת למשטרה שברחוב הגידם 18 . הנייד נפל לרגע מהיד לריצפה וכשהרמתי אותו ראיתי שעל הצג אין מספר רק את האותיות "מספר פרטי" תגיד לי אני אומרת למר ניצב, האם אתה מתבדח? סנ"צ אריאלי עונה לי
"אחד באפריל" כבר עבר החודש והוא ממש לא מתבדח. אם כן אני אומרת לו אז אם אתה לא מתבדח למה החלטת להתקשר אלי ולספר לי בדיחות הזויות ?ועוד בזמן שאני עמוסה בעבודה?
גברת גליץ כרגע יש לי כאן את כל הפרטים עלייך כולל עדות של האדם שהתלונן עלייך + הוכחות חותכות. מר ניצב אריאלי אולי זו טעות, אולי יש עוד שירי גליץ? במה אני מואשמת לכל הרוחות.
את חדרת לפרטיות של אדם שגר בשכנות אליך וצילמת עם הנייד שלך אותו את ילדיו ואת בת זוגתו. אני מה? מי זה האדם הזה אני שואלת בתמיהה? איך הגעתי אליו? הניצב הזה אריאלי אומר לי "בקור רוח " בלי להתבלבל " את הכרת אותו דרך אתר וירטואלי". פרצתי בצחוק למרות שפעימות ליבי נסקו לשמיים כי הבנתי שמשהו כאן בא להעליל עלי עלילה . ניסיתי לחשוב על מה לכל הרוחות הוא מדבר. התחלתי לחשוב בקול....מי מהשכנים שלי מימיני ומשמאלי בקשר אתנו חוץ "מהי ובי".
ועוד הוא מוסיף שיש לו הוכחות שיכולות לפרק לי את המשפחה. תמונות מתוך הטלפון שנמצאות אצלו כהוכחה ואם אני אגיע אליו למשרד הוא יסביר לי הכל.
לאחר שיחה מתישה של חצי שעה אריאלי הבין שאולי הוא טעה בזיהוי...הוא מסביר לי שהחשוב מכל מה שאמר שאתעסק בענייני ולא אחדור לאף אחד לחיים. ושכרגע אני חפה מכל פשע כי לא הוכח דבר ושהוא סוגר את התיק.
הוא ניתק ,ליבי ניתר..המוח שלי צף בלי יכולת לחשוב מטר קדימה על מה כל המהומה הייתה.
הרי תמונות מתוך הנייד הם כניסה לפרטיות. והיות ולא צילמתי אף אחד אין לי על מה לחשוש.
אך בכל זאת כל השיחה ההזויה הזו לא הייתה בגדר מדע בדיוני היא התנהלה אצלי בפלאפון.
כשנרגעתי חייגתי למשטרה לבדוק מי הוא אותו ליצן שטען שהוא סנ"צ אריאלי, כמובן שלא הופתעתי כשאמרו לי שאין אחד כזה במשטרה. השפורפרת נשארה לי ביד והצליל היחיד ששמעתי באותו רגע היה צליל של מחשבה צלולה אחת והיא המחשבה שכולנו נתונים במעקב מתמיד בכל רגע נתון ע"י "האח הגדול" ולפעמים המציאות עולה על כל דמיון כשהחיים הפרטיים של כולנו נמרחים על קילומטרים של מ י ל י ם...
 
תמונה: Adrian Clark

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל