תזכורת: למה פולארד לא ישוחרר

פולארד לא היה מרגל, פולארד גם לא עסק בריגול, פולארד היה אדם שידע שארה"ב משקרת למדינת ישראל וחשף זאת! פולארד לא נמצא בכלא סתם כעונש, אלא: כנקמה!

פולארד לא היה מרגל, פולארד גם לא עסק בריגול, פולארד היה אדם שידע שארה"ב משקרת למדינת ישראל וחשף זאת! פולארד לא נמצא בכלא סתם כעונש, אלא: כנקמה!
▪ ▪ ▪
כמי שעקב אחרי מקרה פולארד מראשיתו, אוכל לומר, שמרבית הציבור בארץ ובארצות הברית, אינו מודע לנזק הנורא שפולארד גרם לארה"ב, נזק זה היה כה חמור עד ששר ההגנה,מזכיר המדינה, וראש ה-CIA ( דאז), איימו להתפטר מייד אם הנשיא ביל קלינטון יממש את הבטחתו לראש ממשלת ישראל דאז, יצחק רבין, ולשחרר את פולארד. (וה"גבר" הזה קלינטון נסוג מהבטחתו...)

מה הדבר הנורא שפולרד עשה? מסתבר שהוא בכלל לא ריגל (אף ששקרני ה-CIA רמזו אפילו על קשר שלו כביכול לברה"מ ו"לעוד מדינות"...),כל זה סתם זבל שהנבלים שם ניסו לטפול עליו, חומר שאפילו לא הוצג במשפטו,- מסתבר כי למעשה, כל מה שפולארד עשה, היה להעביר לאישיות ישראלית ביטחונית בוושינגטון (מבלי שנתבקש לכך!) חומר מודיעיני עדכני לגבי הזירה המזרח-התיכונית בכלל ,והטרור הפלשתיני בפרט, חומר אשר נאסף בידי מעבידיו במערכות הביון האמריקני, חומר אשר ארה"ב התחייבה להעביר לישראל במסגרת ההסכם מ-1983,לשיתוף פעולה מלא - מודיעני ואסטרטגי - ונמנעה מלעשות כך!!.

למעשה, יש גם לזכור שבו בזמן שארה"ב מנעה מישראל חומר מודיעיני בעל ערך רב עבורה במאבקה בטרור,ישראל העבירה לארה"ב לפי ההסכם חומר ומידע רב שנאסף בדמים מרובים על נשק סובייטי חדיש ועוד נתוני מודיעין מארצות המזרח התיכון שהיו חיוניים לביטחון ארה"ב.

פולארד לא פגע בביטחון ארה"ב! הוא לא פגע בסוכניהם בשטח וגם לא חשף מקורות מודיעין, הוא רק הראה, כי למעשה הסכמים שארה"ב עושה עם ישראל אין להם כל ערך יונתן פולארד חשף לכל את ערוותו של הממשל בארה"ב כגוף חסר אמינות, (כלפי כל מדינה בעולם...) ולכן הוא לא סתם נענש, הם החליטו לנקום בו על הבושה שגרם להם, ולכן אין כל סיכוי שישוחרר ויספר את סיפורו.

אנחנו למדנו ערב מלחמת ששת הימים כמה לא שוות הבטחות והסכמים של ממשלת ארה"ב (כגון פתיחת מיצרי טירן לשיט ישראלי..). ההסכם האסטרטגי עם ישראל בשנות השמונים בא לתקן כביכול פאשלה אמריקנית זו, ובמקום זה קם לו חוקר זוטר, בחור יהודי טוב, וחושף שוב תרמית אמריקנית כלפינו.

בארה"ב נתפסו לא מעט בוגדים ומרגלים, גם כאלו שהסגירו למוות סוכנים אחרים, אף אחד מהם לא קיבל יחס נוקשה וחמור כל-כך כמו פולארד,- ושוב: למרות הוא לא גרם כל נזק מודיעני לארה"ב. אבל, כל עוד חיים הפאשלונרים של אז בממשל בארה"ב, אלו אשר היו אחראים לתרמית הגדולה שניסו לבצע על ישראל, הם לא יתנו לפולארד לצאת מהכלא.

מצד שני, ברור מדוע ראשי השלטון בישראל, מאבקם לשחרור פולארד, הינו מינורי לחלוטין כי ב-27 השנים האחרונות קשה להם להתקומם נגד התנהגותה המבישה של ארה"ב במקרה הזה.. הם לא רוצים לבייש את ידידתנו הגדולה והיחידה, מדינה אדירה וחשובה מאד, העוזרת לנו מאד מאד אבל ... עושה שטויות מדהימות מידי פעם בפעם...

בסיכום מבחינתנו, יונתן פולארד היה מתנדב למען מאבקה הקיומי של מדינת ישראל, וראוי לפיכך, שכאשר תגיע שעתו להחזיר נשמתו לבוראו, שיקבר בטקס צבאי מלא פה בארץ.
 
 
תמונה: Tamar hayardeni
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל